Sigma Digital HD DVB-S2 PCI ve DVD Dream uyumsuzmu ?

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Kartı Hakkında Tüm Bilgiler.

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI ve DVD Dream uyumsuzmu ?

İleti pavel » Per Ekm 12, 2017 8:46 pm

arkadaşlar 1 hafta önce Sigma Digital HD DVB-S2 PCI kartını aldım hepsi buradan üzerinden kartı çok iyi fakat bende 2 anten var turksat 1. portta ve hotbird 2.portta ne yaptım ne ettiysem 2.portta olan hotbird kanallarını çıkartamadım aratınca türksat çıkartıyo biraz araştırınca bunun dvd dream ile genel problemi olduğunu gördüm.Neyse diğer programlar denedim hdiptv bir ismi vardı sanırım ama gördüğüm kullanım açısından en kötü program zaten bazı kanallarıda bulamadı sonra dvdviewer ve altdvb denedim onlarda hüsran son olarakda progdvd deneyim dedim oda nazlandı olmadı . sonuç olarak bu kartı dvd dream ile 2.porttaki hotbird'de nasıl çalıştıracağım ve progdvd de detaylı bigli verirseniz sevinirim
pavel

Re: Sigma Digital HD DVB-S2 PCI ve DVD Dream uyumsuzmu ?

İleti aQUa » Cmt Ekm 14, 2017 12:38 pm

DVBDreamde DiSEqC çalışmıyor, BDA sürücüsünün güncellemesi ile ilgili olarak DVBDream yazılımını hazırlayanlara mail attım ancak geri dönüş yapmadılar.

Diğer yazılımlarla ProgDVB, AltDVB, SmartDVB ve DVBViewer gidi yazılımlarda DiSEqC'yi sorunsuz kullanabilirsiniz, eğer bu yazılımlarla da sorun çıkıyorsa daha yüksek kalite DiSEqC switch kullanmanız, oksidasyona uğramış F konnektörleri değiştirmeniz veya iki nolu LNB ile DiSEqC switch arasındaki kabloları yenilemeniz gerekebilir. Merkezi sistem kullanıyorsanız, kablo kalitesi ve F konnektörleri yenilemek dışında farklı seçenekleriniz bulunmuyor.
aQUa
aQUa

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir