sürücü sorunu

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Kartı Hakkında Tüm Bilgiler.

sürücü sorunu

İleti musti55 » Cum Oca 16, 2015 3:20 am

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI kartımı aldım.
Winxp 32 bit sisteme taktım.
Yeni donanım bulundu deyip otomatik yükleme yaptı.( İptal etme imkanı olmadan)
usb host controller kısmında via usb
ve Ağ bağdaştırıcı olarak genianet donanımları oluştu.
CD de verilenNormal driveri yükledim... Fakat TV kartı olarak bir donanım oluşmadı
usb host controller kısmında via usb
ve Ağ bağdaştırıcı olarak genianet donanımlarını kaldırıp, sadece cd de verilen sürücüyü kurdum. Yine de tv kartımı sistem görmedi.
Prog DVB aygıtı görmüyor. Ne yapmam lazım?
Win7 mi yüklemeliyim?
musti55

Re: sürücü sorunu

İleti kadirbaba48 » Sal Oca 20, 2015 12:00 pm

slmlar.
ben de bu tv kartını yeni aldım. ve sürücü problemi haricinde hiçbir problem yaşamadım.
tv kartı gayet güzel ama, ben de konu açmıştım ve hatta sitenin adminine bile özelden msj attım hala cvp gelecek.
sistemim win 7 32bt. xp de nasıldır bilmem ama 13.09.2010 tarihli sürücüyü kurmamız öneriliyor (SHD-PCI-R1-Drv-Win32-64-2010-09-13) bu sitede ne varsa indirdim.
win7 de eski donanım ekle' den kurulum yapılması gerekiyor. yani sürücüyü bilgisayara yükletme. bana gelen tv kartının içine öyle bir not koymuşlar. xpde de aynıdır herhal.
bendeki sorun her açılışta tekrar sürücü kuruyorum, sürücünün digital olarak imzalanmamış olması yüzünden. yeni güncelleme gelmediği takdirde çözülemeyecek sanırım.
neyse bu siteden güncel sürücüleri yükleyip denemeni öneririm. win7 de çalıştıysa xp de de hayli hayli çalışır düşüncesindeyim. ama bu sadece fikir tabi. inşallah sorunun çözülür. bu arada donanım ses video ve oyun denetleyicilerinde görülüyor. "PCI DVB-S/S2 TV Card" şu isimle. ve de progdvb'yi sürücüyü kurmadan çalıştıramazsın aygıt bulunmadı hatası verir.
kadirbaba48

İleti aQUa » Sal Oca 20, 2015 7:40 pm

@adirbaba48
1. Niye özel mesaj çok gizli bir soru mu soracaktınız?
Burası bir forum sitesi yani öğrenmek isteyenler soru sorar birisi de kalkar cevaplar, soruyu da cevabı da herkes görür böylece mümkün olduğu kadar fazla kişi soru ve cevaplardan faydalanır. Özel mesajla cevap verecek olsak forum sitesi açmaz mail adreslerimizden yardımcı olurduk.

2. Her açılışta sürücüyü tekrar kurduğunuzu belirtmişsiniz, bu durum da size göre sürücünün imzalı olmamasındanmış!
Bilmediğiniz konularda yorum yapıp insanları yanlış yönlendirmeye hakkınız yok, en azından bu forumda buna şimdiye kadar izin vermediğim gibi bundan sonra da izin vermem. Kötü niyet sezdiğim an kendinizi forumun dışında bulursunuz. tekrar sizin de anlamanız için yazıyorum,
Sigma Digital HD DVB-S2 PCI kartı XP'den başlamak üzere tüm Windows tabanlı 32 bit işletim sistemlerini desteklemektedir aynı şekilde ürün yine XP'den başlamak üzere tüm 64 bit Windows tabanlı işletim sistemlerini de desteklemektedir ve sürücü microsoft sertifikalı bir sürücüdür.
yine Linux altında bu ürün kullanılmaktadır. USB Box ürünümüz evet imzasız sürücü, çünkü sürücüyü vazifesi olan kartı dizayn eden ve üreten firma yazmadı, kodlarını da paylaşmadı biz de çok zor şartlarda müşterilerimiz 64 bit altında bu ürünü kullansın diye yazdırdık.

3. Sürücü her defasında siliniyorsa ki sadece ve sadece bir müşterimizde daha olmuştu aynı durum, bu donanımsal bir çakışmadan meydana geliyor olma ihtimali yüksek, diğer müşterimizde anakart ile ekran kartı ve Sigma Digital DVB-S2 PCI arasında donanımsal bi çakışma meydana gelmişti, aynı müşteri bizi arayıp ekran kartını değiştirdikten sonra problemin çözüldüğünü belirtmişti.

@musti55
Ürünün sürücüsü yüklenmeden ProgDVB aygıtı görmez, nasıl ki yazıcınızı bilgisayara tanıtmadan bilgisayardaki herhangibir dosyayı yazdıramazsanız bu da aynı şey. Ürünü XP işletim sisteminde kullanabilirsiniz yani Windows7 vs yüklemenize gerek yok. Donanımı tanıtamamanızın birden fazla sebebi olabilir. işletim sisteminin sağlıklı olmaması, yani eskimiz olması yükleme ve kaldırmalar sırasında işletim sisteminde meydana gelen hasarlar, bilgisayarda başka benzer donanımların bulunması mesela analog bir TV kartının bulunması. Sonuç olarak sistem kartı görmüyorsa, CD'deki dokümandan bilgisayarınızın gerekli minimum donanımı ve işletim sistemini karşılayıp karşılamadığını
kontrol edin, ikinci aşamada benzer aygıtlar varsa onları bilgisayardan çıkarın, sürücülerini kaldırmak dahi bazen sonuç vermeyebiliyor. Yine sonuç alamazsanız temiz bir işletim sistemi kurup kurulumu tekrar deneyin. Herşeye rağmen sonuç alamazsanız tekrar yazın uzaktan yardım ile çözmeye çalışabiliriz.
aQUa
aQUa

İleti kadirbaba48 » Cmt Oca 24, 2015 7:03 pm

yazdıklarımın sonunda "sanırım" var. bu da sorunumun tam olarak budur diyemiyeceğimi açıklıyor zaten. daha dikkatli okursanız niyetimin kötü mü yada madur mu olduğunu anlardınız. o kadar herşeyi biliyodunuz da, zamanında dönüp sorunumu çözecek birşeyler yazsaydınız. buraya da yazdım, sigma destek'e de yazdım, özelden de msj attım. ben bu kartı aldım desteğini de istemek en doğal hakkım. ben müşteriyim. beni bu şekilde çocuk gibi azarlamaya hakkınız yok. ürünün arkasında duran sizsiniz, madem ki böyle, sizden daha usturuplu cümleler beklerdim. öle bilip bilmeden diye bir müşteriyle sokak ağzıyla konuşamazsınız. forumdan atarsanız da atın, bir müşteri daha kaybetmiş olursunuz. benim için farketmez. ben kötü niyetli bir insan olsam, sırf sürücü eksikliği yada sizin deyiminizle çakışma problemi ile yetinmez, ürün için problemim olmayan şeyleri de yazardım. ne biliyim konu başlığım "yardım" değil de başka şeyler yazardım. sonuçta bilmiyorum yazdıklarımı dikkatle okuduysanız. ürün için olumlu yorumum da var. ben bu konuda uzman olsam sorunu kendim çözerdim, buraya da hiç bir şey yazmazdım. eğer sürücüyü kurarken digital imza hatası alıyorsanız, problemin kaynağını ne olarak düşünürsünüz. konuyu kendim araştırıp geçici bir çözüm buldum. insanlara yardımcı olmak için de paylaştım. doğru yada yanlış. siz de daha problemin ne olduğunu tam olarak bilmeden diğer bir müşterinin sorununu benimki ile kıyaslıyıp, problemin "yüksek ihtimalle" diyerek çakışmadan kaynaklanabileceğini söylüyorsunuz. yani sizin de bu konu da herhangi bir bilginiz yok. neyse ben hiç bir zaman kimseyle tartışmadım, tartışma taraftarı da olmadım. bu yazdığım yazı da kendimi savunma ihtiyacı duyduğum içindir. ürünün arkasında durmak, sadece bu problemlerle ilgilenmek değildir. hatta şunu da söyliyim bu ürünü almamdaki başlıca sebeb, bu forum sitesidir(ürün desteği güvencesi).benden size tavsiye, insanları nasıl olsa tanımıyorum diyerek, bilip bilmeden şeklinde insanları aşağılayıcı bir üslup kullanmayın. ben bu siteye aşağılanmak için üye olmadım. bir de forumdan atma tehdidi ederek. Önce insanlara nasıl hitap edileceğini öğrenin.
kadirbaba48

İleti aQUa » Pts Oca 26, 2015 7:22 pm

Burada polemik yaratmak için bulunmuyoruz, bunun için ne vaktim ne de sabrım var.

Siz emin olmadığınız bir konuda sizinle ilgilisi olmayan bir konu başlığı altında hatalı yorum getirmişsiniz üstelik bu konuda bilgisi o kadar az kişi varken ve bu yorumları okurken, düzgün çalışan bir sürücünün çalışmadığını iddia ediyorsunuz. Burada yazılan her yalnış bilgi buradan kopyalanıp başka forumlarda okunuyor ve tartışılıyor, üç dört gün sonra diğer forumlarda (Sigma'nın S2 kartını almayı düşünüyorum ne dersiniz? Onu alma sürücüsü problemliymiş!) gibi diyaloglara rastlayabilirsiniz. Ben bunun benzerlerini farklı ürünlerimiz için neredeyse 10 yıldır okuyorum.

Bu ürünü dizayn eden firma MSI firmasıdır sizce MSI gibi büyük ve bilişim sektöründe üst seviye bir üretici firmasının sürücüsünün imzası olma şansı var mı? İnanmıyorsanız MSI TV@nywhere Satellite II PCI diye google'da aratıp resimlerini görebilirsiniz. Ayrıca sürücü imza sorunu olsa ben kendi bilgisayarımda şirketin bilgisayarına x64 sisteme sürücü zorlaması ile ilgili bir işlem yapmadan ürünü nasıl yüklüyorum. Hala kuşkularınız var ise MSI'ın orjinal sürücülerini de internetten bulup yükleyebilirsiniz.

Kullandığınız sürücü problem çıkarıyor ise eski sürücü ile devam edebilirsiniz yada daha önce belirttiğim gibi olası donanım çakışmalarını inceleyebilirsiniz.
aQUa
aQUa

İleti kadirbaba48 » Çar Oca 28, 2015 12:00 pm

baştan da dediğim gibi, ben de buraya ürün kötülemek yada polemik yaratmak için yazmadım. ama siz hala tehditkar cümlelerle başlıyorsunuz konunuza. ben yine kendimi savunma ihtiyacı duyduğum için yazıyorum. "Burada polemik yaratmak için bulunmuyoruz, bunun için ne vaktim ne de sabrım var."
polemik için vaktim yok dediğiniz halde hala polemik yaratacak sözler yazıyorsunuz. sabrı taşıran ben değil, sizin yazdığınız ölçüsüz sözlerdir. neyse kendimi yormamın gereği yok, buna cevaben de yine aynı şeyleri yazdıracaksınız anlaşılan, bir sonraki yazılacaklarda da. yazdıklarınıza cevaben "hatalı yorum yapmışsınız" demişsiniz, burası teknik servis sitesi değil forum sitesi. ben de arkadaşa yardımcı olabilmek için denemesinde zarar olmayacak bir düşüncemi yazmışım. bunu yaparsan kesin düzelir dememişim. yani yanlış yorum yapmamışım. hala aynı şeyleri yazıyorum ama, anlıyacağınızı umuyorum, sandığınız gibi bu ürünü kötüleyecek herhangi bir şey yazmadım, ürün çok güzel sorunsuz kullanıyorum(daha önce de yazdığım gibi), yazdığım sadece bu siteyle ilgilenen kişi yada kişilere, cevabın geç gelmesinden dolayı yakınmalarımdır. tahmin ediyorum ki işiniz sadece bu siteye bakmakla sınırlı değildir. vaktinizin olmadığını yine uygun bir dille anlatabilirdiniz.
sürücü konusunda da, yine önceden yazdığım gibi, sürücü kurarken aldığım hata : "bu sürücü digital olarak imzalanmamış" diye yazıyor. bunun da fotoğrafını gönderebilirim size. ama sürücü o şekilde kuruluyor ve kartım bu sürücüyle gayet güzel çalışıyor. kurulumda bu hatayı alıp da, hala siteden cvp gelmemişken ve de bu konuda herhangi bir bilginiz yokken, Google'da ne diye aratırdınız problemi.

Neyse, yazdıklarınız için teşekkürler, eski sürücüyü denicem eğer donanım çakışması ise yine işe yaramıcaktır "sanırım". olmadı sistemi değiştirene kadar bu şekilde kullanmak zorundayım.
kadirbaba48

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir