64 bit sürücü sorunu!!?

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

64 bit sürücü sorunu!!?

İleti ekeyra » Pzr Şub 17, 2008 3:59 pm

alalı 1 sene oldu şu rev3.0 halla kulanamadım vista 64 bitte şu sürücü yapsanız artık ! :evil: [/b]
ekeyra

İleti aQUa » Pzr Şub 17, 2008 5:30 pm

64 bit sürücüsü ile hangi yazılımı kullanacağınızı belirtirseniz, bunu destekleyecek DVB izletme programı yokken 64 bit sürücüsü ile ne yapacağınızı anlayabilmiş değilim.
aQUa
aQUa

İleti ilkerinanc » Pzr Şub 17, 2008 7:29 pm

yalnız şöyle bir durum var 64 bir işletim sisteminde programların çoğu 32 bit modunda bile olsa çalışabiliyor ama kart için 64 bit sürücü yoksa hiçbirşey yapamazsınız... yani 64 bit sürücü mevcut olup olmaması çok daha büyük bir sorun...
ilkerinanc

İleti ekeyra » Pzr Şub 17, 2008 10:58 pm

ilkerinanc yazdı:yalnız şöyle bir durum var 64 bir işletim sisteminde programların çoğu 32 bit modunda bile olsa çalışabiliyor ama kart için 64 bit sürücü yoksa hiçbirşey yapamazsınız... yani 64 bit sürücü mevcut olup olmaması çok daha büyük bir sorun...

dediğin gibi su anda bile kullandığım çoğu progtam 32 bit versiyon. bu sorunu nasıl duzeltecekler aklım almış değil. umarım ar-ge ye iyi zam yapmışlardırda bi el atarlar artık şu probleme!
ekeyra

İleti pirvan » Sal May 13, 2008 9:24 pm

Ben de 2.5 aydır bir kere olsun kullanamadım, Vista 64 Bit ultimate var, 8gb ram var makinede o yüzden 32bit işletim sistemi kurmam da mümkün değil.

Siz üzerinize düşeni yapın, 64 bit sürücü çıkarın biz programı buluruz tasalanmayın.
pirvan

İleti Blitz » Çar May 28, 2008 1:12 pm

Öncelikle hepinize merhaba. Arnıza yeni katıldım ve aklımda skystar3 alıp htpc sistemde kullanmak vardı ama 64bit driver sorunu gerçekten düşündürücü ... :?:
Blitz

64 bit sürücü bencede þart

İleti callman » Pts Eyl 08, 2008 1:24 pm

Ben 64 bit iþletim sistemi kullanmýyorum.Ama skystar3 de kullanýlan chipsetin sürücü desteði yoksa en azýndan bu konuda forum sitesinden baþlayýp kutu üzerinede yazýlmalýdýr. Sanýrým ki Sigma'nýn bu konudaki çalýþmasý askýya almýþ olabilir. Bu bir stratejidir.
callman

İleti aQUa » Pts Eyl 08, 2008 2:36 pm

Henüz 32bit işletim sistemi bile tam oturmamış doğru düzgün çalışmayan bir işletim sistemi için çok fazla acele edildiği kanaatindeyim.

USB2.0 ve PCI ürünlerimiz için DVBViewer yazılım destek desteği sağlandıktan sonraki ilk hedefimiz öncelikle USB2.0 ürünümüze sonrasında da PCI ürünümüze 64 bit sürücü desteği sağlamaktır.
aQUa
aQUa

İleti callman » Pts Eyl 08, 2008 3:09 pm

32 bitlik iþletim sistemiminin oturmasý (stabil) çalýþmasý gibi bir durum söz konusu olamayacaktýr. En basiti hangi donaným üreticisi ürettiði ürünün buglarý olmadan ürün çýkarmýþtýr. Bence kullanýcýlara sürücü desteðini verdiðiniz de zaten alternatif çözümler gelecektir. Ayrýca DVBViewer programýný tasarýmýnýda deðiþtirmenizi tavsiye ederim. Görsel efekler ve menu tasarýmýnda deðiþiklikler çok güzel olucaktýr.
callman

İleti aQUa » Pts Eyl 08, 2008 3:26 pm

DVBViewer programında herhangibir değişiklik yapamayız çünkü bu yazılım alternatif bir yazılım olup bizim tarafımızdan tasarlanıp geliştirilmemektedir. DVBViewer programını beğenmiyorsanız yapmanız gereken

http://www.dvbviewer.com/

adresindeki siteye başvurmanızdır.
aQUa
aQUa

program

İleti callman » Pts Eyl 08, 2008 3:35 pm

Vermiþ olduðunuz link için teþekkür ederim. Demek ki alternatif üretilebiliniyor. Önceki mesajýmda ilettiðim gibi kartýn üzerinde kullanýlan chipsetin 64 bitlik firmware (driver) desteði olup olmamasýdýr. Eðer ki chipset üreticisinde bu sürücü yoksa 64 bitlik iþletim sistemi kullanan veya kullanmak isteyen kullanýcýlarýn bu kartý sadece 32 bitlik iþletim sistemlerine göre tasarlanmýþtýr diye bir açýklama yapýlabilinir.
callman

İleti zxci » Pts Eyl 08, 2008 5:36 pm

aQUa yazdı:64 bit sürücüsü ile hangi yazılımı kullanacağınızı belirtirseniz, bunu destekleyecek DVB izletme programı yokken 64 bit sürücüsü ile ne yapacağınızı anlayabilmiş değilim.

Sevgili aqua

http://www.progdvb.com/download_progdvb.html

64 bitlik program çıkmış bilginiz olsun.....
zxci

bence ne duruyoruz

İleti callman » Sal Eyl 09, 2008 12:12 am

zxci yazdı:
aQUa yazdı:64 bit sürücüsü ile hangi yazýlýmý kullanacaðýnýzý belirtirseniz, bunu destekleyecek DVB izletme programý yokken 64 bit sürücüsü ile ne yapacaðýnýzý anlayabilmiþ deðilim.

Sevgili aqua

http://www.progdvb.com/download_progdvb.html

64 bitlik program çýkmýþ bilginiz olsun.....

sanýrým zxci arkadaþýmýz bu konuda yaptýðý katkýdan dolayý teþekkür ederim. Forumu incelediðim kadarýyla tabii ki Admin AQUA'nýn kilitlemiþ olduðu konularýda gördükten sonra ben beta testýr adayý olarak gönüllü 64 bit xp ,vista,2003 ve 2008 iþletim sistemleri için gereken katkýyý saðlarým.Yeterki bu konuda Sigma Elektroniðin bize ön ayak olmasý gerekir.
callman

İleti aQUa » Sal Eyl 09, 2008 1:11 pm

64 bit konusunda gerekli cevap zaten verilmiştir, firmamız belirli bir plan çerçevesinde yazılım desteği konusunda çalışmalar yapmaktadır, 64 bit sürücü desteği de planlarımız arasndadır.

Bazı forum üyelerinin cevabı okudukları halde sürekli yeni başlıklar açmaları veya aynı konuda yazı yazmaları gereksizdir ve programın ilerlemesine de her hangibir katkısı olmayacaktır.
aQUa
aQUa

İleti callman » Sal Eyl 09, 2008 5:05 pm

aQUa yazdı:64 bit konusunda gerekli cevap zaten verilmiþtir, firmamýz belirli bir plan çerçevesinde yazýlým desteði konusunda çalýþmalar yapmaktadýr, 64 bit sürücü desteði de planlarýmýz arasndadýr.

Bazý forum üyelerinin cevabý okuduklarý halde sürekli yeni baþlýklar açmalarý veya ayný konuda yazý yazmalarý gereksizdir ve programýn ilerlemesine de her hangibir katkýsý olmayacaktýr.

Sizlerin bu konuda daha fazla baþlýk açýlmasýný istemiyorsanýz çözümü ne zaman üreteceðinizi forum aracýlýðýyla açýklayabilirsiniz. Aksi takdir de bu konunun önünü alamazsýnýz. Kaldý ki bu tarz oyalamalar ile belli bir yere kadar zaman kazanýlabilinir. Bence insanlara daha net bir cevap vermeniz en azýndan sizin prestijinizi artýrýr.
callman

Sonraki

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir