Diseq deki diğer uydulardan kanal bulamama

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Kartı Hakkında Tüm Bilgiler.

Diseq deki diğer uydulardan kanal bulamama

İleti neskali » Çar Haz 05, 2013 8:46 pm

hocam kartı bugün yerinden aldım fakat diseq de ki diğer uyduları görmüyo :shock:

diseq ayarı doğru

port 1 turksat

port 2 hotbird

port 3 7 E ve 9 E

tuksattan başkasını göstermiyor bi kaç arkadaşta yazmış diseq de problem yaşadığını sen diseq kullanıyomusun ??

kullanıyosan nasıl çözdün bu sorunu??

diseq i değiştirip yine denedim fakat yine sonuç aynı ..????

not: download merkezindeki en son bda sürücü yüklü 32 bit olanı işletim sistemimde 32 bit.. aynı diseq e takılı 1. port daki turksatı görüyor sadece ...
neskali

Re: Diseq deki diğer uydulardan kanal bulamama

İleti aQUa » Cum Haz 07, 2013 7:42 pm

Hangi programı ve hangi versiyonunu kullanıyorsunuz, kartın DiSEqC sorunu yok.
aQUa
aQUa

İleti neskali » Cmt Haz 08, 2013 12:12 pm

Sürücü olarak download merkezindeki son sürücüyü program olarakda dvbdream 2.2b yani son versiyon progdvb de de denedim cd deki sürümüde son versiyonunuda + cd deki diyer playerlarla denedim...

eski kart ı takıyorum skystar3 dvbs olanı problemsiz diseq deki diğer uyduları görüyo hotbird 7 E vs.. fakat bunda tek uydu görüyor 3 farklı diseq 2 farklı lnb denedim kabloyu komple yeniledim

ya 1. uydudaki kanalları buluyo 1. girişe ne takılıysa yada hiç bulmuyo fakat eski kartta dediğim gibi tüm diseq lerde sorunsuz görüyo.. ilk incelmesini yapan arkadaş bu forumda bda driverda ufak bi ayar yapmak

gerekiyor demiş o ayar nedir??

birde bununda eski karttaki gibi ekstradan modül dosyaları varmıdır player kurduktan sonra içine atılan ekstradan...

saygılarımla...
neskali

İleti aQUa » Pts Haz 10, 2013 1:56 pm

Ekstra modül yok,
BDA aygıtı olarak geniatech-bda seçip DiSEqC frekans aralığını 100 tekrar sayısını 1'e indirebilirsiniz,
Kendi sistemimizde sıkıntı yok, bağlı olan 4 uydudan da problemsiz yayın alabiliyoruz, belki DiSEqC markası ve kalitesi ile ilgili bir sıkıntı olabilir bunun yanında DiSEq de sorun yaşayan başka bir müşterimiz DVBViewer + farklı bir filtre paketi kullanarak mükemmel sonuç aldığını belirtmişti isterseniz forumu kontrol edin.
aQUa
aQUa

İleti neskali » Pts Haz 10, 2013 3:28 pm

Eğer bahsettiğiniz bu postsa bu arkadaşta tek uydu üzerinden tarama yapmış tek uyduda sıkıntı yok zaten tüm playerlarda

http://www.skystar3.com/Forum/viewtopic.php?f=37&t=5815

yok bu postdan bahsediyosanız bu arkadaş zaten çözememiş

http://www.skystar3.com/Forum/viewtopic.php?f=37&t=5786

başkada göremedim..

en son driver 1. ayda verilmiş bu sene güncel driver ı varmıdır..?? bi rus forumunda 6. ay yani bu ayın 2 sinde bi sürücü daha yayınlandığı görülüyor başka bi firma fakat aynı bizim karta benziyor fakat ordan indirip deneyemedim siz sürücü kaynağını biliyosunuzdur bi kontrol edermisiniz bizim karta güncel bi driver çıkmışmı diye rica etsem...

not: dvb wiever dede denedim diseq ayarları tüm kombinasyonlarını fakat daha kıötü sonuç veriyo dvbdream den .. 4 farklı diseq denedim kalitelisinide kalitesizinide iki farklı lnb denedim tüm uydularda tüm kabloyuda yeniledim sonuç değişmiyo birinci sırada takılı olan uydu neyse onu buluyo yani tek uydu seyredebiliyorum...

Saygılarımla..
neskali

İleti aQUa » Sal Haz 11, 2013 11:58 am

Driver ile alakalı ürünün DiSEqC problemi zaten yok, mevcut en eski sürücüden en yenisine kadar DiSEqC desteği var, daha önceden de bahsettiğim gibi 4 uydudan yayın alabiliyoruz.

Testleri gerçekleştirdiğim ProgDVB versiyonları 6.45 ve 6.6X'lı Pro versiyonlar.
Pro versiyonlar dışındaki ProgDVB'lerde DiSEqC desteği mevcut değil belki de siz Pro olmayan versiyonları deniyor olabilirsiniz bu versiyonlarda aynı konumda olan birden çok uyduyu DiSEqC portları benzeri şekilde dizebiliyorsunuz ancak tek bir uydudan yayın alabiliyorsunuz çünkü bu versiyonlarda geçerli geçiş komutları sisteme gönderilmiyor. Alt-DVB programını da kullanamazsınız çünkü Alt-DVB BDA modülü DiSEqC desteklemiyor.

Bunun dışında sorun devam ederse çok çok küçük bir ihtimal de olsa üründen kaynaklı bir problem olabilir, test eder gerekirse yenisi ile değiştiririz.
aQUa
aQUa

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir