Bu Kartı Bize Izdırap Çektirmek içinmi ürettiniz!!!!!!Yazık

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

İleti nmynb » Çar Kas 19, 2008 5:51 pm

Aslında öncelikle kartı almadan önce de kartın işletim sistemleri ve donanımlarla ilgili uyumunu önceden sorabilirsiniz.
Eğer anten ve diseqc ayarlarını doğru yaptıysanız, bu kartı aldığınız gün rahatlıkla kullanabilirsiniz, eğer kartı aldım evde bir saattir bunu yapamadım diyorsanız, öncelikle forumun "arama" özelliğini kullanarak aynı sorunu yaşayan kişilere ne tavsiyeler verildiğine bakarak aynı işlemleri sizde yapınız . ya da sorunuzu uygun bir konu başlığı halinde belirtiniz. Zaten burada çözümü olmayan bir husus yok ki herşey net açıklanmiş ama olabilir hata iletisi alabilirsiniz ya da başka problemler olabilir. Meseleyi kendiniz çözemiyorsanız sorununuzu net olarak söyleyin. en en en kötü olasılıkla 2 -3 gün içerisinde kartınız çalışır duruma gelir ki 2-3 gün ifadesi de çok abartılı bir ifadedir.

Sağlıcakla kalın.....
En son nmynb tarafından, Per Kas 20, 2008 11:28 am tarihinde değiştirildi, toplamda 2 değişiklik yapıldı.
nmynb

EVET

İleti vedatmut » Çar Kas 19, 2008 6:23 pm

haklısınız. aslında genelde hemen cevap veriliyor soru ve sorunlara. bu konu başlığının artık devam etmesi de bence yanlış. insanların kafası karışabiliyor. yıllardır aldığımız her ürünün üzerinde çin etiketi görmekten usandık artık. resmen bir çin işkencesine döndü yaşantımız. şimdi bana sorarsanız son derece kaliteli bir ürün var ortada, ve kendi ürünümüz bu bildiğim kadarıyla, inşallah yanılmıyorumdur. artık bırakalım bu karalama işlerini. isim verecem artık. aver media: dünyanın önde gelen tv markalarından. ben yıllardır işkence ile tv izliyordum, bir haftadır ise bu ürünü kullanıyorum ve bilgisayarda tv zevkini anca alabildim. cd içeriği ise bilgisayardan hiç anlamayan bir insanın bile rahatlıkla kurulum ve kullanım yapabileceği şekilde dizayn edilmiş
vedatmut

İleti byfener » Çar Kas 19, 2008 7:06 pm

aQUa yazdı:sebastian06 arkadaşım bu tip yorumlarla hiçbir yere varamazsınız, bu tip ve benzer yorumlar yazmak sadece şu anlama gelir,

"Ben Türkçe anlamıyorum, CD'yi yerleştirdiğimde karşıma çıkan kurulum ekranındaki iki butona basıp Türkçe kurulumları yapmaktan bile acizim, bu acizliğime rağmen, CD'nin içindeki Türkçe, resimli ve her aşamayı en ince ayrıntısına kadar adım adım anlatan dokümanları okumayı ve bunları uygulamayı zaman kaybı olarak görüyorum çünkü aynı zamanda okuma özürlüyüm. Bunun yerine işkembeden bir yorum yazıp kartın kötü olduğunu yazarım süper olur böylece benim beceriksizliğimi ve kapasitesizliğimi, cahiliğimi ve okuma isteksizliğimi de karta yüklemiş olurum"

Karta, CD'sine dokümanlara kesinlikle kabahat bulmayın çünkü yazılımla ilgili hemen herşey benim tarafımdan hazırlanmıştır ve binlerce insan ürünlermizi sorunsuzca kullanıyor. Arada problem yaşayan bir iki kişi çıkabiliyor, sıkıntı yaşayanların çoğu da zaten kendi anten sistemlerinden ve yaptıkları yanlış bağlantılardan dolayı sorun yaşayanlar, bunlar bizimle ilgili olmamasına rağmen yardımcı olup sorunlarını çözmelerinde yardımcı oluyoruz. En azından sürekli saçma tezlerinizi savunmak yerine sağa sola biraz bakın hiç olmazsa kendi yazdığınız yazıya verilen cevapları okuyun kaç kişi itiraz etmiş tezlerinize.

Yardımcı oluyoruz, yeter ki problem açıklansın, soru sorulsun yardım istensin bu kart çalışmıyor, bu kart kötü, şeklinde abuk subuk yazılar yazarak ne çözüm bulabilirsiniz ne de sonuç alabilirsiniz. Benzer yazıların tekrarı halinde sizin ve arkadaşınızın forumla ilişiği kesilecektir.

yorum yazmamak için kaç gündür kendimi zor tutuyorum... fakat artık dayanamıyacağım...
yani çok şey söylemek te istemiyorum çünkü daha önce de böyle bir konu hakkında görüşlerimi belirtmiştim ve zaten forumu iyi inceleyen birisi bu konu hakkında yapılan tartışmaların ne kadar gereksiz olduğunu anlayacaktır.. kartın kalitesi bence kesinlikle tartışılmayacak kadar iyi... ve tabi teknik desteğide.. buna rağmen böyle yorumların tek tük devam etmesi gerçekten beni de paranoyak edecek! cidden bu yorumların sadece karalama amaçlı olduğuna artık bende kanaat getirdim... çünkü yani bu kartı aQUa beyin de dediği gibi 1000lerce (ki satttıkları ürünleri her halde saymışlardır..) kişi sorunsuz ve memnuniyetle kullanıyorken...
yaaa amaan valla ben bu tür saçmalıkları okumaktan bıktım ve inanın sizin halinizi şimdi daha iyi anlıyorum.. galiba 2005 ten beri buna katlanıyorsunuz helal olsun.. bende üslübunuza kızardım fakat bazen karşınızdaki insanlarda hakediyor...
bu mesajı yazmak istememin sebebide yukarıda alıntı yaptığım cevabınız... gerçekten çok iyi tarif etmişsiniz arkadaşı :D ...
bence bu konu başlığını artık kitleseniz iyi olur.zira bu saçma ve gereksiz konu başlığı sürekli yeni bir habermiş gibi gündeme geliyor..
( ve son olarak bence böyleleri ile hiç muhattap olmadan direk banlayın da milletin zihnini bulandırmasınlar.. adam gibi soru sormasını bilen herkes problemini çözmüş bu güne kadar bu forumda) akşam akşam stres ettiler yine...kartımdan memnun biri olarak bu tür karalamalara galiba artık bende dayanamıyorum..Allah sabır versin aQUa bey ve bence böylelerine prim vermemek için hiç muhattap olmayın banlayın gitsin..
hadi kolay gelsin..
byfener

Re: Bu Kartı Bize Izdırap Çektirmek içinmi ürettiniz!!!!!!Ya

İleti nacis » Cum Kas 21, 2008 10:26 pm

ozcanturk yazdı:Lütfen bana bi adres verin bu kartı hiç ücret talep etmeden size geri iade edecem.Yoksa ruh sağlığım bozulacak bu nedir ya cihaz kitleniyor kanal geçişlerinde bilgisayar reset atıyor.100 kere format attık ha düzelir ha düzelecek.ss2 kartı takıyoruz hiç bi problem yok ondan sonra asıl konuya gelelim şirket olarak bi kart üretiyorsunuz yada yurt dışından getiriyorsunuz ben orasını bilemem ama yazılım desteğiniz sıfır prog dvb 5.14.7 programını sizin sitenizden indirdiğimiz kurulum dosyalarından bularak kuruyorum.Daha sonra alternatif software altındaki moduls klasörünün içindeki yamayı anlatıldığı(ProgDVB Mod SS3-PCI) progdvbden device gelip aygıtı seçiyorum ama oda ne aygıt başlatma hatası binlerce kez kur dene.İkinci olarak vista programı direk kapatıyor.

İyi çalışmalar dileğimle Lütfen üretmiş olduğunuz kartı en kısa zamanda benden alın rica ediyorum

Arkadaşım, maaleysef Progdvb 5..... li programlar Vista işletim sisteminde randımanlı çalışmamaktadır. 4.72... li programlar gayet güzel çalışmakta. Bir de bunları dene memnun kalacaksın.Kolay gelsin
nacis

İleti nakkamurra » Cum Kas 28, 2008 1:13 pm

Bu kartı alıp kurulumunu yapamayanları anlayamıyorum. Hangi donanımda bu kadar destek var. Ben ilk aldığımda pci skystar3 ü star hariç kanallar çıkmıyordu. bunun nedeni de kullandığım switchmiş. yani benden kaynaklı sorundu. onda bile aQua arkadaşım gayet yardımcı oldu ve önerileri doğrultusunda switch i değiştirerek sorunu çözmüştüm. türksat frekansları değişince yapmamız gereken tek şey oldu o da progdvb nin aQua tarafından güncellenmiş versiyonunu indirip kurmak. Burada sorulan mantıklı sorulara çok kısa bir sürede cevap verildiği de göz önüne alınırsa sorunsuz bir kart.
Takılma konusuna gelince o konuda pek bişey diyemeyeceğim ama 2,13ghz çift çekirdekli ve 4gb dual ram li sistemimde hiç takılma yaşamıyorum. Bu sistemi hiç yormuyor.
Bundan önce avermedia, skystar2 ve fly-trio kartlarını kullandım ama hiçbiri bunun kadar sorunsuz değildi. Kart ve verilen destek için teşekkürler.
nakkamurra

sonuç

İleti vedatmut » Cum Kas 28, 2008 3:20 pm

yani bu da demek oluyor ki, bu kartı gerçektende kullanmak isteyenlerin ortak noktası.....
bu ürün sorunsuz ve mükemmel. ben en ufak bir sorun yaşamadım. üstelik yurdumun ürünü. ilk başlarda bende çok ikilemde kaldım forumdaki başlıklara bakınca, sonra detayları ve çözüm sonuçlarına baktığımda hepsinin yersiz yada kullanıcı hatalı olduğunu anladım. kendi ürünlerimize destek çıkalım arkadaşlar, paralarımız yabancı ellere gitmesin artık. üstelik şimdiye kadar kullandığım uydu kartlarının içinde en mükemmeli bu. saygılarımla
vedatmut

İleti zbt27 » Pts Arl 29, 2008 10:52 pm

aqua usta merhabalar
skystar 3 pcı rev3.0 tv kartını gerçekten de insanlara ızdırap çektirmek için ürettiğiniz kanaatı bende oluşmaya başladı. Dokümanlardaki tüm açıklamaları satır satır okuyup tekrar tekrar kurmama rağmen 3 aydan beri hiç görüntü alamadım satan firmaya müracaat ettim servise gönderdiler tekrar test edip sağlam diya tekrar verdiler ama maalesef sorun hep aynı sizin bahsettiğiniz mükemmel ss3 ünüzle bir türlü müşerref olamadım. sizin yorumlarınızı okuduğum da pek de inanamıyorum* sorun sizinle ilgili değil bu ürün beni bıktırdı.
zbt27

İleti nmynb » Sal Arl 30, 2008 12:30 am

zbt27 yazdı:aqua usta merhabalar
skystar 3 pcı rev3.0 tv kartını gerçekten de insanlara ızdırap çektirmek için ürettiğiniz kanaatı bende oluşmaya başladı. Dokümanlardaki tüm açıklamaları satır satır okuyup tekrar tekrar kurmama rağmen 3 aydan beri hiç görüntü alamadım satan firmaya müracaat ettim servise gönderdiler tekrar test edip sağlam diya tekrar verdiler ama maalesef sorun hep aynı sizin bahsettiğiniz mükemmel ss3 ünüzle bir türlü müşerref olamadım. sizin yorumlarınızı okuduğum da pek de inanamıyorum* sorun sizinle ilgili değil bu ürün beni bıktırdı.

Bu konuda ne kadar bilgi sahibisiniz bilmiyorum. O yüzden şöyle söyleyim.
Hangi işletim sistemini kullanıyorsunuz
Bilgisayarınızın işlemci ram özellikleri nelerdir?
Çanak anten kullanıyor musunuz?
Çanak anteniniz hassas ayarlandın mı? ve çanak antenden gelen kablo, tv kartının doğru olan girişine takıldı mı?
diseqc kullanıyor musunuz?
sinyal alabiliyormusun?
yaptıklarınızı tam olarak anlatın. Yoksa çalıştıramadım denirse burada en az 15-20 sorunun cevabını bulmak gerek.
Ben gayet de rahat kullanıyorum
Altdvb programında aynı transponder kanal geçiş hızım 1,28 sn.
farklı tranponderlarda kanal geçiş hızım 2,5 sn.
En son nmynb tarafından, Sal Arl 30, 2008 5:08 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
nmynb

İleti vedatmut » Sal Arl 30, 2008 1:03 pm

zbt27 yazdı:aqua usta merhabalar

arkadaşım, dikkat edersen burada bir sürü insan var düzgün kullanabilen, acaba diyorum bizler mi çok iyiyiz sende mi bir sorun var. bence bu konu başlığı artık kabak tedı vermeye başladı.amacınız nedir bunu da anlayabilmiş değilim doğrusu.herşey çok net değilmi cd içeriğinde, biraz da kendimizde arayalım sorunları. saygılarımla
vedatmut

İleti Aknehir » Sal Arl 30, 2008 3:31 pm

Mrb.
Öncelikle yerli malı bir ürün ve destek amaçlı olarak bu kartı (skystar3PCI) aldım.
Birkaç istisna çıkabilir, Bunu genele mal etmek haksızlık olur bence.
Kartın kurulumu ile ilgili problemler yaşıyorum.Kurulum cd sindeki talimatları uygulamama rağmen birtürlü sağlıklı olarak çalıştıramadım.
''Aygıt başlatılamadı'' gibi bir hata veriyor.
CD ile gelen tüm proğramları denememe rağmen bir kaç defa 5 ile 10 dakikalık görüntüler aldım.Fakat tekrar başlattığımda Bu proğram geçersiz işlem yürüttü veya Pc reset çekiyor. Sitesinden son sürüm ProgDVB proğramlarınıda denedim fakat yine bir sonuç alamadım. PC yi bir kaç defa formatlamama rağmen sonuç değişmedi. Donanım ile ilgili olduğunu sanmıyorum,detayı aşağıdadır.
Bu konuda yardımcı olursanız çok memnun olurum.
Şimdiden tşk eder iyi günler dilerim.

Donanım:Q6600- P5W DH Dlx- 9600GT - 4X1GB 800Mhz- 500GB hdd.- 500w Enermax psu-
Aknehir

İleti aQUa » Sal Arl 30, 2008 4:33 pm

Merhaba,

Daha önce de yazdığım ve forumda da görüldüğü üzere genellikle kartla ilgili şikayetlerin %95'i kartın donanımından kaynaklı olmayan müşterilerin kendi Anten, PC sistemleri veya yazılımla ile ilgili problemler.

Bilgisayarınız çok yeni bir sistem, bununla birlikte ASUS anakartlar genellikle sorun yumağıdır, yazdığınız anakart modelini google'da aratınca reset de dahil birçok sorun olduğunu gördüm, emin değilim ama belki BIOS güncellemeleri problemi çözebilir.

Öncelikle kullandığınız işletim sistemi hakkında bilgi vermemişsiniz, eski yazılarımda Vista işletim sistemi kullananların yükleme işlemlerine başlamadan önce kullanıcı hesap denetimini kapatmaları gerektiğini belirtmiştim, bu kapatılmadığı taktirde MPEG 2 filtreler yüklenmez ve doğal olarak kart çalışmaz. Aynı filtreler ProgDVB içinde de yüklüdür ProgDVB'nin sistemden kaldırılması diğer yazılımlardan görüntü almanızı tamamen engelleyecektir.

1. Sürücüyü yükleyin, sürücüyü yüklerken CD'den hedef gösterip değil direk CD kurulum arabirimini kullanın.

2. Orjinal yazılım olan ve yüklenmesinin zorunlu olduğu ifade edilen DVBplayer yazılımını ve onunla birlikte yüklenen ikinci sürücüyü DVBNet adapter yüklenmesini sağlayın.

3. Eğer kartın sürücülerinden herhangibiri yüklenmemişse veya eksik yükleme yapıldıysa programların hata verip kapanması gayet doğaldır.

4. Alternatif yazılımlar öncelik sıralamasına göre dizilmiştir, en stabil yazılım DVBPlayer yazılımdır, diğer yazılımlar ise firmamız dışında üretilen alternatif yazılımdır ve kullanım sırasına göre ProgDVB, DVBDream ve Alt-DVB şeklinde devam eder.

5. TV izlerken internet ile ilgili bir çakışma durumu söz konusu oluyorsa tavsiyem köprüleme işlemi ile iki ağ bağdaştırıcısını birleştirmenizdir.

6. Bilgisayarınıza ekstra filtreler yüklediyseniz Kazaa Codec Pack, Mega Codec Pack veya benzeri yazılımlar, SkyStar3'n çalışması için gerekli olan grabber.ax filtresini değiştirmiş veya sistemden tamamen kaldırmış olabilir bu gibi durumlarda da bahsetmiş olduğunuz gibi yazılımlar hata verip kapanacak ve aygıt başlatamama hataları alacaksınız.

7. Sürücüleri yükleyemiyor veya yükledikten hemen sonra reset problemi ile karşılaşıyorsanız bu durumda Anakartınız ekran kartı ile SkyStar3'ü çakıştırmayı başardı demektir ki yapılabilecek birşey yok çünkü bu ASUS anakartların hastalığıdır. Bir dahaki sefere ürün satın alırken ASUS anakart tercih etmeme sebeplerinden biri de bu olabilir.
aQUa
aQUa

İleti Aknehir » Cum Oca 02, 2009 1:50 am

Mrb.
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim.
İşletim sistemi olarak XP Prf.SP3 kullanıyorum.
Anakartımda en güncel biosu yüklü durumda.
Bu yazınıza istinaden belki diyerek, bilgisarama tekrar bir format çektim.
1-öncelikle arşivimdeki sp2 li XP ile sistemi kurdum.
2-Hiç bir microsoft güncellemesi yapmadan sadece sürücü driverlarını yükledim. (Skystar3 tv kartı hariç)
3-NET Framework 1,1-2,0 , 3,5 ve DirectX9,0c yükleyip güncelledim.
4-''http://www.sigmaelectronic.net/tr/DOWNLOAD.HTM'' en son yazılımları indirip talimatları harfi ile uyguladım.
5-Yüklenmesi zorunlu yazılımlardaki DVBplayer ile açmaya çalışınca ''AYGIT YÜKLENEMEDİ'' hatası veriyor.
6-Alternatif playerlerde ise ProgDVB de Aygıt başlatılamadı hatası veriyor.
7-Değişik prog dvb yazılımları ile harmanlayınca görüntü aldım, taki Windows güncellemelerine geçinceye kadar.
8-Güncelleme sonrasında (sadece WinXP Güncellemerei) Ya aygıt başlatılamadı ya yüklenemedi yada bu proğram geçersiz işlem yürüttü kapatılacak gibi sinir bozucu hata mesaj ları dışında hiçbir görüntü alamadım.
Lütfen bu konuda çok acil yardımlarınızı bekliyorum. iyi günler diliyorum.
Aknehir

İleti aQUa » Cum Oca 02, 2009 3:44 pm

Önemli değil yardımcı olmak en azından yardımcı olmaya çalışmak bizim görevimiz.

Konu hakkında nasıl yardımcı olabileceğimi bilemiyorum, çünkü benim kullandığım yazılım da XP tabanlı olan Media Center 2005 SP2 li bunun üzerine SP3 de dahil olmak üzere tüm güncellemeler yapılmış durumda.

Eğer kurulumu CD'den yapmadıysanız ve web sitemizden aldıysanız küçük bir ihtimal de olsa USB Box için olan DVBPlayer'ı indirmiş olabilirsiniz, bunun içindeki grabber.ax filtresi farklıdır ve PCI kartı çalıştırmaz. Sürücü ve DVBPlayer yazılımını yükledikten sonra ekstra hiçbir yazılım yüklemeye gerek kalmadan görüntü alabilmeniz gerekirdi. Görüntü alabilmek için ProgDVB yazılımlarına ihtiyacınız yok. ProgDVB'yi kaldırdıktan sonra veya üzerine başka ProgDVB'ler yükledikten sonra hata mesajları alınabilir.
aQUa
aQUa

Önceki

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir