ÇOK İLGİNÇ BİR HATA LÜTFEN YARDIM!...

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Kartı Hakkında Tüm Bilgiler.

ÇOK İLGİNÇ BİR HATA LÜTFEN YARDIM!...

İleti merrey » Çar Mar 06, 2013 1:29 am

SİGMA DİGİTAL DVBS-2 KARTIMDAN ÇOK MEMNUN İDİM.FAKAT YAKIN ZAMANDA ÜST VERSİYON BİR MASA ÜSTÜ PC TOPLADIM.KARTIMI ESKİ BİLGİSAYARIMDAN ÇIKARIP YENİSİNE TAKTIM.DRİVERLARINI SORUNSUZCA YÜKLEDİM VE BİLGİSAYARIM DONANIMI TANIDI.DİĞER PROGRAM KURULUMLARINIDA SORUNSUZCA YAPTIM VE ÇALIŞTIRDIM.BURAYA KADAR TABİKİ HERŞEY NORMAL.BİLGİSAYARIMI KAPATIYORUM VE YENİDEN AÇIYORUM BİRDE NE GÖREYİM.AYGIT YÖNETİCİSİNDE TV KARTIM ORTADA YOK.RESTART YAPIYORUM.TV KARTIM ORTAYA ÇIKIYOR VE SORUNSUZCA ÇALIŞIYOR.BİLGİSAYARIMI BU DEFA YİNE KAPATIYORUM VE TEKRAR BAŞLATIYORUM YİNE TV KARTIM ORTADA YOK.KISA VE ÖZET OLARAK TOPLAM 7 GÜNDÜR BU SORUN İÇİN UĞRAŞIYORUM AMA NAFİLE.BİOS UPDATE TEN TUTUNDA(ESKİ YENİ TÜM VERSİYONLAR DAHİL)XP SP3 WİNDOWS 7 HEM 32 BİT HEM 64 BİT HER ŞEYİ DENEDİM. BİOS AYARLARINININ TÜM AYAR KOMBİNASYONLARI DA DAHİL OLMAK ÜZERE.BU DEFA İKNA OLMADIM ESKİ TV KARTLARIMI YENİ ALDIĞIM ANAKARTTA TEKER TEKER DENEDİM.SORUNSUZ ÇALIŞTILAR VE KAPANIP AÇILINCA SORUN ÇIKARMADILAR.(SKYSTAR 2 VE AVERMEDİA ANALOG TV KARTLARI).PCI SLOTLARI DEĞİŞTİRDİM SİGMA KARTIM İÇİN YİNE SONUÇ AYNI.KARTIN ESKİ VE YENİ TÜM SÜRÜCÜLERİNİ DE AYRI AYRI DENEDİM YİNE SONUÇ ALAMADIM.BU DEFA KARTIMIN ARIZALI OLMASINDAN ŞÜPHE ETTİM VE SİGMA DİGİTAL DVBS-2 KARTIMI ESKİ ANAKARTIMA TAKTIM.SORUNSUZ ÇALIŞTI.YENİ ANAKART İLE CİHAZ UYUMSUZLUĞU OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM AMA İLK AÇILIŞTA GÖRMEYİP RESTARTTAN SONRA GÖRÜYOR VE SORUNSUZ ÇALIŞIYOR BUNA DA ANLAM VEREMEDİM.SONUÇ OLARAK BU SORUNDAN DOLAYI NE YAPACAĞIMI BİLEMİYORUM.BU KONUDA FİKRİ OLABİLECEK YADA BANA YARDIM EDEBİLECEK TÜM ÜYE VE ADMİN ARKADAŞLARA ŞİMDİDEN ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.
ANAKART:ASUS P8 Z77 V-PRO İŞLEMCİ CORE İ7 3770K 3.5 GHZ RAM: G-SKİLL DDR3 8 GB TEK PARÇA 1600 MHZ EKRAN KARTI ON BOARD İNTEL HD 4000 CPU DESTEKLİ 1634 MB HDD :OCZ SATA 3 128 GB SSD
merrey

Re: ÇOK İLGİNÇ BİR HATA LÜTFEN YARDIM!...

İleti aQUa » Per Mar 07, 2013 1:49 am

- Kartınızı PC'ye yerleştirirken devre elemanları yağlanmış olabilir, fırça ve selülozik tinerle kartın temizlenmesi gerekebilir,
- Düşük ihtimal de olsa donanım çakışması olabilir, ekran veya ethernet ASUS anakartlar bu tür problemler çıkarmakla ünlüdür,
- Eğer yeterli ise ekstra HDD, CD ve diğer kartları devre dışı bırakıp eski güç kaynağınız ile deneme yapın,
- Evinizdeki priz sisteminde gerçek topraklama olup olmadığını kontrol edin, özellikle ortak kullanılan LNB'lerde elektriksel darbeler toprağa boşalamadığı için devreyi etkileyip bu gibi durumlara sebebiyet verebilir.
aQUa
aQUa

İleti merrey » Cmt Mar 09, 2013 12:32 am

aQUa yazdı:- Kartınızı PC'ye yerleştirirken devre elemanları yağlanmış olabilir, fırça ve selülozik tinerle kartın temizlenmesi gerekebilir,
- Düşük ihtimal de olsa donanım çakışması olabilir, ekran veya ethernet ASUS anakartlar bu tür problemler çıkarmakla ünlüdür,
- Eğer yeterli ise ekstra HDD, CD ve diğer kartları devre dışı bırakıp eski güç kaynağınız ile deneme yapın,
- Evinizdeki priz sisteminde gerçek topraklama olup olmadığını kontrol edin, özellikle ortak kullanılan LNB'lerde elektriksel darbeler toprağa boşalamadığı için devreyi etkileyip bu gibi durumlara sebebiyet verebilir.

kartı temizledim
hdd ve cd romu söktüm sonuç aynı
elektrikçi getirdim tüm priz ve topraklamayı kontrol ettirdim sorun yok
lnb kablosu bağlı olmadan da sonuç aynı
geriye bir tek çakışma ihtimali kalıyor fakat özellikle her kapalıyken yeni açtığımda aygıt yöneticisinde usb kısımında ''via rev 5 or later usb universal host controller'' de (alt alta iki tane aynı yazı) ünlem işareti var
o esnada ünlemi driverı aygıt yöneticisinden yeniden yükleyerek kaldırsam dahi ünlem gidiyor ama tv kartım görünmüyor.ama restart yaptığımda herşey tıkır tıkır çalışıyor.kapatıp 5 saniye bekleyip yeniden açarsam yine aygıt ortada yok.o esnada restart yaparsam yine düzeliyor.yani kısacası pcyi her açtıktan sonra ilave bir tane restart gerekiyor
başka tv kartlarınıda denedim sorun yok ama bu kartımla ciddi bir uyuşmazlık sorunu var.acaba via çipset olduğundan intelle uyuşmazlıkmı oluyor anlamış değilim.eğer bana yardımcı olabilirseniz aQUa hocam size çok teşekkür ederim.
merrey

İleti aQUa » Pzr Mar 10, 2013 9:18 pm

Selülozik tiner ve fırçayı, kartın üzerindeki chipsetin ayaklarına dik olacak şekilde fırçalayıp temizlemeniz gerekmektedir, fırçanın fazla sert olması chipe hasar verebilir, yumuşak hareketlerle dört bir tarafındaki ayak çevresini temizleyin.

Bilgisayarınızı uyku moduna mı alıp kapatıyorsunuz yoksa tamamen mi kapatıp açıyorsunuz?
aQUa
aQUa

İleti merrey » Per Ağu 29, 2013 10:02 am

Uyku modu değil. Tam restart yapıyorum. Sorun hala çözülme di.karti kullanmam tam bir işkenceye dönüştü. Yardim lütfen
merrey

İleti aQUa » Cum Ağu 30, 2013 2:27 pm

Daha önce de belirttiğim gibi bizim bilgisayarımızdaki chipsetler de aynı, Via ile intel çakışması değil de ASUS anakartın BIOS revizyonlarında bu tip sorunlar olduğunu müşterilerimizden sık sık duymaktayız. Bir veya iki eski BIOS versiyonu ile sorunu hallettiklerini söyleyenler de mevcut denemek gerekir.
aQUa
aQUa

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir