sinyal kesilme kanal bulmama sorunu

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Kartı Hakkında Tüm Bilgiler.

sinyal kesilme kanal bulmama sorunu

İleti alki » Pts May 04, 2015 2:01 pm

Selam;

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI kartını uzun süredir kullanıyorum. Kanal bulmada ve izlemede önceden sorun yokken şimdi sinyal kesilme sorunu ve kanal bulmama sorunu başladı. Lnb-dizeqC değiştirildi, çanak ayarı kontrol edildi. diseqC siz bağlandı fakat sorun geçmedi. Bir kanalı izlenirken diğer kanal tıklanınca sinyal kesiliyor bazen önceki kanalda gelmiyor. Hotbird uydusunda arama yapınca çekim gücü %100 ve %90 iken bile bazen kanalları buluyor bazen de sinyal yok diyerek kanal bulmuyor. Daha önceden bulunan kanallarda ilk program açılışta sinyal seviyesi %20 başlayarak %90 kadar (5-10 saniye arası bekledikten sonra) çıktıktan sonra kanal geliyor. Kanal geçişlerinde sinyal bazen tamamen gidiyor. dvbdream, progdvb, smartdvb 3 programda da durum aynı. Yardımınızı bekliyorum.
alki

Re: sinyal kesilme kanal bulmama sorunu

İleti aQUa » Pts May 04, 2015 6:28 pm

İşletim sistemini yenilediniz mi bazen işletim sisteminden kaynaklı bu veya benzeri problemler olabiliyor.
aQUa
aQUa

İleti alki » Sal May 05, 2015 2:06 pm

Evet aynı bilgisayara win7 64 pro tekrar yükledim. Sonuç aynı oldu. Aynı bilgisayara eski skystar2 dvb s kartı taktım. Sinyal seviyeleri arasında uçuk farklar var. Sigma hd2 %90-sinyal %100 kalite gösterirken skystar2 dvb s %45-%50 gösteriyor. Bu fark sigma hd2nin kalitesinden değil de yazılımındaki hatadan kaynaklanabilir mi? Bazı frekanslarda skystar2 dvb s %30 a kadar sinyal seviyesi düşerken sigma hd2 de %88 lerde. Sinyal düşüklüğünden dolayı bu hatayı verebilir mi? Çanak hotbird e ayarlı.
alki

İleti aQUa » Sal May 05, 2015 11:44 pm

SkyStar2 zaten sinyal seviyelerini hiçbir şekilde doğru göstermiyor.
Önemli olan siz SkyStar2 kartını taktığınızda her kanaldan görüntü alabiliyor musunuz? Eğer SkyStar2 ile görüntü alıyorsanız HD kartı ancak tarafımıza ulaştırdıktan sonra size üründeki problem hakkında yorum yapabiliriz. Sinyal seviyesinin %90 veya %100 civarında olması tabi ki önemli ancak bu sinyal seviyeleri sabit bir şekilde kalmıyor ve büyük sinyal gidiş gelişleri oluyorsa problem kesinlikle anten sistemindeki herhangi bir elemanla ilgilidir diyebiliriz.
aQUa
aQUa

İleti alki » Per May 07, 2015 2:03 pm

Kontrol edip dönüş yapacağım.
alki

İleti alki » Sal May 12, 2015 11:24 pm

Denemem neticesinde bazı kanallarda sinyal tamamen gidiyor. dvbdream da kartı yeniden başlat seçeneğinden sonra görüntü geliyor. bazı kanallarda hep bu işlemi gerçekleştirmem gerekiyor. Sorun çözülmedi. skystar2 de bu sorun yok.
alki

İleti aQUa » Pts May 18, 2015 10:32 am

Bazı kanallar derken bu kanalların frekans ve polarizasyon bilgilerini iletirseniz daha doğru bir neticeye ulaşabiliriz.
aQUa
aQUa

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir