ProgDVB 6.9X Kart Hatası

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Kartı Hakkında Tüm Bilgiler.

ProgDVB 6.9X Kart Hatası

İleti muamma33 » Cum Ağu 30, 2013 3:11 pm

ProgDVB'nin 6.91.7 Pro ve 6.94.5 Pro Final versiyonlarını kurmak istedim ikisinde de "BDA Digital TV Device not started" hatası verdi, sürücüyü yeniden kurmama ve dvbdreami kaldırmama rağmen aynı hata devam ediyor. Sadece sizin CD'de verdiğiniz versiyonla mı çalışır? ayrıca Remote.exe programı bu versiyonlarda yok ya da bu versiyonlarda kurulan "Prog Luncher" programı aynı işi mi görüyor?
muamma33

Re: ProgDVB 6.9X Kart Hatası

İleti muamma33 » Cmt Ağu 31, 2013 12:41 pm

Şu ana kadar bütün denemelerim başarısız oldu, bir de üstüne üstlük tekrar her şeyi sıfırlayıp kurduğum dvbDream'de taramada hata verip kapanıyor, bu iş çileye dönüştü diyebilirim
Şu anda sonuç DvbDream tek başına kurulu olduğu halde taramada hata veriyor, hatayı kapatmadan beklediğimde Sadece D-Smart (şifreli) kanallarını (30 kanal) buluyor, programı tekrar açıp bu kanallara baktığımda kanalların sinyal kalitesi %100 çıkıyor. DVBDream'i kaldırıp sadece CD'deki ProgDVB 6.33'ü kurduğumda tarama yaparken hiçbir kanalı bulamıyor. (ikisinde de güncel transponder kullandım)
Ayrıca merak ettiğim CD deki ProgDVB 6.33 kurulurken yeni bir donanım ekliyor (diğer 6.9xx versiyonlarında ve DVBDream'de yok) Ağ Bağdaştırıcıları altında "GeniaNet Ethernet Controller" bunu kurmak gerekli midir?%

şİmdiye kadar 4-5 bilgisayara format atıp yeniden kurmuştum herhalde, şimdi son duruma ek olarak kartı söküp takarak CD'deki progdvb6.33 kurdum iyi bari çalıştı deyip aygıtlardan BDA'yı enable yapayım dedim yapmaz olaydım, program kendisi başlarken tanımladığı genel aygıtta Kanal 24 gösteriyordu şimdi taramada sadece Kanal 24'ü buluyor, bide üstüne üstlük transponderları tek tek geçerken %100 kanal sinyali de gösteriyor ama ortada kanal yok, hadi çık işin içinden çıkabilirsen :!: :!: :!:
muamma33

İleti aQUa » Pts Eyl 02, 2013 2:20 pm

İşletim sisteminiz nedir?
aQUa
aQUa

İleti muamma33 » Sal Eyl 03, 2013 2:30 pm

XP SP3
muamma33

İleti aQUa » Çar Eyl 04, 2013 2:44 pm

Sistemde başka TV kartı var mı?
Driverların yüklenmesinde bir sorun oluşmuş olabilir, zaman zaman driver kaldırıp yükleme işlemi arasında ProgDVB kurulursa Windows BDA aygıtı tanımayabilir, birkaç defa ben de aynı sorunla karşılaşmıştım, tavsiyem bilgisayardaki tüm ProgDVB'leri kaldırın, sürücüyü kaldırın ve sırasıyla ilk önce en son sürüm sürücüyü ardından da ProgDVB'yi yükleyin ve çalıştırın.

ProgDVB versiyonlarının hepsi stabil çalışmayabilir ve zaman zaman sorun çıkarabilir bu nedenle tavsiyem çok da gerekli değilse son sürümler yerine daha stabil çalışan CD'deki 6.45 li sürümleri kullanmanızdır.
aQUa
aQUa

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir