Sigma Digital HD DVB-S2 PCI kumanda sorunu

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Kartı Hakkında Tüm Bilgiler.

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI kumanda sorunu

İleti mommez » Pts Oca 20, 2014 12:48 am

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI kartı alalı 3 gün oldu bilgisayara taktım sorunsuz mükemmel çalışıyor.bulamadığı kanal yok. HD kanallar mükemmel gösteriyor. ancak her türlü programı denedim (orjinal CD deki yazılımlar dahil) kumandayı bir türlü çalıştıramadım. işletim sistemim win 7 64 bit. acaba win 7 64 bitte kumanda çalışmıyor mu. yoksa kumandanın alıcısımı arızalı. bilgi verirseniz çok sevinirim.
mommez

Re: Sigma Digital HD DVB-S2 PCI kumanda sorunu

İleti aQUa » Sal Oca 21, 2014 5:34 pm

Kumanda sadece CD'deki ProgDVB 6.33 ile çalışıyor, çünkü hazırlanmış setup yazılımda kumandanın çalışması için gerekli bazı dosyalar ve konfigürasyonlar yapılı, eğer zaten CD'den kurulum yaptıysanız Windows Firewall dolayısı ile kumanda sinyalleri engelleniyor olabilir.
aQUa
aQUa

İleti mommez » Sal Oca 21, 2014 9:12 pm

üstad güvenlik duvarını kapattım, antivirüs programını kapattım CD deki progdvb yi kurdum. Kumanda için remote.exe diye bir program çalışıyo galiba. remote programı üzerinde wait for reveice diye bir yazı var sadece. bu ayarlarda gene kumanda çalışmıyor. başka bir çözüm varmıdır. kartı bir öce kulanndığım avermedianın slotuna taktım eski sürücülerle çakışma yapıyormudur bir fikir verirseniz sevinirim. ona göre makinaya format atacam. win 7 64 bitte çalıştığından emin olmak istiyorum. ilgilendiğiniz için şimdiden çok teşekkürler.
mommez

İleti aQUa » Per Oca 23, 2014 5:19 pm

Uzaktan birşeyler söylemek gerçekten güç, küçük bir ihtimal de olsa belki kumanda gözünde veya kumandada bir problem olabilir.
aQUa
aQUa

İleti mommez » Cmt Oca 25, 2014 5:03 am

üstad sorunu çözdüm bilgisayara format atınca kumanda çalıştı. yazılımsal bi sorunmuş ama ne olduğunu bulamadım. kart mükemmel çalışıyor herkeze tavsiye ederim. hatta kumanda progdvb nin son versiyonu olan progdvb7.0 da bile çalışıyor.
win 7 64 bitte hiçbir sorun yok.
mommez

İleti ati1978 » Cum Oca 30, 2015 5:18 pm

cd icinde kumanda için remote.exe diye birşey bulamadım. dvbviever kullanıyorum. nasıl yapıcaz arkadaşlar kumaanda yı kullanmak için
ati1978

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir