Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Windows 10 Çözüm

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Kartı Hakkında Tüm Bilgiler.

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Windows 10 Çözüm

İleti OmerCakir » Cum Arl 29, 2017 9:49 am

Merhabalar,

Windows 10 yüklü bilgisayarlarda, Örneğin akşam eve gittiniz ve bilgisayarınızı açtınız. daha sonra DvbViewer, ProgDVB vb gibi kullanmakta olduğunuz programı çalıştırdınız. Sinyal olmasına rağmen görüntü ve ses olmadığını gördünüz.. Daha sonrasında yeniden başlat ile tekrar bilgisayarı açıp sonrasında programı açtığınızda sorunun kısmen çözülmüş olduğunu göreceksiniz. Fakat, sürekli yeniden başlatıp bu ürünü kullanmak istemeyebilirsiniz.. Bu yüzden aşağıdaki yönergeleri izleyerek sorunun tam çözümünü sağlayabiliriz.

ilk başta Denetim Masası'na giriş yaparak güç seçeneklerini seçiyoruz.

Resim

çıkan ekranda "güç düğmelerinin yapacaklarını seçin" özelliğini seçin

Resim

"şu anda kullanılmayan ayarları değiştir" seçeneğine gelelim.

Resim

"Hızlı başlatmayı aç" seçeneğindeki tik'i kaldırıp kaydet diyelim.

Resim

bilgisayarı kapatıp tekrar açıp sonrasında programımızı kullandığımızda sorunun çözülmüş olduğunu göreceksiniz.
OmerCakir

Re: Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Windows 10 Çözüm

İleti pompacı » Per Ekm 08, 2020 1:29 pm

Arkadaşlar bu metod bende fayda etmedi
Aygıt yöneticisinde ses video ve oyun denetleyicisi içerisinde PCI DVB-S/S2 TV Cart görülmüyor Görünüm menüsünden Gizli aygıtları Göster Komutunu verince Gizli olarak görülüyor Prog DVB açtığımda Aygıt Başlatılamadı Hatası alıyorum PC ye yeniden başlat dediğimde her hangi bir sorunla karşılaşmadan görüntü ve ses geliyor

Windows Pro 10
İşlemci:Gigabayt -i3 -2130 CPU @3,40 Ghz
Ram:8,00 GB
Sistem 64 Bit
pompacı

İleti aQUa » Sal Ekm 27, 2020 1:21 pm

Sizde çakışma vs başka bir sorun olabilir, bu durumda bilgisayarı kapatmadan aygıtı devre dışı bırtakıp tekrar aktive edin.
aQUa
aQUa

İleti kaya_mk » Pzr Şub 28, 2021 12:00 pm

2017 yılında yazmış olduğunuz bu yöntem 2021 yılında beni sinir krizi geçirmekten kurtardı. teşekkür ediyorum kolay gelsin.

ikinci olarak bu yöntem bende işe yaramadı diyen arkadaşın sorununu da ben cevapliyim. anakartının üzerindeki usb kontrolcüsü via chipset kullanıyor ve sigma dvbs2 kartda aynı via firmanısının başka bir chipsetini kullanıyor ve çakışma yaşanıyor. o sorunun çözümü anakartı ya da tv kartını değişmek ne yazıkki.
kaya_mk

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir