Kanal D sinyal zayıf.....

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

Kanal D sinyal zayıf.....

İleti iso75 » Pzr Mar 02, 2008 10:03 pm

Kartım Skystar3 DVB-S Rev 3.5.2 iki senedir kullanıyorum ve çok memnunum. Ama son zamanlarda yaklaşık bir iki haftadır kanal d'yi göstermiyor. Sinyal çok zayıf ya da hiç yok. Diğer kanallarda hiç sorun yok sadece bu kanalda. Bu durum kafamı karıştırdı karttan mı kaynaklanıyor yoksa kanalın frekansı mı zayıf geliyor anlayamadım. Acaba diğer arkadaşlarda da böyle bir sorun var mı ? Euro D'de sorun yok. Teşekkürler.
iso75

İleti aQUa » Pts Mar 03, 2008 1:15 pm

Kanalın frekansı çok yüksek problem anteninizin rüzgardan kaymış olması veya LNB'nizin bozulması ile ilgili olabilir. Kartta bir problem olsaydı kanal ayırmaz tüm kanalları zayıf gösterirdi.
aQUa
aQUa

İleti aggb » Pts Mar 17, 2008 2:50 pm

Sinyal kalitesi ve seviye bende de zayıftı.. Atv, Kanal-d ve diğer pek çok kanal ya göstermiyor, ya da kalitesiz görüntü veriyordu. Skaystar3'e *** atmadan önce kendi cihazlarımı bir kontrol edeyim, sonra SS3'e yönelirim deyip çanağımı yeniden ayarladım.. Ayaklarını daha sağlamlaştırıp vidalarını sıktım.. Next twin LNB kullanıyorum.. Yaptığım bu modifikasyonlardan sonra bütün kanallar ayağa kalktı ve neredeyse 100'e vurdu.. Tüm kanallarda mükemmel görüntü almaya başladım.. Görüntülerinizde sorun varsa, bu sorun SS3 kartından değil, ya bilgisayarınızdaki yazılımlardan, ya da diğer yardımcı cihazlarınızdan kaynaklanıyordur.. Çanak ayarı, LNB ve kablo kalitesi çok önemli.. Bunun yanı sıra canak ve LNB'niz eski ise mutlaka yenileyin.. Bunları uygularsanız SS3 kartının ne kadar mükemmel bir kart olduğunu göreceksiniz..
aggb

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir