Sigma Digital HD PCI DVB-S2 Kanallar Açılmıyor

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Kartı Hakkında Tüm Bilgiler.

Sigma Digital HD PCI DVB-S2 Kanallar Açılmıyor

İleti Aytac » Per Mar 14, 2013 9:31 pm

Makinamın Konfigirasyonu
Anakart : ECS H61H2-M13 V1.0
İşlemci : INTEL G860 PENTIUM 3.00GHz 3M 1155P
Ekran kartı : NVIDIA GEFORCE 8400 GS 512 MB
Ram : 2 GB Kingston DDR 3

İşletim Sistemi Windows XP SP3

Mecburen XP i kullanmak zorundayım çünkü farklı bir programdan dolayı.. 4 gün önce kadar Sigma Digital HD PCI DVB-S2 TV Kartından 2 Adet aldım Cd den driver ve HidTV Programını kuruyorum HIDTV Programının download sayfamızdan guncel kanal listesinide indiriyorum fakat sadece KARADENIZ TV - FLASH TV - CAY TV - NUMMERONE TV - FASHION TV .. Açılıyor SHOW TV - ATV - KANALD Ve diğer TRT gurubu kanalları filan hicbiri acılmıyor. Program olarak altdvb progdvb ide denedim olmuyor.. graph dosyalarınıda indirdim Nvidia nın hala olmuyor.. amacım sadece tv olarak izletmek HD yayın filan istemiyorum sadece kanallar acılsın yeter 4 gunden beri neredeyse kafayı yicek bulunmaktayım yardımlarınızı bekliyorum tşkler...
Aytac

Re: Sigma Digital HD PCI DVB-S2 Kanallar Açılmıyor

İleti aQUa » Cum Mar 15, 2013 2:20 pm

Kendinize ait kişisel anten mi kullanıyorsunuz? Eğer anten size ait ise LNB çoklu LNB mi aynı anda birkaç çıkış mı kullanılıyor? Bahsettiğiniz olay genellikle kalitesiz multiswitch kullanılan merkezi sistemlerde meydana gelebilen bir durum ancak şu var ki ürünümüz çoğunlukla merkezi sistemlerde kullanılmakta ve şimdiye kadar müşterilerimizden bu konuda herhangibir şikayet olmamıştır.

Anlattılarınıza göre sadece alt bant ve dikey polarizasyondaki yayınları izleyebiliyorsunuz. Eğer kendi anten sisteminiz ise LNB lerin bazılarında hata oluyor diğer uydu alıcı hangi band'ı izliyorsa diğerleri farklı bir bant ve polarizasyondaki yayınları izleyemiyor. Tabi durumun bundan kaynaklı olabilieceği sadece bir tahmin.

Öncelikle ProgDVB kurmanızı öneririm ve CD içindeki dokümanlardan faydalanarak gerekli ayarları yapın, eski sürücü de problemsiz çalışıyor ancak sürücü güncellemesi yaparak versiyonu 1.51 versiyonuna yükseltin. CD içinde alternatif yazılımların kurulumu ile ilgili resimli türkçe dokümanlar var, filtrelerin nasıl configüre edilebileceği ile ilgili bilgiler mevcut, HD yayınlar için belirtildiği üzere Cyberlink filtresi kullanın. Filtre dosyalarının yayın izleme ve kanal gösterme ile alakası yoktur sadece daha kararlı ve yüksek kalite görüntü elde etmenizi sağlarlar.

Üründen de kuşkulanılabilirdi ancak üründen iki tane aldığınızı ve ikisinin de aynı problemi olduğunu söylüyorsunuz ki bu ihtimali hemen hemen yok ediyor, şimdiye kadar sadece tek problemli bir ürün çıktı o da sinyal seviyesini biraz düşük gösteriyordu. Bilgisayarınızın konfigürasyonu yeterli gibi ram biraz düşük ancak XP işletim sistemi için o da yeterli.
aQUa
aQUa

İleti vedatmut » Çar Mar 12, 2014 10:19 am

bende skystar 3 vardı. HD yayınlar için olan kartı aldım. kurulumlar ve yükleme sırasında sorun yaşamadım. hatta kanal araması bile yaptım, kanalları buluyorum fakat görüntü alamıyorum. sorun filtrelerden kaynaklı fakat download sitenizdeki elecard ve bir kaç tanesinde indirdikten sonra rardan çıkardığımda hata veriyor. bu sebepten yükleme yapamıyorum. işletim sistemim şuan için windows7 32 bit. ben bu kartı 64 bit için kullanmak üzere almıştım. filtre sorununu nasıl aşabilirim, yada başka nerde eksik işlem yapıyorum. kurulum dökümanlarındaki versiyonları download sitesinde göremiyorum. prog dvb nin 6,45li versiyonunu öneriyor ENVER Bey. fakat 6,33 olan var
vedatmut

İleti aQUa » Sal Mar 18, 2014 2:35 pm

Web sitemizden indirebileceğiniz yeni CD sürümünde ProgDVB 6.45.4 Pro mevcuttur. Yazılımın süre barajını sıfırlayan programcığı da internetten kolayca edinebilirsiniz.

WinRAR ve WinZip gibi yazılımlar yerine yine CD'nin kurulum ekranında bulunan 7zip isimli programı sisteminize kurup, zipli dosyaları sağ tıklayıp aQUa şifresini yazdıktan sonra rahatça açabilirsiniz.
aQUa
aQUa

İleti dt_haluk » Cmt Şub 14, 2015 3:10 pm

kart bugün elime ulaştı.codecleri sürücüleri yükledim.transporder güncellemesi de yaptim.ancak sadece samanyolu grubu kanalları buluyor ve açıyor.neden olabilir.bi yerde yanlışımmı var.bide diyelim yardımlarınız la hd kanal bulduk ille paramı vercez progdvb ye hd yayın için.samanyolu hd diye bi kanal var buldukları arasında.onu açmıyor kilit işareti çıkıyor.diğer kanalları nasıl bulabilirim.teşekkürler
dt_haluk

İleti dt_haluk » Pts Şub 16, 2015 11:02 am

herşey düzeldi teşekkürler.kurulum ve izlenim tecrübelerim sizinle paylaşacam
dt_haluk

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir