Skystar3 PCI Rev. 3.0 Sürücü ve Yazılım 26.01.2009

SkyStar3 PCI Rev. 3.0 Kartı Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa

İleti taralsa » Pts Mar 10, 2008 3:19 pm

selam aQUa
kartımın yeni olmadıgını ve elimde ki kartın SkyStar3 Rev 2.0 oldugunu yazmışsın.dogrudur ben bu kartı aldıktan sonra yenisinin çıktıgından haberim olmadı .ben bütün SkyStar3 kartlarını aynı sanıyordum bak bunuda mesajı dikkatli okuyunca anladım bunun içinde teşekür ederim .
ayrıca bilgisayarımın destelediginde vede kartıma ait güncellemeleri indirdigimde seyredebilecegimi belirtmişsiniz.benim sizden bu sistemin buna izin verip vermedigi.
anakart : GIGABYTE-P35-DS3L
RAM KINGSTON : 3 GB DDR 2 800
HARDDİSK : 400 GB SATA2 16 MB NCQ
İŞLEMCİ İNTEL : Q6600
EKRAN KARTI PALİT : 9600 GT SONIC
alakanız için şimdiden çok teşekür ederim
taralsa

İleti aQUa » Pts Mar 10, 2008 4:19 pm

Herhalde şaka yapıyorsunuz,

Sizin sisteminizde 3-4 şifreli yayını PIP yaparak açıp, izleme şansınız dahi mevcut.
aQUa
aQUa

İleti ilkerinanc » Per Mar 20, 2008 5:51 pm

selamlar...
BDA sürücülerin akibeti hakkında bilgi verebilirmisiniz?
yani sonucunda sizin markanız başka bir kartın oem modeli yanılmıyorsam.ana üreticinin sürücüleri çalışmıyormu kartla.misal skyvision ve visiontek twinhan grubunun oem kartları.twinhan sürücüleri ile rahatlıkla çalışıyor bu kartlar.
yoksa tamamen sizin dizayn edip ürettirdiğiniz bir kartmıdır sürücü yazımı bu kadar zor oluyor ya da ne bileyim ana üretici de mi BDA sürücülerini falan gereksiz görüyor?
BDA sürücülerle program uyum sıkıntısı minimuma inecek yanılıyormuyum? :roll:
ilkerinanc

İleti aQUa » Per Mar 20, 2008 8:34 pm

Ürünümüz zaten ProgDVB, DVBDream, Alt-DVB, WinClip yazılımları ile uyumlu çalışıyor ayrıca offline download yazılımlarını destekliyor.

Ürünümüz hiçbir kartın OEM versiyonu değildir, başka firmalar benzer dizaynlara ait modelleri avrupa ülkelerinde pazarlamaktadır ancak bu kartların hiçbirinin yazılım desteği bizimki kadar geniş değildir, isterseniz araştırabilirsiniz, araştırdığınızda göreceksiniz ki firmamız dışında hiçbir benzer kart DVBDream, AltDVB ve offline download yazılımlarını desteklemiyor. Hatta bu ürünleri satın almış olan Avrupalı kullanıcılar sonradan bizim forumumuzdan sürücülerimizi ve alternatif yazılımlara ait dosyaları indirip teşekkürlerini sunuyorlar.

BDA sürücülerinin tamamına yakını problemlidir, bu problemlerin neler olduğunu AverMedia, Pegasus, Fly, Pinnacle, TwinHan vs tarzı TV kartlarını kullananlar çok iyi bilirler, yani alternatif yazılımlar için ayrı ayrı yazılım geliştirmek çok daha külfetli ve kullanıcı açısından çok daha randımanlıdır.

Bu kadar yazılım destekleyen ürünler için hala yazılım desteği az demek biraz insafsızlık oluyor.
aQUa
aQUa

İleti ilkerinanc » Cmt Mar 22, 2008 12:12 pm

yanlış anlamayın da siz yeterli dediğinizde yeterli olmuyor maalesef.
kartınızın methini çok duydum tavsiye üzerine almak istedim ama linux de htpc kuracağım için kartınızın desteği olmadığından dolayı bu istediğimi yapamadım.hadi dedim linux olmazsa bari mediaportal tarzı bir yazılım kurayım baktım bu programda çalışmıyor.mytheatre bari olsun dedim o bile tam destek vermiyor ileride belki kartınız da destekler ama şu an için yok.kartınızın desteklediği yazılımlar da benim yapmak istediğime hitap etmiyor..
ve maalesef kartınız kullanma imkanım kalmıyor bu durumda...

bakın ben eleştiri olsun diye söylemiyorum bunları yardımcı olmak için söylüyorum.skystar2 gibi dandik bir kart dünyada en fazla satan markalardan biriyse tükiyede de en fazla satılan kart ise bunun nedeni arkasındaki yazılım desteği.en alakasız yazılımda ilk gördüğünüz isim ss2.bu da bir tercih sebebidir.elinizdeki malzeme istediği kadar iyi olsun arkasındaki destek iyi değilse hiçbir faydası yok....
çalışmalarınızda başarılar dilerim...
ilkerinanc

İleti aQUa » Cmt Mar 22, 2008 1:29 pm

Arkadaşım

Siz ne yapmak istiyorsanız ve size hangi ürün hitap ediyorsa onu alırsınız.

My Theater yazılımı alternatif uydu dünyasındaki en kötü yazılımdır ve diğer yazılımların yapamadığı hiçbir şeyi yapmamaktadır, media portal ve media center tipi yazılımları SS2 nin de desteklediğini sanmıyorum.

SkyStar2 çinden ithal edilen ve alman malı olduğu iddia edilerek satılan son derece kötü dizayn edilmiş aldatmaca bir üründür bununla birlikte Technisat ve Kaya İletişim tarafından ortaklaşa ülkemiz her yıl 2 milyon dolar civarında dolandırılmaktadır. Ürünümüzü tercih etmek zorunda değilsiniz ancak forumumuzda bir ürünü överken dikkatli olmanızı öneririm.

Daha açık bir dille cevap vermem gerekirse bu forumda vergi kaçakçısı ahlaksızların ürünlerini övemezsiniz.
aQUa
aQUa

İleti taralsa » Cmt Mar 22, 2008 2:39 pm

sevgili aQUa

Sizin sisteminizde 3-4 şifreli yayını PIP yaparak açıp, izleme şansınız dahi mevcut.

bu pıp ne anlama geliyor ve ben bunu nasıl yapabilirim .bilgilerinizden bu kartı ne kadar güzel kullandıgınız ortda lütfeb bunu biz bilmeyenlerden de esirgemeyin
taralsa

İleti aQUa » Cmt Mar 22, 2008 8:27 pm

11.10.2006
DVBDream ve Plugin'lerin Kurulumu:
http://www.skystar3.com/Doc/03-02DVBDream-Kurulumu.pdf

11 ve 12 sayfaları okuduğunuzda gerekli bilgileri edineceksiniz.
aQUa
aQUa

İleti taralsa » Pzr Mar 23, 2008 3:41 am

selam aQUa
göstermiş oldugun yolu takip ettim .çok da iyi gidiyordum fakat tam dvbdream ın ekranı çıkacagında şu hata mesajı geldi.
can not create video-decoder filter. Suggestion: Change
TAMAM
ben yinede kanal taraması yaparak taramayı bitirdim.hangi kanaı açmak için tıkladımsa bu mesaj geldi acaba bu mesaj DVBDREAM KURAMADIGIMDANMI YOKSA BENİM PC DE BİR SIKINTIMI VAR .şimdiden çok teşekür ederim cevabın için
taralsa

İleti aQUa » Pzr Mar 23, 2008 2:01 pm

Sanırım Vista işletim sistemi kullanıyorsunuz ve kurulum aşamasında kullanıcı denetimi açık olduğu için filtrelerin register edilmesine müsade etmiyor, bu durumla karşılaşıyor olmanızın sebebi bu durum olabilir.

Denetim masasından kullanıcı hesaplarına girin ve kullaıcı denetimleriyle ilgili olan kutucuktaki işareti kaldırın, yazılımları o şekilde yüklemeye çalışın.

Ayrıca sorunlarınız ve sorularınız için bu başlık uygun değil bir dahaki sefere konu başlığı açıp oradan devam ederseniz daha iyi olur.
aQUa
aQUa

İleti ilkerinanc » Pts Mar 24, 2008 11:10 am

aQUa yazdı:Arkadaşım

Siz ne yapmak istiyorsanız ve size hangi ürün hitap ediyorsa onu alırsınız.

My Theater yazılımı alternatif uydu dünyasındaki en kötü yazılımdır ve diğer yazılımların yapamadığı hiçbir şeyi yapmamaktadır, media portal ve media center tipi yazılımları SS2 nin de desteklediğini sanmıyorum.

SkyStar2 çinden ithal edilen ve alman malı olduğu iddia edilerek satılan son derece kötü dizayn edilmiş aldatmaca bir üründür bununla birlikte Technisat ve Kaya İletişim tarafından ortaklaşa ülkemiz her yıl 2 milyon dolar civarında dolandırılmaktadır. Ürünümüzü tercih etmek zorunda değilsiniz ancak forumumuzda bir ürünü överken dikkatli olmanızı öneririm.

Daha açık bir dille cevap vermem gerekirse bu forumda vergi kaçakçısı ahlaksızların ürünlerini övemezsiniz.

dandik kart dedim zaten neyini övmüşüm onu anlamadım?
dandik kart bile bu kadar satıyorsa sebebi yazılım desteği diyorum.en son düşüneceğim kart zaten bu.twinhan türevleri düşünüyorum sizinki olmazsa.
neyse sanırım siz beni yanlış anladınız uzatmaya gerek yok.önerileri eleştiri olarak alıyorsanız size başarılar dilemekten başka birşey gelmiyor elimden.
ilkerinanc

İleti st1905 » Sal Mar 25, 2008 11:09 pm

taralsa yazdı:selam
sevgili aQUa öncelikle soruma bukadar kısa sürede cevap verdigin için çok teşekür ederim. yanlız birde bana şu konuda yardımcı olursan çok sevinecem . SkyStar 3 TV Kartları Download Merkezi öncelikle çok hoşuma gitti fakat kendi kartımı orada bulmadım nedeni ise şu ibareler .bana bunların neden ayrıldıgını açıklarsanız çok memnun olurum,
a: Sigma SkyStar3 DVB-S PCI Rev 1.0 & 2.0
b:Sigma SkyStar3 DVB-S PCI Rev 3.0
c:Sigma SkyStar3 DVB-S USB 2.0 Box
d:Sigma SkyStar3 DVB-S2 PCI
e: Digital TV PCI ve SkyStar 3 PCI Rev 1.0 & 2.0
f:SkyStar 3 PCI Rev 3.0
g:SkyStar 3 USB 2.0 Box Rev 1.0
YUKARDA KİLERİN HEPSİDE BENİM İŞİMİ GÖRÜRÜMÜ YOKSA BENİM KARTIN BİLMEDİGİM BİR MODELİ Mİ VAR SEVGİLERİM LE

Merhaba

Kartiniz xilinx spartan chipli ise revision 1 ve 2 olan yazilimlar, dm1105 chipli ise 3.0 olan yazilimlar size uyacaktir.

xilinx chipli kartlar 2007 son ceyreginden itibaren piyasada ikinci el disinda bulunmamaktadir. Yani 2008 den sonra ve sifir olarak aldiysaniz bu kart revision 3.0 dir. Digital tv pci xilinx chiplidir. Usb versiyon ise zaten belli.

Not:Aqua eline saglik.

Saygilar.
st1905

İleti RPDiFOR » Pzr Mar 30, 2008 8:34 pm

tum guncellemeler ve guncel kanal listeleri için tesekkur ederim
RPDiFOR

İleti Katilpence » Cum Oca 30, 2009 1:14 am

aQUa Progdvb 1.5 yükledikten sonra "Couldn't load vplug's modulez plz run vPlug's installer again" diye hata aldım.Komple kaldırdım sigma klasörünü tekrar kurdum.Yine aynı şekilde hata alıyorum.Kanal aratmaya çalıştığımda "Desteklenmeyen bir işleme kalkışıldı" gibisinden hata alıyorum.Acaba sorun nerde.

1. Sorunun cevabını buldum.Sorun vplug dosyasını eksik yüklemesinden kaynaklanıyor.Download kısmından vplug plugini tekrar yüklerseniz düzeliyor.
2. Problem hala devam ediyor Uydudan kanal tarayamıyorum.

Bende sürümü kaldırdım eski sürüme geçtim.Orda tarıyor en azından yapanlar varsa haber versinler.Birde Progdvb üst sürümlerini yüklüyoruz (5-6 gibi) ama skystar3 tanımıyor bunları.Biz kendimiz nasıl tanıtırız.Anlatacak arkadaşları bekliyorum.
Katilpence

İleti aQUa » Cum Oca 30, 2009 2:58 am

Modül dosyalarını yüklediğiniz halde tanımıyorsa bunun tek bir sebebi vardır o da grabber.ax dosyasının register edilmemesinden kaynaklanıyordur.

Eski versiyon ProgDVB'yi yüklediğinizde ana klasör altındaki grabber.ax filtresini c:\windows\system32 klasörü içine atın daha sonra regsvr32 /s anahtarı ile register edin.
En son aQUa tarafından, Cum Oca 30, 2009 2:00 pm tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
aQUa
aQUa

ÖncekiSonraki

Skystar3 DVB-S PCI Rev. 3.0 (SDMC DM1105 Chipset)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir