kanalları izleyemiyorum yardım

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

kanalları izleyemiyorum yardım

İleti mybond34 » Per Haz 12, 2008 2:28 pm

bugün itibariyle skystar 3 satın aldım.pc ye takıp kurulumu yaptım.Kanal izlemek için dvbplayer'a girdiğimde kanal göremedim.Ondan sonra kurcalarken progdvb diye bir program gördüm ve bunu kurdum.Bunda kanalların hepsi listeli vaziyette fakat bu programda açılmıyor devamlı donuyor kanal seçmeye bile fırsat kalmıyor donuyor ve 30 saniye boyunca öyle kalıyor sonra bir ara açılıyor fakat mouse ile üzerine tıkladığımda tekrar donuyor.Sorun ne olabilir acaba uyduyla ilgili ayarlar mı yapmam lazım bu program üzerinden kanalları izlemek için?
mybond34

İleti aQUa » Per Haz 12, 2008 2:44 pm

DVBPlayer Programının nasıl kullanılacağı ve nasıl kanal tarama işlemi yapılacağı ve kullanılacağı, kurulum CD'nizin içindeki

02-01 SkyStar3 PCI Kurulum Klavuzu.pdf

dokümanında adım adım ve resimli olarak tarif edilmiştir.

ProgDVB kanal listesi DiSEqC Port 1 de Türksat tanımlı şekilde size ulaşmaktadır, dolayısı ile eğer sizin anten sisteminizde Türksat 1 nolu uydu olarak değil de 2-3 veya 4'uncü Porta bağlantı yapılmış ise yayın almanız mümkün olmayacaktır. Bu durumda kanalın üzerine bastığınızda sinyal gelmediğinden kilitlenme problemi ortaya çıkacaktır.

Yapmanız gerekenler şunlar,

Eğer anten sistemi size ait ise DiSEqC switchinizi gözden geçirin ve hangi antenin hangi portta takılı olduğunu tespit edin. ProgDVB channels klasörünün içeriğini temizledikten sonra anten sisteminize uygun Port seçimini ProgDVB programında yapılandırın, yapılandırma işleminin nasıl yapılacağı yine CD içindeki

03-01 ProgDVB Kurulum Klavuzu.pdf

dosyasında resimli olarak anlatılmaktadır.
aQUa
aQUa

İleti mybond34 » Per Haz 12, 2008 3:11 pm

progdvb de ayarlara bile giremiyorum donuyor normal birşey mi bu?
mybond34

İleti mybond34 » Per Haz 12, 2008 3:52 pm

http://img507.imageshack.us/img507/2860/sdsxp6.jpg

bu resimdeki anormal bir durum gibi geldi bna dikkatimi çekti sorun ne olabilir acaba?
mybond34

İleti aQUa » Per Haz 12, 2008 10:15 pm

Hiçbir problem gözükmüyor,

Donma normal kanal listesini (Channels) klasörünün içeriğini tamamen temizlerseniz donma olmayacaktır.
aQUa
aQUa

İleti mybond34 » Cum Haz 13, 2008 2:12 am

sorun nerde anlayamadım.Tam olarak baştan sona anlatayım belki yardımcı olabilirsiniz.dışarıda 2 tane çanak var ikiside farklı uydular için onu biliyorum.Evdede 2 tane dijital uydu cihazı var tv izlediğimiz.Şimdi benim yaptığım duvara monte edilen şu bildiğimiz tv girişlerine girecek bir parça aldım.Kablonun bir ucuna onu bağlayıp oraya taktım diğer ucunada uydular için olan parçayı taktım.Onuda skystar3'ün lnb in girişine taktım buraya kadar herşey doğru mu acaba?şu lnb parçası denilen şeyi alıp çanakların olduğu yere takmam gerektiği söyleniyor böyle birşey almama gerek var mı oldukça bilgisizim bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.
mybond34

İleti aQUa » Cum Haz 13, 2008 1:31 pm

Durum şimdi daha da karmaşık hale geldi,

Anladığım kadarıyla iki tane anten var ve bu antenler sizin şahsınıza ait değil apartmanın toplu kullanımına açık antenler ve yukarıdan dağıtım sistemi ile size ulaşıyor. Evinizde zaten iki tane uydu cihazı var (Receiver) ve bunlarla yayın izliyordunuz.

Apartman sistemlerinde abone başına zaten bir veya bilemediniz iki uydu alıcı için dağıtım yapılır, yani sizin anlayacağınız siz zaten bu hakkınızı iki uydu cihazı ile kullanıyorsunuz, bu durumda duvardaki üçüncü anten çıkışı dijital yayınlar için değil normal analog yayınlar için olduğunu düşünüyorum.

Bu durumda birkaç tane seçeneğiniz bulunuyor.

1. Uydu alıcılarınıza gelen kablolardan birini kullanarak SkyStar3 kartını çalıştıracaksınız (Sakın kabloyu bölüp veya diğer uydu alıcının çıkışını kullanıp iki uydu alıcıya dağıtım yapmayın çünkü hem TV kartınız hem uydu alıcı hem de bilgisayarınız bozulabileceği gibi aynı zamanda evinizde yangın çıkma riski de yüksek)

2. Eğer yukarıdaki Multiswitch (Dağıtıcı) boş bir uydu çıkışı daha varsa bunu size inen ve şu anda SkyStar3'ü çalıştırmaya uğraştığınız analog anten kablosuna bağlayarak aşağıya uydu yayınları için 3. bir kablo indirmiş olacaksınız ki bu durumda SkyStar3 çalışmaya başlayacaktır.

3. Eğer dağıtıcıda boşluk yok ise apartmanda uydu yayını kullanmayan veya tek uydu alıcısı olan kişilere multiswitchten inen kabloyu size inen analog kablonun çıkışı ile değiştirip üçüncü bir kablo daha indirebilirsiniz. Bu hemen hemen en mantıklısı.

4. Yukarıdakilerden hiçbirini yapma olasılığı yoksa apartman yönetimi ve komşularınızla anlaşıp sisteme bir Multiswitch daha eklenmesi konusunda isteğinizi belirtirsiniz.

Tüm bunlara başlamadan önce anten sisteminiz konusunda yeterli bilgiyi öğrenmek için apartmana bu sistemi kuran kişilerle temasa geçip kendilerinden fikir almanızdafayda olduğuna inanıyorum.
aQUa
aQUa

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir