Sigma Digital HD DVB-S2 PCI - Kanal Bulma Sorunu

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Kartı Hakkında Tüm Bilgiler.

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI - Kanal Bulma Sorunu

İleti Gencakademi07 » Cmt Haz 25, 2016 1:24 pm

Bu foruma yeni üye oldum. Konuyu yanlış yere açmış isem affınıza sığınıyorum.
2 Gündür yeni aldığım "Sigma Digital HD DVB-S2 PCI" kartı ile kanal tarama sorunu yaşıyorum.
Hemen şunu belirteyim: Merkezi digital uydu kullanıyoruz ve bu kartı alıncaya kadar başka bir TV kartı ile (A** TV ) Windows 10 yazılım desteği olmadığı için sadece TRT HD leri izleyemiyordum. Diğer bir çok kanalları aynı LBN bağlantısı ile hemde HD yayınlarını sorunsuz izliyordum (Startv HD, atvHD, Aspor HD, NTVsporHD ve yazamadığım bir çok HD kanal). Yaptığım sadece diğer TV kartını slottan çıkarıp Sigma Digital HD DVB-S2 kartını takıp yazılımını yüklemek oldu. Klavuzunda anlatılan yolları denedim ama kanal taratma sonucunda sadece TRT ye bağlı HD kanalları ve aynı frekanstaki diğer işime yaramayacak kanallardan buldu. Star, show, atv, aspor, ntvspor, kanal D, Fox, Kanal 7 vs... gibi özel kanallardan hiç birini bulmadı. Değişen ne ki diğer karttan sorunsuz bulup izlediğim kanalları bu yeni kartımla izlemekten ziyade bulamıyorum dahi.
Bu sorunu yaşayıp tecrübe kazanan arkadaşlardan ve yetkili muhataplarımızdan bir yardım istiyorum. (Windows 10 PRO işletim sistemi, AMD 6700 Ekran kartı, İntel İ5-3450 3,1 GHz işlemci kullanıyorum, gerek duyulursa diye yazdım)
“Bilgiye sahip olarak doğmuş birisi değilim. Öğretmeyi seviyorum ve öğrenmeye çalışıyorum.”
Gencakademi07

Re: Sigma Digital HD DVB-S2 PCI - Kanal Bulma Sorunu

İleti aQUa » Pts Haz 27, 2016 12:07 pm

Konu doğru bölüme açılmış, ürünlerimizle ilgili her tür desteği müşterilerimize vermekteyiz.
Problemin transponder listesinin güncel olmamasından kaynaklandığını tahmin ediyorum, malesef orjinal CD'yi güncelleme şansımız yok çünkü TürkSat 4A uydusu faaliyete geçmeden çok önce bu ürün piyasaya çıkmıştı.

Kullandığınız yazılımı belirtmemişsiniz, ancak ürünün orjinal yazılımı olan HID TV'yi kullanıyorsanız kanalları taramadan önce transponder listesiniz web sitemizden indirip güncellemeniz gerekmektedir. Dİğer alternatif yazılımlardan ProgDVB yazılımının yeni versiyonları güncel transponder ve kanal listesi ile birlikte gelmektedir, dolayısı ile www.progDVB.com adresinden indirip yükleyeceğiniz bir ProgDVB yazılımı ile kanalları sorunsuz izleyebilirsiniz, Internetten DVBDream 2.6 veya 2.7 programlarının kırılmış olanlarını da bulabilirsiniz bunlardan birini indirip kurduktan sonra download merkezimizden indireceğiniz DVBDream'e ait kanal ve transponder listeleri ile yine yayınları problesiz izleyebilirsiniz.

Kurulumda sıkıntılarınız olması durumunda mesai saatleri içersinde uzaktan yardım ile kurulum gerçekleştirmekteyiz.
aQUa
aQUa

İleti Gencakademi07 » Pts Haz 27, 2016 7:32 pm

Sayın aQUa, kartı alalı ve kullanmaya çalışalı 2 gün olmuştu.
Diğer işletim sistemiyle nasıl çalışıyor denemedim ama sorun belkide yaşanmaz. Ama ben windows 10 kullandığım için Ürünün download sitesindede TV kartının en güncel Driverleri 2011 güncellemeli. Yıl olmuş 2016 nın 2. yarısı. Keşke yetkili uzmanlar windows 10 u düşünerek bir çalışma daha yapsalarda tüm win10 kullanıcıları en ufak tereddüt yaşamadan kullanabilse bu kartı.
Ben ürün kutusundan çıkan CD yi hiç kullanmadım. Direkt download sitesinden indirdim CD içindeki güncel driver ve programları.
Hiç bu işlerden anlamayan birisi olsam tamam beceremedim diycem ama 7-8 yıldır hem kendim kullanıyorum TV kartı hemde çevremdeki arkadaşların TV kartı sorunlarına deneme yanılma yollarıyla yardım ederek tecrübe sahibi oluyorum.
En güncel Prog DVB, DVB Dream, DVB Viever ve HiDTV V2.9.1.6 (28.08.2014 güncel) sürümlerinin hepsini ayrı ayrı denedim ama nafile, Bazen sadece TRT kanallarını buluyor, bazen de boş boş tarama yapıp bitiriyor kanal falan yok ortada. Hazır Kanal listesi bulup denedim, En güncel hazırlanmış 0420.ini frekans listesi bulup denedim yinede sonuç alamadım.
Sadece Kanal bulma sorunu yaşamadım. PC bianda mavi ekrana düşüyor ve kendisini resetliyor, yeniden başlıyor. Bu 2 günlük süreç kart beni iyice gerdi ve baktım olmayacak iade işlemi gerçekleştirdim bugün. PC mavi ekrana düşüyor sürekli bu kartı PC slotuna taktığımda, en çok da bu sorun canımı sıkmaya başlamıştı. Yetkili kişiler umuyorum ki beni bu konuda mağdur etmezler. İlgi ve alakanıza diyecek sözüm yok, cidden adam gibi adamlar ilgi konusunda, keşke herkeste aynı anlayışı ve ilgiyi görebilsek. Umarım iade konusunda da aynı ilgiyi ve anlayışı görürüm.
“Bilgiye sahip olarak doğmuş birisi değilim. Öğretmeyi seviyorum ve öğrenmeye çalışıyorum.”
Gencakademi07

İleti aQUa » Sal Haz 28, 2016 12:21 pm

Sayın Müşterimiz,

Sanırım ürünü geri iade etmişsiniz, iadeniz tarafımızdan kabul edildi

Ancak son açıklamalarınız ışığında probleminizin iki ayrı TV kartını aynı anda kullanmanızdan veya sürücüleri kaldırmamanızdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Sistemde DVB-S değil analog bir TV kartı veya sürücüsü bile bulunsa hem kartın tanıtım aşamasında hem de kanal tarama işlemlerinde tek bir kanal daha bulamama sürücüyü tanıtamama, güncelleyememe ve kanal tespit edememe gibi sorunlarla karşılaşmanız çok normal. Bizzat bizler de müşterilerimizin bilgisayarlarında iki TV kartının çakışma sorunlarını çok yaşadık.

Sizin için kötü bir başlangıç olmuş, sanıyorum biraz da panik yapıp ürünün Windows 10 altında çalışmadığına aceleyle karar verip iade etmek istemişsiniz,
uzaktan bağlantı ile sanıyorum çözebilirdik. Sağlık olsun.
aQUa
aQUa

İleti Gencakademi07 » Sal Haz 28, 2016 6:39 pm

Sayın aQUa, öncelikle yineleyerek belirtmek isterim; ilgi ve alakanızdan dolayı bir müşteri gözüyle Artılarınız gerçekten çok. Keşke her satıcı ve yetkili sizler gibi olsa (ama ne mümkün).
Bir düzeltme yapmam gerekiyor; Kullandığım Tv kartı ile Sigma Digital HD Tv kartı ni aynı anda kullanmadım. Yani X TV kartını ve yazılımını tamamen kaldırdıktan sonra Sigma yı takıp driver ve programları kullanıyordum. Bir çakışma yaşandığını sorunların oluştuğunu daha önceki zamanlardaki tecrübelerimden öğrenmiştim. Yani her TV kartınıda aynı anda kullanmadım, burayı düzeltmek isterim.
Ever bahsettiğiniz gibi belki kötü bir başlangıç oldu benim açımdan ama şunu belirtmekte fayda görüyorum: TV kartı ile sorun yaşayan müşterilerin arkasında gayet samimi, ilgili, anlayışlı kişilerin olması müşterilerin içini rahat ettirecektir.
Gencakademi07

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir