windows 10 64 bit driver sorunu

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Kartı Hakkında Tüm Bilgiler.

windows 10 64 bit driver sorunu

İleti panarogga » Çar Ekm 17, 2018 12:15 am

merhaba bu karttan yeni aldım cd üzerindeki driveri kuruyorum ilk kurduğumda sorunsuz gösteriyor ama pc kapandıktan belli süre sonra pc yi açınca hiç bir şekilde yayın gelmiyor forumu inceledim deriver versiyonu ile alakalıymış bendeki sürüm 1.30 olan sürüm 1.50 sürümünü indiriyorum ama pc kabul etmiyor yardım istiyorum
panarogga

Re: windows 10 64 bit driver sorunu

İleti aQUa » Cum Kas 16, 2018 2:18 pm

Driver sürümü ile alakalı değil muhtemelen codec kurmamanızdan kaynaklı bir durum.
Codecler yani diğer adı ile filtreler, gelen datayı resime, sese dönüştüren, tüm bilgisayar için geçerli temel yazılımlardır, siz uydu yayıncılığına uygun codecler kurmadığınızda, bilgisayar default yani varsayılan değer olarak Microsoft görüntü ve ses filtrelerini seçer ki bu codecler uydu yayıncılığı için son derece yetersizdir. Görüntüde problem çıkarar, yayını izlerken kırılma ve mozaiklenmeler yaratır, seste çıtırtılar duymanıza sebebiyet verir.

Tavsiyem Download merkezimizden SD yayınlar için (normal çözünürlük) nVidia, HD yayınlar için Cyberlink H.264 codeklerini indirip kurmanız sonrasında da izlediğiniz yazılımın ses ve görüntü ayarlarlarına girip Microsoft codecleri yerine bunları seçmenizdir bunu yaptıktan sonra görüntünün daha net sesin daha berrak olduğunu farkedeceksiniz.

Alternetif yazılımlarda bu filtrelerin nasıl seçileceği ve yükleneceği ile ilgili sorularınızın cevaplarını aldığınız ürünün yazılım CD'sinın (Beyaz Olan) anadizininde 03 kodu ile başlayan pdf dokümanlarında mevcuttur, download merkezindeki codeclerin zip şifresi aQUa dır.

1.5 ve 1.7 li sürümlerin sürücü imzası yoktur, 32 bitte kolayca yüklenebilmekte ancak 64 bit işletim sistemlerinde imza zorlaması işlemini yaptıktan sonra yüklenebilmektedir ancak 32 bit dışında bu sürücülerin yüklenmesini tavsiye etmemekteyiz.

Çok çok ender olmakla birlikte bilgisayarı tekrar başlattığınızda görüntü ve sesten ziyade sinyal alamıyorsanız, sorun genellikle bazı anakart modellerinin BIOS yazılımı ile alakalıdır, BIOS yazılımı PCI-PCI PCI-PCIEx veya PCI -USB portlara değer atarken hata sonucu aynı değeri atadığından kartın sürücüleri yüklenmemiş veya aygıt yöneticisinde, bir sorun varmış gibi ünlemli, çarpı işaretli veya soru işaretli şekilde gösterebiliyor yoksa Windows 10, 8 ,7 farketmiyor onlarda da aynı durum söz konusu, bu gibi durumlarda da BIOS'un hangi iki aygıtı çakıştırdığı veya aynı değer atadığını tespit etmek için takılı aygıtları teker teker çıkarmak ve tespit edilemezse BIOS'tan onboard yani yerleşik ses ethernet aygıtlarını kapatıp tespitini yapmak gerekecektir.
aQUa
aQUa

İleti panarogga » Per Arl 13, 2018 5:55 pm

merhaba dediklerinizi yaptım codecleri kurdum ayarladım onboard ethernet devre dışı bıraktım wifi cihazı bağladım usb ile bu seferde pc ilk açıldığı zaman yine sinyal vermiyor ama pc ye reset atınca düzgün gösteriyor pc üzerinde 250 watt power var acaba onunla alakalı olabilir sizin görüşünüz nedir.
panarogga

İleti aQUa » Pts Oca 07, 2019 1:32 pm

Üst sürümlerin digital imzası yok o yüzden imza zorlamasını devre dışı bırakmadan yükleyemez ve tekrar başlattığınızda kartı çalıştıramazsınız.
Kendi çabamla yakın zamanda 1.70 li sürümü de download merkezine ekledim onu da deneyebilirsiniz.
Sadece güç kaynağı değil sorun donanımsal bir problem de kaynaklı olabilir. 250 Watt Power 10 sene öncesinin güç kaynağı çok uzun zamandır rastlamadım ancak bilgisayar donanımınız buna uygunsa ve sisteme reset atmıyorsa yeterli de olabilir.

Başka bir seçenek de aygıt yöneticisinden sürücüyü devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirme seçeneği bu durumunda reset yapmanıza gerek kalamyabilir.
aQUa
aQUa

İleti panarogga » Pts Oca 07, 2019 9:20 pm

tekrar merhaba dediğiniz gibi sürücüyü devre dışı bırakıp tekrar etkinleştirince yayın geliyor

fakat benim anlam veremediğim pc ilk açıldığında açılmayan yayın resetleyince yada sürücü kapat aç yapınca neden gösteriyor demekki bir yerde ufak bir engel var ama ney bulamıyorum bir türlü ben şahsen power veya ekran kartından şüpheleniyorum yoksa donanımda uyumsuzluk olsa hiç göstermez öyle değilmi yanlışmıyım.
panarogga

İleti aQUa » Cum May 10, 2019 10:41 pm

Elimin altında Windows 10 64 bit yüklü ve aynı zamanda bu sorunu yaratan bir bilgisayar olmadığı için sorunun çözümünü de araştırmam mümkün olmadı, ancak müşterilerden aldığım geri dönüşlerde bazı bilgisayarlarda bu sorunun meydana geldiğine ben de tanık oldum bunun yanında bu sorun meydana gelmeyen müşteri sayısı bunun bir kaç katı. Dolayısı ile sorunun yazılım ve sürücü kaynaklı olmadığını söyleyebiliriz aksi halde Windows 10 64 bit yüklü her bilgisayarda bu sorunla akrşılaşmamız gerekirdi.
aQUa
aQUa

İleti aQUa » Çar Kas 27, 2019 12:35 pm

Merhaba,
Bazı müşterilerimiz tarafından, bilgisayar tekrar başlatıldığında zaman zaman kartın Windows 10 tarafından algılanamaması ve sürücünün görünmemesi veya sürücü görünse dahi, karttan alternatif yazılımlarla görüntü alınamaması durumu sürücü uyumsuzluğu olarak nitelendirilmişti. Bilgisayarlarımızda böyle bir sorun olmadığı için de çözüm geliştirmede sıkıntı yaşıyorduk.

Ramazan Sönmez isimli bir müşterimiz de benzer bir sorun yaşamış ve yaptığı çalışmalar neticesinde şöyle bir sortun geliştirmiş.
Kendisine geri dönüşü ve paylaşımı için teşekkürlerimizi sunarız.

"Sorunu güç seçeneklerindeki hızlı başlatmayı aç seçeneğini iptal ederek çözdüm şuanlık aygıt her açılışta sorunsuz şekilde çalışıyor."
aQUa
aQUa

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir