Dvbdream'de Diseq Sorunu İçin Çözüm Önerisi

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Kartı Hakkında Tüm Bilgiler.

Dvbdream'de Diseq Sorunu İçin Çözüm Önerisi

İleti zffb » Per Arl 21, 2017 12:13 am

Merhabalar ürünü sipariş ettim bir kaç güne elimde olur.

Forumda bu kartın Dvbdream'de Diseq ayarının yapılamadığını okudum. Sorunun Dvbdream'in yazılımında olduğu ve Dvbdream'e sorunun giderilmesi için gerekli yazılımın Sigma Digital tarafından gönderildiği belirtilmiş. Bundan şunu anlıyorum Sigma Digital bu sorunu Dvbdream'de çözmüş. Peki acaba bu yazılım dosya haline getirilip Dvbdream'in kurulu olduğu klasörde ilgi kısma kopyalanıp sorunun çözülme ihtimali yokmudur? Malum şu anda en kullanışlı dvb yazılımı Dvbdream'dir. En azından bu bana göre ve bir çok kullanıcıya göre öyle. Progdvb'nin standart versiyonu hd yayınları izlemeyi mümkün kılmıyor. Ücretli versiyonuda hemen hemen bu kartla aynı fiyatta. Diğer dvb oynatıcıları hiç kullanışlı değil. Elde tek seçenek Dvbdream var.

Sigma Digital sizden ricam şu soruna el atında bir çözüm getirin lütfen.
zffb

Re: Dvbdream'de Diseq Sorunu İçin Çözüm Önerisi

İleti aQUa » Çar Oca 03, 2018 12:37 pm

BDA modülü DVBDream yazılımının içinde ve aynı BDA modülü aşağı yukarı BDA sürücüsüne sahip birçok kartı destekliyor.
Bu kartlardan bazılarıları bizimki gibi DiSEqC fonksiyonunu yerine getiremiyor yani listedeki tek BDA sürücülü ve DiSEqC desteklemeyen kart bizimki değil.
Yazılımın içindeki BDA nodülünü güncellediklerinde belki de bizim kartımız da bu fonksiyonu gerçekleştirecek, ayrı bir BDA mdülü yazılabilir ancak bunun için o fonksiyona ait bazı kaynak kodlarına ihtiyaç var.
aQUa
aQUa

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir