Windows 8 e uyumlu Sigma Digital HD DVB-S2 PCI driver varmı?

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Kartı Hakkında Tüm Bilgiler.

Windows 8 e uyumlu Sigma Digital HD DVB-S2 PCI driver varmı?

İleti CENNET-Q13 » Cmt Arl 01, 2012 6:18 am

Windows 8 i kurdum.TV Kartım Sigma Digital HD DVB-S2 PCI bu. Ancak kartı tanıtamadım.
Daha önce windows 7 kuruluydu ve gayet iyi çalışıyordu.Sitede Windows 8 ile ilgili driver bulamadım.İlgili Abiler sorunuma bir çözüm?
CENNET-Q13

Re: Windows 8 e uyumlu Sigma Digital HD DVB-S2 PCI driver va

İleti aQUa » Cmt Arl 01, 2012 12:35 pm

Ürünü Windows 8 işletim sisteminde henüz deneme şansım olmadı.
Windows 7 driver'ı ile Windows 8 driver'ı arasında fark olmaması gerek.
aQUa
aQUa

İleti CENNET-Q13 » Çar Arl 05, 2012 6:39 am

Windows 8 i kurdum. Ancak Windows 7 de kurduğum driveri kabül etmedi.(eskiyi de yeniyi de).
Sırf TV kartımı tanımadı diye yine Windows 7 ye dönmek zorunda kaldım.İnşallah yetkili Abilerim bir çözüm bulurlarsa Windows 8 i kullanmak isterim.
Şimdiden yetkili Abilere teşekürler.
CENNET-Q13

İleti aQUa » Çar Arl 05, 2012 10:28 pm

En yakın zamanda deneyip sonuca bakacağım.
aQUa
aQUa

İleti hsavas » Cmt Şub 09, 2013 12:26 am

Malesef belirtilen çözüm yollarıyla ben de win 8 de SKYSTAR USB 2.0 kartı denedim. Fakat başarılı olamadım. Artık yeni alınan bilgisayarlarla birlikte windows 8 geldiği için bir an önce çözüm geliştirilmesi hususunda gereği yapılmalıdır.
hsavas

İleti aQUa » Cmt Şub 09, 2013 12:06 pm

İlk olarak size forum kurallarını tekrar okumanızı öneririm,
Forum kurallarında sadece ilgili kategori altında başlık açabileceğiniz belirtilmiştir siz ise USB kartım çalışmıyor diyerek sizinle hiçbir ilgisi olmayan HD kart kategorisi altına başlık açmışsınız.

İkincisi Windows 7 driver'ı ile Windows 8 driverı ve uyumu gibi bir durum söz konusu değil USB ürünümüz Windows 8 altında da çalışmaktadır. İlgili kategori altında zaten bu soru sorulmuştu ve ben de cevabını vermiştim. Ancak sanırım okumayı da pek sevmiyorsunuz, problem Driver'ın uyumsuz olmasından değil, Windows 8 de sürücü imza zorlama ekranı Windows varsayılan ayarlarından engellenmiş olması, yani yapmanız gereken tek şey, Windows 8 ayarlar bölümünden açılış ekranını seçerek bu ekranın tekrar F8 tuşu ile açılmasını sağlamak bunu sağladıktan ve sürücü imza zorlamasını açılışta devre dışı bıraktıktan sonra ürünün aynı Windows 7 altında olduğu gibi çalıştığını göreceksiniz.

F8 ekranı nasıl çıkartırım detaylı bilgi istiyorsanız ilgili kategoride link verdim adım adım ancak ingilizce olarak anlatılıyor oradan yararlanabilirsiniz, şimdilik Windows 8'e sahip olmadığımız için resimli anlatım yapamadım.

Sonuç sizin de iddia ettiğiniz üzere driver güncellemesi gerekmiyor.
aQUa
aQUa

İleti CENNET-Q13 » Cmt Şub 09, 2013 2:54 pm

Abi, Windows 8 ile Sigma Digital HD DVB-S2 tv kartımı yukardaki dediklerinizi yaparsam kullanablirmiyim.
İlginiz için teşekürlerimi sunuyorum.
CENNET-Q13

İleti aQUa » Cmt Şub 09, 2013 11:06 pm

Windows 8'de sürücüyü yüklerken nasıl bir hata alıyorsunuz tarif eder misiniz?

Yukarıda bahsettiğim yöntem, sürücü imzası taşımayan sürücüler için geçerli ancak Microsoft donanım üreticilerden biraz daha para yontmak için yükseltilmiş bir sürücü imzası talep ediyor da olabilir.

Çalıştığım bilgisayar Windows 8'in gerektirdiği yüksek donanımı desteklese de disk alanında sıkışma nedeniyle henüz test işlemini gerçekleştiremedim, yine de sürücü yüklemesinde bir sorun çıkmaması gerekir, yine de istiyorsanız yöntemi denemeniz yararlı olabilir herhangibir zaraı yoktur. Denedikten sonra sonucu yazarsanız güzel bir paylaşım yapmış olursunuz.
aQUa
aQUa

İleti karadenizli_37 » Pts Eyl 09, 2013 11:21 pm

Merhaba Arkadaşlar;

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI kartınız için windows 8 uyumlu sürücü (driver) aramanıza gerek yok. Ben Windows 7 'ye ait sürücüyü kurup çalıştırdım. Sizde bir deneyin derim, çalışacaktır. İşte çalıştığının resimli kanıtı
;)

Ayrıca resmi daha büyük ve net görmek için bu adrese tıklayabilirsiniz: http://k1309.hizliresim.com/1f/9/shzrx.jpg

Resim
karadenizli_37

İleti aQUa » Sal Eyl 10, 2013 7:49 pm

Benim sözüme güvenmeyip sürekli driver arayan arkadaşlara duyrulur.

Paylaşım için teşekkürler.
aQUa
aQUa

İleti CENNET-Q13 » Pzr Eyl 22, 2013 3:10 am

karadenizli_37 yazdı:Merhaba Arkadaşlar;

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI kartınız için windows 8 uyumlu sürücü (driver) aramanıza gerek yok. Ben Windows 7 'ye ait sürücüyü kurup çalıştırdım. Sizde bir deneyin derim, çalışacaktır. İşte çalıştığının resimli kanıtı
;)

Ayrıca resmi daha büyük ve net görmek için bu adrese tıklayabilirsiniz: http://k1309.hizliresim.com/1f/9/shzrx.jpg

Resim

İlginiz için teşekürler arkadaş.
Bende son driver(11.01.2013 de yayınlanan) ile denendim sorun yaşamadım.
Yalnız ben bu sorunumu yayınlayalı epey zaman geçti.
CENNET-Q13

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir