Astra Orf HD Sorunu

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

Astra Orf HD Sorunu

İleti zxci » Cum May 02, 2008 12:46 am

Astra da yayına başlayan bu kanalı seyretmek için hangi codec ve grapht kullanmamız gerekiyor. Kurulu olarak HD yayınlarını seyredebileceğimiz bir kurulum yokmu? Elinde HD için kurulu grapht olan varsa paylaşabilirmi. Acil bir konu benim için auqa ilgilenebilirsen sevinirim.
Şimdiden teşekkürler....
zxci

İleti aQUa » Cum May 02, 2008 2:20 pm

Astra uydusundaki ORF kanalları HD değildir sadece şifreli yayındır ondan izleyemiyorsunuz.
aQUa
aQUa

İleti zxci » Cum May 02, 2008 8:06 pm

aQUa yazdı:Astra uydusundaki ORF kanalları HD değildir sadece şifreli yayındır ondan izleyemiyorsunuz.

Sevgili auqa bahsettiğin kanalları bilmekteyim. Ancak yeni bir HD kanalı yayına başladı Dvb-S yayın yapmakta frekansınıda veriyim 10832 H 22000 5/6 fec de Kanal adı ORF 1 HD olarak geçiyor. Kuzenimde bulunan ss2 kartı ile sorunsuz olarak seyredebiliyor bende de gerekli olan plug yüklü ve şifreyi çözüyor ancak gel gelelim codeclere işte sorun tam orda çıkmakta. HD yayınları gösterebilen bi codec uyumu veya bi kurulum yokmu bizim kartlara uyarlı? Senden bu tp yi taratıp bi denemini rica ediyorum. Kartla ilgili veya şifreleme ile ilgili bir problem yok anlıyacagın. Sorun codec... Yüklü ve denediğim codecler nvidia purevideo cyblrlink i de denedim hep coodec hatası veriyor... Yardımını beklemekteyim... İlgilendiğin için şimdiden tşk.....
zxci

İleti aQUa » Cum May 02, 2008 9:47 pm

Arkadaşınızda yüklü olan codecleri yükleyin siz de, nVidia Pure Video Decoder'in HD özelliği yoktur.
aQUa
aQUa

İleti zxci » Cmt May 03, 2008 12:23 am

aQUa yazdı:Arkadaşınızda yüklü olan codecleri yükleyin siz de, nVidia Pure Video Decoder'in HD özelliği yoktur.

Peki bunun hazır kurulumu veya senin yapmış aldugun bir graph yokmu??
Senin önermiş oldugun uygulamayı denedim zaten....
zxci

İleti aQUa » Cmt May 03, 2008 12:51 pm

Hayır HD için ayrıca herhengibir setup yazılımı hazırlamadım, hazırlasaydım da çalışmayacaktı bunun sebebi ise ilgili filtre yazılımını yüklemeden HD yayınları izleyebilmeniz mümkün değildir. Bu nedenle hazırlayacağım setup ve içindeki grf dosyası bir işe yaramayacaktı.
aQUa
aQUa

İleti zxci » Cmt May 03, 2008 3:20 pm

Ben konu ile ilgili çözüm buldum. ORF HD kanalını seyretmek isteyen arkadaşlara yardımcı olur umarım.
Prog DVB de ne kadar denesemde çözüm bulamadım ama DVBDream de kanalı seyretmeyi başardım. İlk önce codec pack yüklemeniz gerekicek. Linki aşşağıda veriyorum. Bu codecleri yükledikden sonra codec bölümünden ilgili codeci seçince sorun çözüldü ve kanalı 720p HD olarak seyretmeyi başardım. Kanalın bilgileri Astra 19.2 10832 H 22000 5/6 Fec ORF 1 Hd olarak geçiyor canal şifreli yayın yapıyor ama plug üstüne düşen görevi yerine getiriyor. Denemenizi tavsiye ederim görüntü gerçekten çok güzel. Şimdiden iyi seyirler...

HD Codec Pack
http://rapidshare.com/files/112220724/HDpack.rar.html
zxci

İleti meric42 » Cmt Haz 07, 2008 3:25 pm

zxci yazdı:Ben konu ile ilgili çözüm buldum. ORF HD kanalını seyretmek isteyen arkadaşlara yardımcı olur umarım.
Prog DVB de ne kadar denesemde çözüm bulamadım ama DVBDream de kanalı seyretmeyi başardım. İlk önce codec pack yüklemeniz gerekicek. Linki aşşağıda veriyorum. Bu codecleri yükledikden sonra codec bölümünden ilgili codeci seçince sorun çözüldü ve kanalı 720p HD olarak seyretmeyi başardım. Kanalın bilgileri Astra 19.2 10832 H 22000 5/6 Fec ORF 1 Hd olarak geçiyor canal şifreli yayın yapıyor ama plug üstüne düşen görevi yerine getiriyor. Denemenizi tavsiye ederim görüntü gerçekten çok güzel. Şimdiden iyi seyirler...

HD Codec Pack

Sevgili Zxci,
Kardeş 6 aydır aralıklarla bir hd yayın izlemek için uğraşıyorum. Yüklemediğim codec kalmadı. Sistemi bunun için kurdum. Polsat paketi vplug la açık şu anda. Ama Polsat spaort hd yi açamıyorum. DVB-S yayın yapıyor. Kartım ss3 Rev 3. Şu anda Dvb dream 1.4.i yi ve Altdvb Sigma ss3 kurulu. Codec dersen ne arasan var. Lnb mmi uyumlu değil. Neden açılmıyor bir yol göster allahını seversen? Lnb Baff marka 4 yıl önce almıştım. Diğer kanallar süper çalışıyor. Lütfen yardım edrmisin. Arkadaşlar her ne kadar bu mesaj hd yayın seyrettiğini belirttiği için Zxci ye yazılmış gibi görünse de bu işten anlayan her kese bir çağrıdır. Şu an hd yayın izleyenler nasıl izliyor bana da anlatırlarsa sevinirim. Ben Niğdedeyim. Aslında yeni konu açmayı düşünüyorum ama AQUA elinde sopa bekliyor adamı tersleyiveriyor çok asabi biri galiba korktum :-)))
meric42

İleti zxci » Sal Haz 10, 2008 8:27 pm

meric42 yazdı:
zxci yazdı:Ben konu ile ilgili çözüm buldum. ORF HD kanalını seyretmek isteyen arkadaşlara yardımcı olur umarım.

HD Codec Pack

Sevgili Zxci,
Kardeş 6 aydır aralıklarla bir hd yayın izlemek için uğraşıyorum. Yüklemediğim codec kalmadı. Sistemi bunun için kurdum. Polsat paketi vplug la açık şu anda. Ama Polsat spaort hd yi açamıyorum. DVB-S yayın yapıyor. Kartım ss3 Rev 3. Şu anda Dvb dream 1.4.i yi ve Altdvb Sigma ss3 kurulu. Codec dersen ne arasan var. Lnb mmi uyumlu değil. Neden açılmıyor bir yol göster allahını seversen? Lnb Baff marka 4 yıl önce almıştım. Diğer kanallar süper çalışıyor. Lütfen yardım edrmisin. Arkadaşlar her ne kadar bu mesaj hd yayın seyrettiğini belirttiği için Zxci ye yazılmış gibi görünse de bu işten anlayan her kese bir çağrıdır. Şu an hd yayın izleyenler nasıl izliyor bana da anlatırlarsa sevinirim. Ben Niğdedeyim. Aslında yeni konu açmayı düşünüyorum ama AQUA elinde sopa bekliyor adamı tersleyiveriyor çok asabi biri galiba korktum :-)))

Arkadaşım merhaba
Bahsetmiş oldugun kanalı Polsat keyleri bulsanda seyredemessin. Kanal Dvb-s yayın yapıyor ama kanal polsat keylerden farklı bir key sistemi ile çalışıyor. Lnb den bahsetmişsin. Piyasada bulunan HD ready LNB lerin hepsi traş. Sadece pazarlama taktigi. Senin veya benim kullandıgım lnblerden bir farkı yok anlıyacagın. Band genişligi ve Frekans aralıkları aynı. Eger Astra çanagın varsa ORF 1 HD maçları gösteriyor. Canavar gibi seyrediyorum. Daha önce ki yazmış oldugum şeyleri takip edersen sende sorunsuz seyredersin. Auqanın elinde sopa oldugunu düşünmüyorum açıkcası. Sadece forumu okumadan konu açıldıgı zamanlar asabi olabiliyor ( işin şakası ) Auqa ustanında ekliyecegi veya düzelticegi şeyler varsa seviniriz... Kolay gelmesi dilegi ile.
zxci

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir