Windows 64 Bit Program sorunu?

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Kartı Hakkında Tüm Bilgiler.

Windows 64 Bit Program sorunu?

İleti KaaNZ » Cmt Haz 13, 2015 3:50 pm

Merhabalar öncelikle bir kaç gün önce kadıköyden Sigma Digital HD DVB S2-PCI Uydu alıcısını temin ettik. Kartı Windows 7 64 Bit sistemiyle kullanıyorum

Sorunum şu ; CD' içinde çıkan Progdvb 6.61 Sürümü ve ben bu sürümü açınca BDA Çıkmıyor çıksada sinyal gelmiyor device not started hatası var. Fakat.. Progdvb'nin Son sürümünde böyle bir sıkıntı yok. Fakat en son sürümündede.. kanal değiştirirken bir anda Progdvb yanıt vermiyor oluyor.. ve sürekli açıp kapatmak gerekiyor.

İkinci sorunum ; CD İçinde çıkan DVBDream yok. sanırım eklenmeyi unutulmuş. En son sürümüyle birlikte BDA Çalışıyor fakat.. Türksatı tarıyorum sorun yok. Astra ve Hotbird uydularını taramıyor.. ( diseqc ayarlı progdvb de sorunsuzca çalışmıştır 3 uyduda )

Özet geçmek gerekirse Progdvb 'de donma sorunu yaşıyorum. vede kanal taraması yaparken Mesela Astrada ZDF'yi yüklerken bi anda TRT Diyaneti yüklemeye başlıyor ve türk kanallarını yüklemeye devam ediyor ( kanal listesi güncel kingofsat sitesinden alınmıştır ) DvbDreamda ise Astra ve hotbirdde ne sinyal alabiliyorum ne kalite ama aygıt ayarı tam ve diseqc progdvbdeki gibi ayarlı.
KaaNZ

Re: Windows 64 Bit Program sorunu?

İleti aQUa » Pts Haz 15, 2015 2:42 pm

BDA'nın çıkmaması programları yükleme sırası ile alakalı bir durum olabilir.
Öncelikle sürücü yüklenmeli, sürücü yüklendikten sonra aygıt yöneticisinden aygıtın sorunsuz şekilde CD'^deki kurulum dokümanlarına uygun şekilde yüklenip yüklenmediği kontrol edilmeli ve daha sonra ProgDVB yüklenmelidir. BDA aygıtı görünecektir.

ProgDVB sürümlerinin bazılarında hatalar olabilir, her sürümün doğru biçimde ve stabil tüm fonksiyonları ile çalışıp çalışmadığı bilinemez, bende birçok versiyonunda bu hatalara rastlıyorum örneğin kayıt yapamama veya belli frekanslarda kanal bulamama gibi.

DVBDream CD'de yok bunun sebebi DVBDream programını yazan kişinin ürünün tam sürünü para karşılığı satması ve demo versiyonunun da ürün CD'lerinde olmasını istememesidir. Ancak internette bulabileceğiniz 2.6A versiyonunun kırılmış versiyonu oldukça stabil biçimde çalışmaktadır.

DiSEqC problemi DiSEqC anahtarının PCI karttan çok uzun mesafede olması veya bağlantı noktalarını birleştiren F konnektörlerin oksitlenmesi sonucu kartın DiSEqC anahtarına sinyallerini duyuramamasından kaynaklı sorunlar olabilir, yine ürün kitapçığında bahsedildiği gibi 4. 5. kalite DiSEqC anahtarlarda da switchleme problemleri zaman zaman yaşanabiliyor.
aQUa
aQUa

Re: Windows 64 Bit Program sorunu?

İleti yawuz58 » Pts Tem 20, 2015 10:19 pm

benimde başıma geldi bda çıkmaması .kartı söktük taktık sorun devam ediyor tasadüf aygıt yöneticisine baktım aygıt kaldırılmış tekrar yükledim sorun çözüldü
kart bir harika ama arkadaş reklamı yok çok üzülüyorum çok satsın istiyorum artık bu tür ürünler internet te çok satılıyor hepsiburada hızlıal gibi sitelere yönelmenizi öneririm allahtan satışlarınızın iyi olmasını dilerim ben aslında bir iki tane daha almak istiyorum yedek olarak teşekkürler
yawuz58

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir