Sürücü Güncelleme

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Kartı Hakkında Tüm Bilgiler.

Sürücü Güncelleme

İleti niteblue » Çar Ağu 29, 2012 2:01 pm

Öncelikle kartınız fiyatına göre müthiş iş gördüğü için teşekkür ederim. Benim sorunum birleşik bir sorun, hotbird kanallarını sinyal yeterliyken izleyemiyorum ve bunun sürücünün güncel olmamasından kaynaklandığını düşünüyorum.Ne yaptıysam da güncelleyemedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler

win 7 32bit
sürücü ver. 1.3
progdvb 6
niteblue

Re: Sürücü Güncelleme

İleti aQUa » Per Ağu 30, 2012 3:44 pm

Sizin de yazdığınız gibi kanal değişimlerinde zaman zaman siyah ekran görebiliyorsunuz, ancak bunun sebebi driver güncellemesinden çok filtre ayarlarından ve ProgDVB versiyonlarından kaynaklanmaktadır. İlk başlarda ben de sorunun driver ile ilgili olduğunu düşünüyordum ancak değilmiş problem, Windows 7 altında çalışan Microsoft filtrelerinden kaynaklanıyor. ProgDVB'nin 6.8X li versiyonlarının da BDA sürücülü aygıtlarla daha performanslı çalıştığını söyleyebilirim. Ancak ayarları yaptıktan sonra 1.3 lü driver'ın da oldukça stabil çalıştığını gördüm.

Bahsettiğiniz durum ProgDVB'deki filtre ayarlarından kaynaklanan bir durumdur:
1. DVB-S yayınlar için nVidia Filtre'sini yükleyin aynı yerde mevcut,
2. DVB-S2 yayınlar için bilgisayarınıza H.264 Cyberlink Codec paketini yükleyin (Download merkezimizde mevcut ve şifresi: aQUa 'dır),
3. ProgDVB Options penceresini açın karşınıza Main yazan bir pencere çıkacak,
4. Main ekranında Demultiplexer'ı Cyberlink yapın (Microsoft iyi çalışmıyor ve problem de genellikle buradan kaynaklanıyor),
5. Codec Ayarlarına girin, Video renderer seçeneğini Enhanced Video Renderer yapın,
6. MPEG 2 filtresini nVidia ile değiştirin,
7. Son olarak H.264 filtresini ise Cyberlink ile değiştirin.

Bilgisayarı tekrar başlattığınızda problem hallolacaktır.

Problem çözülmezse
13.09.2012 Tarihli sürücü ektedir.
Sürücü Versiyonu: 1.50.0913.0
http://www.sigmaelectronic.net/ccount/click.php?id=30

Sorun filtre ayarları ile çözülse dahi yeni sürücüyü yüklemenizi öneririm. Sürücü güncelleme işlemini setup'tan değil mevcut sürücüye ulaştıktan sonra sürücüyü güncelle ve sonrasında konum göstermek süretiyle güncellemeniz gerekmektedir. Muhtemelen siz setup'ı çalıştırarak güncelleme yapmaya çalışmış olmalısınız. Kısaca maddeler halinde güncelleme işlemini açıklayalım.

1. Yeni sürücüyü indirip sıkıştırılmış dosyayı masaüstüne açın,
2. Masaüstünde bilgisayarım ikonuna sağ tıklayın ve menüden özelliklere "properties" girin,
3. Sol üst menüde aygıt yöneticisine "Device Manager" girin,
4. Ses, görüntü ...aygıtlarının solundaki üçgene basın "Sound, video and game controllers",
5. PCI DVB-S/S2 TV Card yazan satırı sağ tıklayıp güncelle butonuna basın,
6. Bilgisayarımda konumdan seçmek istediğinizi belirten menüye basın "Browse My Computer For Driver Software",
7. Araştır "Browse" butonuna basıp masaüstündeki klasörün içindeki işletim sisteminize uygun klasörü 32/64 gösterin,
8. Herhangibir ekran çıktığında yine de yüklemek istiyorum seçeneğine basarak yüklemeyi tamamlayın.

Kolay gelsin.
aQUa
aQUa

Re: Sürücü Güncelleme

İleti CENNET-Q13 » Pts Eyl 10, 2012 1:48 am

teşekürler kardeş derdime derman oldun.

Ayrıca Sigma HD gibi bir kartı ürettiği için Sigma ailesine çok teşekür ederim. Tek kelime ile MÜKEMMEL bir kart.
CENNET-Q13

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir