REZALET!!!

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Kartı Hakkında Tüm Bilgiler.

REZALET!!!

İleti exseri » Per May 23, 2013 1:10 pm

10yıldır tv kartı kullanırım. inca yaşlanıp öldü. sonra aver galaxy onuda öldürdüm. bir s2 kart alıyım dahili olsun az sorun olur dedim. e bu firmada türkmüş buna destek olayım dedim. kendi ayağıma sıktım resmen. ne yaptıysam akla gelebilecek tüm pc hokkabazlıklarını yapsamda. her programda(dvbdream,progdvb,altdvb vs vs) kart sadece türksattaki dijital platformları tarıyor ve tek izlenebilen kanallar trt hd ve skytürk ve bunlarda dijital platformda diğerleri şifreli zaten. ve herşeyi yaptım bda driverlerinden kablo yenilemeye pc formatından söküp takmalara herşeyi zaten 10yıldır azçok bilirim bu işleri. Hayır bina ortak sisteminde sorun olsa avergalaxyde tüm kanallar almaz. ben milliyetçiyimdir. piyasadaki tüm forumlarda yaygara yapmayıda bilirim ama yapmıycam. sadece lütfen düzgün şeyler üretin paramızla rezil olduk resmen
exseri

Re: REZALET!!!

İleti exseri » Per May 23, 2013 1:13 pm

sinirden biraz saçmalamışım. kartta sorun olduğunu sanmıyorum çünkü dijital platformda olsa sinyal alıyo ve 2kanal olsada izlenebiliyor. sanırım yazılımsal bi sıkıntı. neyse 150tl verdiğimizle kaldık
exseri

İleti exseri » Per May 23, 2013 2:34 pm

12685 h 30000 trt hd yi bu frekanstan alıyo. bu ne saçmalıktır trthd frekansı bu değilki
exseri

İleti exseri » Per May 23, 2013 4:19 pm

2 Gündür uğraştığım için sinirlerim biraz gevrekti ilk mesajda 3paket sigara içitim 2 günde ve şuan sorunu çözdüm. ama nasıl çözdüm bilmiyorum. 6ayrı program denedim hertürlü güncelleme discek denemesi lnb ayarı olmadı. ama sigmanın download sitesindeki son sürücü(BDA) + DVBViewer.Pro.v5.1.0.0 programı ile hiçbir ayar yapmadan sadece tarama yaparak şans eseri 2 günlük çile bitti.
Şimdi eleştirim sigmaya kart inanılmaz hızlı ve süper güçlü. çünkü aver galaxy gibi 250tl lik kartın 270kanal(tv+radyo) bulduğu yerde 582 kanal buldu. kanal geçişleri gördüklerimin en hızlısı. kart donanım olarak değil 150tl 500tl yi hak ediyo.
sorunsa şu yazılım uyumluluğu belliki sigma en iyi komponentleri kullanmış zaten via cipler falan var kartın üzerinde ama yazılım ki burda driverlerden bahsetmiyorum win8 64 bite bile(sürücü imzası sıkıntı) sorunsuz kartı tanıtabiliyosunuz, yazılım uyumluluğu çok kötü. o kötülediğim aver piyasadaki tüm dvb programları ile apartman yani ortak kullanım çanakta sorun çıkarmadan çalıştı. ha buda çalıştı ama 2kanalla(: bence sigma yurt dışındanda olsa bu işlerde kariyerli bilinen bi yazılım mühendisi artık ne gerekliyse öyle bi ekiple bu kartları üretmeli. neyse beynim dndü 580kanal nedir be :lol:
üsteki mesajlardaki gibi bir sorun yaşayan varsa bu kartla uyguladığ adımları denesin
exseri

İleti aQUa » Cum May 24, 2013 12:01 pm

Sorun merkezi sistemdeki multiswitch kalitesi ile alakalı olabilir.
Bazı kartlar bu swichlerle problem yaratmazken farklı bir marka switch ile hiç çalışmayabiliyor, bir diğeri de destekler gibi görünse de bazı bantlardan yayın alamayabiliyor, yani bunun bir ölçüsü yok. Switchten switchten kartların performansı değişebiliyor.

Gerek ProgDVB, DVBDream ve gerekse AltDVB (tek LNB'den sinyal alıyor) farklı BDA modül dosyaları kullanılması gerekebilir. Kişisel anten sistemlerinde bahsettiğiniz tipte sorunlara ben şimdiye kadar rastlamadım. Kullandığınız programların versiyonları da bu konuda önemli. Bir müşterimizin getirdiği Avermedia kart ile normal anten sisteminde de problemler yaşamış kanal bulma konusunda sıkıntı olmuştu.

Sonuç olarak birden fazla donanımın ortak çalıştığı sistemlerde, bir ürünü iyi veya kötü olarak yargılamak rezalet veya mükemmel olarak nitelendirmek çok da doğru bir düşünce tarzı değil.
aQUa
aQUa

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir