TV KARTI TAKILINCA UPS GÜÇ KAYNAĞI CIZIRTILI SES ÇIKARTIYOR

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Kartı Hakkında Tüm Bilgiler.

TV KARTI TAKILINCA UPS GÜÇ KAYNAĞI CIZIRTILI SES ÇIKARTIYOR

İleti SİNASİ » Per Haz 16, 2016 4:06 pm

İyi günler.Bu gün yeni aldığım sigma hd digital dvs-s2 pcb tv kartını bilgisayara taktım daha sonra uydu anteninden gelen anten kablosunu tv kartına takınca bilgisayarın güç kaynağının cızırdadığını daha sonrada elektrikler kesildiğinde verdiği sesli uyarıyı verdiğini gördüm bu olay uydudan gelen anten kablosunu tv kartına taktığım an başlıyor sanki güç kaynağının içindeki RÖLE sürekli açıp kapatıyor sonrada elektrikler kesilince verdiği sesli uyarıyı veriyor.Benim aklıma gelen anten kablosunda veya tv kartının girişinde kısa devre olabileceği veya sorun güç kaynağında, Bende tv kartını bilgisayardan çıkarttım, güç kaynağından gelen cızırtı kesildi ve eskisi gibi çalışmaya başladı. Benim öğrenmek istediğim bu sorunun nedeni ve nasıl düzeltip tv kartını çalıştırabileceğim.Bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim...Saygılarımla iyi günler.
SİNASİ

Re: TV KARTI TAKILINCA UPS GÜÇ KAYNAĞI CIZIRTILI SES ÇIKARTI

İleti aQUa » Cum Haz 24, 2016 5:05 pm

Tam olarak uzaktan bu tip durumları anlayabilmek oldukça güç, bunun sebebi bir çok faktörün bu veya benzer durumlara sebep olabileceğidir.
Ancak öncelikle kısa devre olmasından kuşkulanıyorsanız kartınızı kesinlikle anten sistemine bağlamayınız bu durum kartın yanmasına hatta bilgisayarınızın güç kaynağının infilak etmesine kadar ciddi problemlere sebebiyet verebilir.

Binalarda toprak hattının olmaması veya cihazların standartlara uygun topraklama sistemine bağlanmaması sonucunda, merkezi sistemlerde multiswich, kişisel antenlerde ise ikili veya daha fazla çıkışlı LNB'lerin üzerinden elektrik kaçaklarının sistemdeki diğer cihazın üzerine boşalması gibi durumlara sebebiyet verebileceği açıktır. Merkezi sistem kullanmıyorsanız ve çok çıkışlı LNB durumu söz konusu ise diğer uçları çıkartıp o şekilde deneme yapmanız doğru olacaktır.
Çoklu LNB'lerde geçirgenlik probleminin olması kanal tarama esnasında aynı kanalların tekrarlanması bu sorunun en önemli göstergelerindendir.

Ayrıca F - Konektörlerin oksitlenmesi, LNB veya DİSEqC anahtarının yağışlı hava şartlarından korunmaması sonucunda da benzer sorunlarla karşı karşıya gelinebilir.

Son olarak güç kaynağının problemli olması aşırı yüklenme sonucunda bu tip sesler çıkarması da normaldir, kabloyu çıkardığınızda LNB akım beslemesi olmadığından bu zorlanma meydana gelmediğinden sonuç olarak bu yüklenme de meydana gelmeyecektir.

Ortak sistemlerde merkezi sistem veya ikili veya daha fazla çıkışlı LNB'li sistemlerde bu tip sorunlara daha çok rastlanıyor. Çok çıkışlı LNB'lerde
aQUa
aQUa

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir