sigma hd dv s kart

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Kartı Hakkında Tüm Bilgiler.

sigma hd dv s kart

İleti m_devrim35 » Cum Oca 04, 2013 12:21 am

öncelikle yeni yılınızı kutlarım üstad sigma digital hd karttan aldım driverlerini yükledim sonrada cd içinde bulunan prog dvb 6,33 , 43,8 mb olanı kurdum kurduktan sonra xp sp3 cd sini takın xp bazı dosyalarda degişiklik oldu diyor yeniden baslatıyorum program calıstırılamadı diyor kurulumdamı hata yapıyorum tam anlayamadım prog dvb yi simdi kaldırdım orjinal yazzılımını kurdum calıstırdım ilk olarak lnb secekleri yarine, şu kanal listesi boş , sen sihirbaz tarama baslayacak geliyor evet diyorum kanal tarama geliyor manuel diyorum otomatik diyorum hiç birsey taramıyor karttamı sorun yoksa ben bilgisayaramı tam olarak kartı taratamadım sürücüleride yokledim, SHD-PCI-R1-Drv-Win32-64-2010-09-13 en son bunu yükledim fakat çalışmadı.

üstad ne yaptıysam kartı calıştıramadım hid tv de lnb ayarlarını buldum ku bandtan taramada yaptırıyorum fakat sinyal bulmuyor , prog dvb nin sitesinden ProgDVB6.91.5Std indirip kurdum aygıt listesinde bda tv yi seçince caılştırılamadı ibaresi verip kırmızı oluyor kartta bir sıkıntı olmasın daha önceki kartım sky star 3 spartan sorunsuz çalısıyor.

win xp sp3 e yeniden format attım sonrada sigma hd yi yeniden driverlerini yükledim su anda hid tv ile kart çalısmaya basladı sorun yok fakat ben ccam paylasım alıyorum bu nedenle lisanslı flyccam var bende bu sebepten hd yayınlar içinde prog dvb gerekli sizin öneriniz hangi prog dvb s player versiyonudur?

usta hid tv de ses ve görüntüyü aldım hd yayınlarda bile sorun cıkmadı taki prog dvs kuruncaya kadar ProgDVB Professional v6.87.5 bu versiyonu kullandım ses ve görüntü alamdım sinyal kanallarıda buluyor fakat ses görüntü yok simdide hid tvdede ses ve görüntü gitti ustam bir el atsanda bu işi bende tam kavrasam?

ustam prog dvb s ProgDVB6.91.5Std versiyonunu indirdim yükledim fakat simdide belli bir süre program calısıyor sonrada hani internetten bir dosya indirirsin gılink diye ses verirya aynı o sekilde 10 dk de bir prog dvb ste ses veriyor pc ve görüntü gidip geliyor simdide bu sorun cıktı download merkezindeki avc h 264 kodek lerdinde problem var crc hatası veriyor zipli dosyalar sifrelerini yazdıgım halde bir türlü prog dvb ile ayarlayamadım hd dvb s kartı yardımcı olurmusunuz sistemim win xp sp 3 işlemci amd 6100, anakart gigabıyte am 970 a , ekran kartı power color hd 6700 serisi ram ddr 3 4 gb 1600 mhz.
ben hayatı çevrim dışı yasıyorum , hayat beni engellese ne olur ki!
m_devrim35

Re: sgma hd dv s kart

İleti aQUa » Cum Oca 04, 2013 4:16 pm

Merhaba,

Konuyu yanlış bölüme açtığınız için konu başlığı birkaç gün içinde ait olduğu bölüme taşınacaktır.
Daha önce özel mesaj ile ulaşmaya çalışmışsınız ancak dikkatimi çekmemiş ayrıca bu tür problemlerde özel mesaj yerine soruların veya sorunların direk olarak foruma sorulması, forumun amacı olan paylaşıma da hizmet edecektir. Aksi taktirde forum açmaz sorulara mail ile cevap verirdik.

Müşteri talepleri doğrultusunda, CD'deki kurulum aşamalarını genellikle Windows 7 x64 işletim sistemini baz alarak gerçekleştirdik. Ancak bu bölüm çok da önemli değil zira firmamızın başka bir bilgisayarında sizinki gibi Windows XP 32 bit SP3 ile de kartımızı kullanmakta ve müşterilere göstermekteyiz.

Eğer bilgisayarınızda birden fazla TV kartı bulunuyorsa bağlı olan diğer TV kartını bilgisayardan sökmeniz gerekmektedir. Birden fazla TV kartın slotlarda bulunması çeşitli donanımsal veya yazılımsal sorunlar yaratabilir.

Kartın kurulumunda sürücü versiyonlarından çok kullanılan alternatif yazılımın stabil versiyonlardan biri olması önemlidir. Yine de kartı işletim sistemine tanıttığınızda, ünlemsiz soru işaretsiz Ses ve görüntü aygıtları kategorisi altında PCI DVB-S/S2 TV Card ibaresini görmeniz gerekmektedir. Ardından manual olarak yani exe dosyasını çalıştırmadan konum göstererek sürücü versiyonunu V.1.50.0913.0 çıkarmanız gerekecektir. Özellikler ve driver bölümüne girdiğinizde versiyon bilgisini okuyabilirsiniz.

Sürücü yüklendikten sonra yazılımlar ve filtrelerden doğan herhangibir çakışma olmaması için tek bir alternatif yazılım kulanmanızı ve diğerlerini tamamen bilgisayardan kaldırmanızı öneririm. İnternette filestube gibi sitelerde DiSEqC biriminin de çalıştığı stabil ProgDVB Pro versiyonları mevcuttur. Örneğin 6.49 veya 6.61.3 versionu gibi.

Stabil Pro sürümlerden birini yükledikten sonra yapmanız gereken tek şey CD içeriğindeki ProgDVB kurulum dokümanında da belirtildiği üzere Multiplexer ve stabil filtreler kullanılarak ProgDVB'nin bu filtreleri kullanacak şekilde ayarlanmasıdır. Sitemizdeki filtre dosyalarının bozuk olduğu belirtmişsiniz ancak bunların hiçbiri arızalı değildir. Filtre dosyalarını indirdikten sonra Winrar veya başka bir yazılım yerine çok daha az yer kaplayan, tamamen ücretsiz ve diğerlerinden hızlı çalışan CD'de de mevcut olan 7zip programını kurup kullanarak bu dosyaları açmaya çalışın.

Multiplexer olarak Cyberlink veya Elecard, MPEG2 filtre olarak nVidia, H.264 filtre olarak da Cyberlink tercih etmenizi özellikle öneririm. Daha önce de belirttiğim gibi sadece tek bir alternatif yazılım kulanmanız çeşitli filtre çakışmalarının önüne geçmenizi sağlayacaktır. Tarama sürecinde bazı kanalların eksik çıktığını düşünüyorsanız bunları da manual olarak taratmanız gerekebilir. Kolay gelsin.
aQUa
aQUa

İleti m_devrim35 » Cum Oca 04, 2013 9:10 pm

tesekürler üstad bu dediklerinizi pazar günü uygulayacagım , yanlız bu yeni versiyon prog dvb s programlarda tranponder listelerini transponder klasöründe göremedim yeni versiyonlarda transponder listesi nerede?
m_devrim35

İleti aQUa » Cmt Oca 05, 2013 12:35 am

Transponder klasörüne all.list şeklinde tek bir dosyadır.
aQUa
aQUa

İleti m_devrim35 » Pzr Oca 06, 2013 5:10 am

buldum ustam sagol download merkezindeki filtrelerin şifresi http://www.skystar3.com bu şekilde değilmi indirdim crc sifre yanlış diyor benmi hatalı giriyorum şifreyi bir kontrol edermisiniz.
m_devrim35

İleti aQUa » Pzr Oca 06, 2013 1:01 pm

Şifre: aQUa 'dır
aQUa
aQUa

İleti m_devrim35 » Pzr Oca 06, 2013 4:02 pm

üstad ne yaptıysam ses codecktini ayarlayamadım ilk kanalı acınca ses normal sonralarda kesik kesik gelmeye başlıyor suan için kullandıgım veriyon ProgDVB Professional Edition 6.85.8 Final
m_devrim35

İleti m_devrim35 » Pzr Oca 06, 2013 4:06 pm

üstad sigma hd kartı eski sürüm olan ProgDVB4.72.2FullInstall bu versiyonda calısırmı çünkü bu veriyonu ben skystar 3 te kullanıyordum sorunsuz çalısıyor elecart filtreleri registerli tam hem bunda flyccamda tam calısıyor, sadece hd kanallar yok bu versiyonda ?
m_devrim35

İleti m_devrim35 » Pzr Oca 06, 2013 4:20 pm

üstad bu iki 6.49 veya 6.61.3 versionu internette aramadıgım site kalmadı program tanıtımı olarak var fakat linkler eski oldugundan silinmiş.
m_devrim35

İleti aQUa » Pzr Oca 06, 2013 11:08 pm

CD 'de full sürümü mevcut ama 4.72.8'in BDA modülü pek güncel değil problem yaratabilir.
Link bulup göndermeye çalışacağım.
aQUa
aQUa

İleti m_devrim35 » Pts Oca 07, 2013 12:42 am

çok sevinirim üstad...
m_devrim35

İleti aQUa » Pts Oca 07, 2013 10:40 pm

Gerçi doğru filtre kombinasyonu ile hiçbir versiyonda problem çıkmıyor ama Sürücüyü 1.5 li versiyona yükseltmeyi unutmayın, sürücüyü güncelle seçenğinden faydalanıp klasör yolu göstererek sürücüyü güncelleyebilirsiniz.

Bilgisayarınız çok yavaş değilse muhtemelen ses problemi yanlış kodek kullanımından kaynaklanıyor olabilir.
Multiplexer ve H.264 filtre olarak Cyberlink, MPEG2 olarak nVidia değerlerini ProgDVB'de ayarlamanız gerekiyor genel olarak Video Renderer olarak Enhanched Video Renderer'ı seçin, özellikle Windows 7 64 bitte çok iyi sonuç veriyor aynı zamanda XP 32bit işletim sisteminde de performansı gayet iyi.

6.X li versiyonlar için Transponder listesi download merkezinde mevcut, eğer bilgisayarınızda yeni progDVB lerden biri yüklüyse tavsiyem kanal listesini eskisine atıp kullanabilirsiniz, büyük ihtimalle problem çıkmayacaktır.

6.61.3 versiyonu CD'nin içinde zaten mevcut.
03 ALTERNATE SOFTWARE\01 PROGDVB\01 PROGRAMS yolunu takip edin,

6.45 li versiyonu ise aşağıdaki likten indirebilirisiniz.
http://www.sigmaelectronic.net/ProgDVB_ ... 86-x64.zip
aQUa
aQUa

İleti m_devrim35 » Pts Oca 07, 2013 11:17 pm

aQUa ustam ProgDVB4.72.2FullInstall bu versiyonu pc ye kurdum sonrada modüles klasörünü prog dvb 68705 modüles klasörüyle değistirdim gene olmadı üstadım.
m_devrim35

İleti aQUa » Sal Oca 08, 2013 3:47 pm

Daha önce de belirttiğim gibi eski ProgDVB lerin BDA modülü çok eski yeni kartlarla uyum sağlayamıyor, yeni progDVB lerin modül dosyalarını ise eski ProgDVB lerde kullanamazsınız.
aQUa
aQUa

İleti m_devrim35 » Çar Oca 09, 2013 12:16 am

üstad sürücü sürümüne aygıt yöneticisinden baktım 1.5.913.0 bu şekilde umarım dogru sürücüdür ,Multiplexer ve H.264 filtre olarak Cyberlink, MPEG2 olarak nVidia değerlerini ProgDVB'de ayarlamanız gerekiyor genel olarak Video Renderer olarak Enhanched Video Renderer'ı seçin , kombinasyonu hafta sonu birkez daha deneyecegim geçtiğimiz pazar h264 için cybenik ve mpeg içinde nvidia kodecklerini kurdum fakat basarılı olmadı nvidia pure decoder ve ffdshow 1,1,3,71 versiyonu yüklü fakat bundada hd yayınlarda görüntü ve ses tam uyumlu degil görüntü geride ses önden geliyor , yani sistemde yeni topladım gigabyte am 970 a anakart powercolor hd 2 gb ek kart amd 6100 fx zambezi işlemci 4 gb ddr 3 1600 ghz ram var sistemde xp win sp 3 yüklü .
m_devrim35

Sonraki

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir