skystar3 HD codec sorunu

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Kartı Hakkında Tüm Bilgiler.

skystar3 HD codec sorunu

İleti serefbodur » Cum Kas 15, 2013 3:17 pm

Sayın aQUa,
Daha önce kadıköydeki yerinize iki defa geldim.Eskiden Skystar3 SD V.1 kartınızı kullandım.Hala da kullanıyorum ve herhangi bir sorunla karşılaşmadım.Şu an yaklaşık bir buçuk senedir HD kartınızı kullanıyorum.İlk kurulumu yaptığımda herhangi bir sorunla karşılaşmadan donmasız olarak 3 ay boyunca kullandım.Bu üç aydan sonra HD kanallarda donma ve codec kırılmaları şeklinde hatalar alıyorum ve sağlıklı bir şekilde kartınızı kullanamıyorum.
Bilgisayar kasamı size getirdim ve beraber kontrol yaptık.Sizin kullandığınız codec klasörünü de bana yedeklediniz ve bu codecleri kullanmamı söylediniz.Anten ayarı ile alakalı olabileceğini söylediniz.Eski oturduğum yerde anten yerim fazla müsait değildi ve size hak vermiştim.Şu an oturduğum yerde çanak önünde herhangi bir engel yok.Diseqc Motor ve 120 cm Anten kullanıyorum.Kendim Digiturk Teknisyeni olduğum için Anten hatası olduğunu sanmıyorum.Twin LNB kullanıyorum ve SD ve HD uydu cihazlarımda herhangi bir sorunum yok.
Bilgisayar donanımına gelince;E8400 core2duo işlemci gigabyt anakart ve Nvidia E250 Ekran kartım var.Lisanslı Dvbviewer kullanıyorum.İşletim sistemi olarak da win 8.1 32 bit kullanıyorum.Bios güncellemesi ve eski bios'a dönüşü de denedim.Her türlü codec paketlerini teker teker denedim.Bilgisayarımı bile defalarca formatladım.
HD yayınlarda cyberlink H264 codec'i ile donma ve program kapanması hatası alıyorum.Lav codecleri ile nispeten yayın seyrediliyor fakat onda da kırılmalar oluyor.
Konu hakkında yardımcı olmanızı rica ediyorum.Saygılarımı sunuyorum.İyi günler diliyorum.
serefbodur

Re: skystar3 HD codec sorunu

İleti aQUa » Cum Kas 15, 2013 6:01 pm

Öncelikle HD yayınlar için Cyberlink filtrelerinin dışında verimli çalışan kombinasyon yok.
3 Ay verimli şekilde kullandığınızdan bahsetmişsiniz, demek ki karttan kaynaklı bir sorun değil, Bilgisayarınızın CPU'su çok da yeterli olmasa da idare eder kalitede bilgisayara sonradan eklediğiniz herhangi bir donanım veya işletim sistemini değiştirmeniz soruna veya çakışmaya yol açıyor olabilir. Bu tip durumlarda işletim sistemi ve donanım yönünden sorun çıkarmayan duruma dönüp sonradan eklenen veya değiştirilen yazılım veya donanımı kontrol edip sorunun neden kaynaklandığına ulaşabilirsiniz.
aQUa
aQUa

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir