altdvb

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Kartı Hakkında Tüm Bilgiler.

altdvb

İleti krk000 » Pzr Eyl 16, 2012 1:28 pm

kartı satın almak için araştırmadayım. ancak bu kartın altdvb programı ile desteğini merak ediyorum. programın yazarının bda modülü ile sorunsuz mu. çünkü forumlarda bda modülünün diseqc sorunlu olduğu belirtilmekte. ayrıca başka bir yazar tarafından bda modülüde var. ama kartla test edilip edilmediği hakkında bilgim yok.
krk000

Re: altdvb

İleti aQUa » Pzr Eyl 16, 2012 6:07 pm

MSI firmasının dizaynı olan bu kart yeni tarihli bir kart olduğundan sürücüleri de haliyle yenidir. (2009 sonları)

BDA sürücüsünün herhangibir DVB oynatıcısı ile çalışabilmesi için o yazılımda BDA modülünün bulunması gerekir. Konu hakkında bilgiye sahip misiniz bilemiyorum ancak Alt-DVB yazılımının geliştiricisi olan programcı 2006 yılı başlarında Alt-DVB programını geliştirmeyi bırakmıştır. Alt-DVB programının orjinal BDA modülü 2006 yılına aittir. Orjinal dışında yazılımcılar tarafından geliştirilmiş Alt-DVB'ye ait BDA modülleri olmakla birlikte bunların kartımızla ne denli verimli çalıştığı ve ne gibi problemler çıkarttığı konusunda uzun araştırmalar yapamadım. Sonuç olarak kodları doğru yazılmış ve güncellenmiş bir BDA modülü olan her yazılımla kartımız problemsiz çalışacaktır.

Bir DVB-S kartı alacak olsaydınız size belli ölçüde hak verebilirdim ancak bir DVB-S2 kartı almayı düşünüyorsanız ve haliyle Full HD yayınları izlemek istiyorsanız, bu yayınların bilgisayarın limitlerini zorlayacağını kabullenmeniz gerekecektir. Dolayısı ile bahsettiğimiz limitleri 2002 yılından kalma XP işletim sistemi ve 2006 yılından bu yana hiç güncellenmeyen Alt-DVB ikilisi ile zorlamanız ve verim elde etmeniz oldukça güç olacaktır. Şahsi kanaatim ve tavsiyem, hangi TV kartını alırsanız alın hesabınızı mutlaka yeni ve güncel işletim sistemleri ve yazılımlara göre yapmanızındır.
aQUa
aQUa

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir