Sigma DVB-S2 HDTV+ PCI ilgili ikinci uyduyu görmüyor

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Kartı Hakkında Tüm Bilgiler.

Sigma DVB-S2 HDTV+ PCI ilgili ikinci uyduyu görmüyor

İleti abdtheo » Cmt Tem 28, 2012 3:10 pm

Selamlar :)
Ürününüzden son derece memnunum ama çözemediğim bir sıkıntı var yardımcı olur iseniz sevinirim.
Çift çanak ( türksat ve hotbird ) ve dvb viewer programını kullanıyorum. Diseqc ayarlarımı yaptım. pos a / opt a türksat ayarlı ve sıkıntı yok
pos b / opt a hotbird yaptığımda Hotbird yerine yine türksat kanallarını buluyor. bunu progdvb de denedim yine aynı sıkıntı oldu. Dvbviewer bir programı var
Compatibility isminde bunu çalıştırdığımda
DVB Hardware : Techinsat bda digital tuner --- General - DVB-S DİSEqC 1.0 compatible
yazıyor. işletim sistemim windows 7
Bazende tam tersi oluyor bu sefer Hotbird kanallarını buluyor Türksatı taratıyorum yine Hotbird kanallarını buluyor. Yazılımsal mı yoksa donanımsal mı bir sıkıntı var bilemiyorum yardımcı olmanızı rica ederim Teşekkürler :)
abdtheo

Re: Sigma DVB-S2 HDTV+ PCI ilgili ikinci uyduyu görmüyor

İleti aQUa » Pzr Tem 29, 2012 11:28 pm

Yazınızda "pos b / opt a" şeklinde bir ibare var bu DiSEqC anahtarının 3. portudur, doğru konfigürasyon Pos A / Opt B olmalıdır.

Eğer yazınızda yanlış bir ifade kullandıysanız, yani siz zaten Pos A / Opt B şeklinde kullanıyorsanız;
1. Sürücü versiyonunu download merkezimizden mutlaka güncelleyin ve aygıt yöneticinde sürücü versiyonunun 1.5 li olduğunu görün,
2. Bazı alternatif yazılımların BDA modülleri eski olabiliyor bu nedenle de görüntü vermeme veya DiSEqC problemleri çıkabiliyor,
Gördüğün ve tespit ettiğim kadarıyla ProgDVB'nin son sürümlerinde ve DVBDream'de bu tip sıkıntılarla daha az karşılaşılıyor.
aQUa
aQUa

İleti abdtheo » Çar Ağu 08, 2012 4:50 pm

Düzeltmeniz için teşekkürler :)
sürücü : 1.5.913.0
progdvb_professional_edition_6.83.2 denedim ama netice yine aynı oldu :(
Böyle tek uyduyla devam ediyorum.
Onun dışında tekrar söylüyorum kartın performansı MÜKEMMEL :)
Daha farklı çözüm öneriniz olursa buradan bekliyorum :)
Teşekkürler . . .
abdtheo

İleti aQUa » Per Ağu 09, 2012 2:58 pm

Eğer DiSEqC portlarını oprograma doğru şekilde kuruyor ona rağmen yayın veya sinyal alamıyorsanız.
DiSEqC anahtarında bir arıza olabilir, daha hassas ve kaliteli bir switch deneyiniz.

Yaklaşık 40 metre kablo mesafesindeki switch ve ekli kablo ile 4 uydudan rahatlıkla yayın alabilmekteyiz. İstanbul'da ikamet ediyorsanız kartı test etmek için randevu alıp ürünü getirebilirsiniz. Sonuç olarak Sigma Digital HD serilerinde ikinci uyduyu görmeme vs gibi bir problem bulunmamaktadır.
aQUa
aQUa

İleti abdtheo » Per Ağu 09, 2012 11:35 pm

İlginize Teşekkür ederim.
DvbDream 1.7 denedim ama aynı sonucu aldım :(
ikametgahım İZMİR :) ürünü web ten almıştım.
DiSEqC anahtarında bir sıkıntı olduğunu sanmıyorum çünkü önceki kartımda sıkıntı olmadı.
Nasıl bir yol izlemeliyim ?
abdtheo

İleti aQUa » Pzr Ağu 12, 2012 11:45 pm

-Öncelikle kabloların DiSEqC anahtarında hangi girişlere bağlı olduğunu tekrar gözden geçirin,
-Alternatif yazılımda portları doğru seçip seçmediğinizi tekrar kontrol edin,
-Sonuç alamazsanız arkadaş akraba başka bir anten sisteminde ürünü test etmeye çalışın,

Hiçbir şekilde sonuç alamazsanız çok zayıf bir ihtimal (1/1000 üründe de bir problem olabilir) o zaman da yardımcı olmaya çalışırız.
aQUa
aQUa

İleti Leiurus » Per Mar 06, 2014 10:16 pm

Merhabalar
Öncelikle bu kartı dün aldım ve Win8.1 sistemine sorunsuz tanıttım. Fakat bir çok sorun ile karşılaştım ve aldığım yere iade etmeye karar verdim. Bu forumu baştan aşağıya bir kaç kez okudum ve sonunda @abdtheo nickli arkadaş ile sorunlarımın bire bir aynı olduğunu görünce artık araştırma gereği duymadım. Zaten google da konuyla ilgili hangi siteye girsem çözüm olarak tekrar bu foruma yönlendirmişler.

Benim oturduğum apartmanda 18 daire var ve uydu işinden tek anlayan ben olduğum için herkesin sorunlarını ben hallediyorum. Hayatımda bu kadar zorlandığım bir durum olmamıştı.
Benim çanak ayarlarım şu şekilde.
Disecq 1 = Hotbird
Disecq2 = Türksat

Kutu içerisinden çıkan CD versiyonu eski olduğu için siteden cihazımla ilgili ne var ne yok, lazım olsun olmasın herşeyi indirdim. Kanal listeleri, transponderler, 2.04 versiyon tüm cd içeriği, yardımcı programlar, demo ve tam sürüm tüm programlar, codecler vs....

Kısaca hem cd içindeki hemde bu forumdaki okuduğum ve öğrendiğim bilgiler neticesinde çözemediğim problemler aşağıdadır. Umarım birileri yardımcı olur.

1-) Öncelikle cd içindeki ve netteki DVB programlarının hem demolarını hem tam sürümlerini defalarca kurdum. Her programın kendine has sorunları var. Örneğin CD den çıkan HiDTV programı çok ama çok eksik kanal buluyor. Evimde 3 tane ayrı hat var. Diğer iki tanesinde Dreambox DM500S ve Trident cihazlar var. Sadece Türksat'tan radyolar dahil 500 den fazla kanal bulurken bu cihazla sadece 280 tane buluyorum ve büyük çoğunluğu radyo. Bir kaç tane HD kanal buluyor onlardan da sadece Star ve TRT HD ler çalışıyor diğerlerinde ses de görüntü de yok diyeceğim fakat çok fazla bulamadığım için yorum yapamıyorum. Neden bunu yazıyorum, çünkü codec sorunun var deyip konuyu kapatmayın diye. Çünkü codec sorunu olsa bildiğim kadarıyla hiçbir HD kanalı açmaz.

Ayrıca bulduğu kanallarda Star, Kanal D, Atv, Show, Fox, CNN, Kanal A gibi hemen herkesin izlediği kanallar yok. Manuel tarama ile de frekansları teker teker taratmama rağmen bulamıyorum. Kabloda sorun vardır diye 37 ekran tv ve Trident cihazı odaya getirip bağladım ve bu kanalların hepsinin olduğunu gördüm.

Kısacası HiDTV birçok kanalı bulamıyor, bulduklarında sorun yok, manuel tarama yapıyorum kanalları bulamıyor.

2-) Herkesin öve öve bitiremediği DVB Dream programının tam sürümünü elde ettim. Bundaki en büyük sorun @abdtheo'nun bahsettiği sorunla aynı. Yani ne yaparsam yapayım, hangi Disecq kanalı hangi uyduyu ayarlarsam ayarlayayım bir türlü Türksat'ı taratamıyorum. Her uyduyu ayrı ayrı Disecq ayarlasam bile ilk çanak Hotbird olduğu için devamlı onu arıyor. Mesela manuel bir arama yapmam lazım. Türksat'ı seçmeme rağmen frekansı girip ara dediğimde yine Hotbird'te arıyor. Hadi es kaza Türksat'taki kanalları buldum diyelim aynen HiDTV deki gibi ya birçok tanınan kanalı bulamıyor yada buldukları arasında en çok izlenenler yok. Ayrıca bulduğu bir kaç HD kanalıda hiç göstermiyor. Ne kadar bilinen bilinmeyen codec varsa hepsini denedim.

3-) Progdvb demişler ve övmüşler. Bende bu sefer onu kurayım dedim ve cd deki versiyonu kurdum. Fakat sanırım Win8.1 ile uyumsuzluk sorunu varki program hiç açılmıyor. Uyumluluk modunu win7 veya vista hatta xp bile yaptım ama olmadı. Bence son versiyon olan ProgDVB Professional Edition 7.20'yi kurdum. Program sorunsuz açıldı ve CD içindeki yükleme talimatlarını harfiyen uygulayıp ayarları yaptım. Bunda da yukarıdaki 2 maddede yazılan sorunla karşılaştım fakat tekrar disecq1 e hotbird ü disecq2 ye Türksatı tanıtıp tam arama yaptım ve bitene kadar bekledim. Böylece çoook uzun süren taramadan sonra 1200 tane hotbird 100 küsür tane türksat tv kanalını buldu. Buradaki fark diğer 2 programın bulamadığı bir çok kanalın otomatik olarak bulunmuş olmasıydı. Ancak bu sefer de HD kanalları bulamadı. Buradan öğrendiğim demekki satın aldığım kartta sorun yok. Çünkü değişik programlarla değişik kanalları izleyebiliyorum. Codec sorunum olmadığına bir kez daha emin oldum fakat HD kanalların manuel taramada frekanslarını girsem bile bir türlü bulamadım. HD kanallar hariç bulunamayan onlarca kanalı manuel taramayla teker teker aramama rağmen onları da bulamadım.

Kısacası HiDTV, DVB Dream ve Progdvb herbiri kendi kafasına göre tarama yapıyor. Birisinin bulduğunu diğer bulmuyor. Birisinde izlediğimi diğerinde izleyemiyorum.

4-) Hattımın sağlam olduğunu televizyon bağlayarak ispatladım. HD kanalların bazılarını izleyebildiğimi görerek codeclerimde sorun olmadığını gördüm, Değişik programlar kurarak birinde çalışmayan kanalın diğerinde çalıştığını görünce kartın sağlam olduğunu da anladım. Eeee sorun ne bilader diyeceksiniz. Bence en büyük sorun kartın win8.1 ile olan (benim gözle görünür bir şekilde tespit edemediğim) uyumsuzluğu. İkinci sorun hangi programı kurarsam kurayım istediğim uydudan tarama yapamamam. Yani tüm uyduları tanıtıp otomatik olarak bulmasını bekleyeceksiniz ki bu da çok uzun süren bir işlem. Manuel olarak Türksatta bir kanal aratamıyorsun her seferinde ilk disecq e bağlı olandan arama yapıyor.

5-) Yukarıdaki işlemleri anlatırken siteden son güncelle transponderleri indirip anlatımlarda bahsedilen yerlere kopyalayıp yapıştırdığımı söylemek isterim. Özellikle sadece Türksatta bir arama yapmak istediğim için 54 tane transponderı almak yerine sadece 0420 kodlu Türksat dosyasını alıyorum ve gerekli yere yapıştırınca program içinde sadece Türksat'ı görebiliyorum. Diğer transponderleri yüklemediğim için program içindeki açılır menülerde sadece Türksat ı görüyorum ve işlemi doğru yaptığımı anlıyorum. Fakat yinede tek transponder olmasına rağmen tarama yaptığımda yine Hotbird'den arama yapıyor.

6-) Progdvb için all.list dosyasını da bahsedilen yere atıyorum fakat onda da bir gelişme olmuyor. Ayrıca HiDTV için o kadar arama yapmama rağmen bulamadığım meşhur kanalların sitenizden indirdiğim kanal listesini import ettimde ekranda görüyorum. Fakat kanal listesinde olmasına rağmen izleyemiyorum. Hatta çalışan kanallar bile kanal listesi import edildikten sonra çalışmamaya başladı.

İŞİN ÖZÜ BENİM İSTEDİĞİM TEK BİR ŞEY VAR. TÜRKSAT KANALLARINI RADYOLAR DAHİL STABİL İZLEYEBİLMEK. BUNLARADA HD KANALLAR DA DAHİL. Bu ayarları yapan, çalıştıran bir program varsa onu bildirmenizi rica edeceğim. Ne olduğu önemli değil, yeterki bu kadar para verdiğim cihazı "beceremedim" veya "çalışmıyor" diye iade etmeyeyim.

Özellikle uzaktan bağlantı ile kontrol edebilecek bir arkadaş varsa team viewer açabilirim.
Bana hızlı ulaşmak için aşağıdaki mail adresimi veya skype adresimi ekleyebilirsiniz.
Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Ürün iade etme süresine 2 gün kaldı. Bu süre içinde halledebilirsek iadeye gerek kalmayacak.

mail adresim : Leiurus@outlook.com
Leiurus

İleti Leiurus » Cum Mar 07, 2014 4:23 pm

Merhabalar
Bugün iade işlemleri için aldığım site ile temasa geçtim ve iadesini gönderebileceğimi söylediler. Sonra aklıma başka bir fikir geldi evde denedim ve bu sorunu çözdüm.
Sorunum kısacası şuydu: Hangi uyduyu seçersem seçeyim hem otomatik kanal aramada hemde manuel aramada bir çok kanalı bulamıyor, ayrıca her seferinde ilk uydu hangisiyse onda arama yapıyordu. Progdvb 7.20 profesionel sürümünde bu sorunun nasıl düzeltileceğini söylüyorum.

Öncelikle programı açıp SETTINGS menüsünden TV SOURCES bölümüne giriyoruz. Aşağıdaki resimde görüldüğü şekilde üst tarafta sadece Digital TV kalana kadar diğer tüm satıları siliyor veya Disable ediyoruz. Daha sonra Digital TV yazısına tıkladığımız zaman sağdaki menüden Add Switch butonuna tıklıyoruz. Digital TV' nin hemen altına resimdeki gibi Switch yazısını görüyoruz.

Resim

Switch'in altındaki ilk empty yazısına çift tıkladıktan sonra aşağıdaki resimde göreceğiniz ekran karşımıza çıkıyor. Burada görüleceği gibi Disecq1 de hangi çanak varsa onu seçiyoruz. Benim sistemde Hotbird olduğu için onu seçtim. Dikkat edilecek can alıcı nokta ise orada "More Then One Position" kutucuğuna tıklamak.

Resim

"More Then One Position" kutucuğuna tıkladıktan sonra ekrana aşağıdaki resimde görünen menü geliyor. Burada Hotbird'ü bulup baş taraftaki kutucuğun sağındaki boşluğa çift tıkladığımızda ekrana ufak bir kutu daha açılacak. İşte bu kutuya cihaz hangi Disecq deyse onun numarasını yazmanız gerekiyor. Dediğim gibi benimki Disecq1 de olduğu için buna 1 yazdım. OK butonuna tıklayıp kaydetmiş olduk.

Resim

Daha sonra aynı işlemleri 2. satırdaki empty kutucuğuna tıklayarak Türksat için yapıyorum. Burada da dikkat edeceğimiz "More Then One Position" kutucuğuna tıklayarak Türksat için 2 yazmak.

Daha sonra eğer All.list dosyasını da güncellemişseniz otomatik olarak bütün transponderler ekrana geliyor. Bazıları çalışmıyor fakat sorun değil hemen ister manuel ister otomatik aramayla güncel listeleri indirebiliyorsunuz. Tavsiyem benim yaptığım gibi tüm uyduları otomatik taratmanızdır. Yaklaşık 45 dakika sürdü benim sistemde. İlk seferde çıkmayan bir çok kanalı buldu. Fakat burada da bir sorunla karşılaştım. Eski çalışmayan transponderleri silmediğim için bir çok kanal çift bazıları da 3 veya 4 tane çıktı. Bunları uzun uğraşlar sonucu teker teker silerek tüm kanalları teke düşürüp kanal listesinin bir kopyasını aldım.

İşte bütün mesela buymuş arkadaşlar. Ben bu şekilde yırtınarak buldum. Bu konu gibi başka konularda da aynı ayarları yapamayanlara umarım yardımcı olur bu mesaj.

Bundan sonra ürünü iade etmekten vazgeçtim. Şimdi sıra geldi kumanda ayarlamaya.

Umarı bu konuda sorun yaşamam.
Leiurus

İleti Leiurus » Cmt Mar 08, 2014 2:00 pm

Bir önceki mesajımda sorunlarımı hallettiğimi ve kumanda ayarlamasına geçtiğimi yazmıştım. Ben öyle sanmışım. Bütün disecq ve codec sorunlarını aştığımı düşünmüştüm fakat bam başka sorunlar gördüm.

Artık Progdvb ile istediğim uydu üzerinden hem manuel hem otomatik arama yapabiliyorum, fakat bulduğu kanalların bir çoğu göstermeyince codec sorunu olduğunu anlıyorum. Forumda sayfalarca yorum okudum hemde bir kaç kez. Hatta bendeki kart ile ilgili olmayan diğer kartların forumlarında okudum belki bir fikir sahibi olurum diye ama maalesef.

Olurda birilerinin aklında soru işareti kalmasın diye sistemimin özelliklerini belirtmek isterim.

AMD Phenom II x4 965 BE işlemci
Gigabayt GA-MA-770 UD3 Rev2.0 Anakart
GeForce GTX 650 GV-N650OC-1GI Ekran kartı
Kingston 8gb ram
Samsung SyncMaster P2370 2ms 24" full hd monitör
8 TB Seagate harddisk (2Tb x 4)
Win8.1 Pro x64 işletim sistemi

Yaşadığım sorunlar:

1-) Apartmanda oturduğum için merkezi sistem var. Disecq1 = Hotbird, Disecq2 = Türksat. Progdvb hariç diğer hiçbir porgramda Türksat üzerindeki tek bir kanal için manuel tarama yapılamıyor. İlk uydu hotbird olduğu için her seferinde bu uydu üzerinden arama yapıyor ve doğal olarak bulamıyor. Bu sorunu önceki mesajımda progdvb ile nasıl çözdüğümü anlattım. Ama diğer hiçbir programda bunu başaramadım.

2-) Kutu içinden çıkan cd revizyonu eski olduğu için siteden yeni versiyonu indirdim. Forumun bir çok yerinde sürücü versiyonunu 1.5'e çıkarmamız söylenmiş fakat x64 bit olan hiçbir sürücü sitedekiler dahil 1.5 değil. Varsın olsun teker teker deneyelim dedik, sürücü kurulumu yaparken her seferinden "disketi var" seçerek cihazı sisteme tanıtmaya çalıştık ama hiçbirisi olmadı. Hep hata mesajı aldım. Bende mecburen exe uzantılı kurulum ile tanıttım.

3-) Codec sorununu aşmak için hem sitedeki tüm son versiyon demo ve tam sürümleri indirdim hemde daha önce torrent sayesinde elde ettiğim crackli ve tam sürüm 2013 ve 2014 model codecleri kullandım. Bundan sonra anlatacaklarım sadece ve sadece Progdvb ile denenmiştir. Zira diğer programlardan Türksat'ı bulamadığım için deneme yapamadım. Progdvb'ye siteden indirdiğimiz all.list dosyasını tanıtınca zaten otomatik bir kanal listesi geliyor. Fakat sanırım bu listede çok eski olduğu için bir çok kanalı bulamıyor. Mecburen tam bir tarama daha yapmak zorunda kalıyorsunuz. Tam taramadan sonra bir çok kanalı buluyor fakat bu seferde eski liste ile çakışmayan aynı kanalların farklı frekansları olduğu için sorun yaşanıyor. Misal TRT grubundan her kanalın 4 veya 5 tane ayrı ayrı kanalını buluyor. Ben 11919 olan TRT grubunun çok hızlı olduğunu görüp diğerlerini siliyorum. TRT favorilerimi ayarlıyorum, 8 tane kanal arasında en ufak bir bekleme olmadan çok süratli geçiş yapabiliyorum fakat TRT dışında başka bir kanala tıkladığımda ve geri tekrar TRT'ye döndüğümde (özellikle HD kanallardan geri gelişlerde) hiçbir kanal çalışmıyor. Tekrar HD kanala tıklıyorum o da çalışmıyor.

Bu sorun için forumda bir çok kişiye codecleri değiştirmelerini önermişsiniz. Özellikle önerdiğiniz Cyberling ve Nvidia codecleri bende çok daha farklı sorunlara neden olduğu için LAV ve ffdshow codeclerini kullandım. Zaten kullandığım codeclerde sorun olsa hem HD hemde diğer SD kanalları en başından beri göstermezdi diye düşünüyorum.

4-) Hotbird kanallarını çok hızlı geçiş yapıp izlerken Türksat'a ilk tıkladığım kanalı açmıyor, 2. kanalı açıyordu. Bu sorun için bazı ayarları 100 ve tekrar sayısını 1 yapın demişsiniz. Yaptım fakat sadece hotbird sd kanalından Türksat sd kanalına tıklarsam sorunun düzeldiğini gördüm. Hotbird HD kanaldan Türksat SD kanala tıklarsam veya Türksat HD kanaldan hotbirs SD kanala geçersem 3. maddede yaşadığım sorunları görmeye başladım.

5-) Kumanda için bir ton program ve ayar yaptım. Özellikle Progdvb de ses açma kanal değiştirme ve time shift tuşlarını bulunca bana yeter dedim ve kurcalamayı bıraktım. Forumda Progdvb'nin 6.33 versiyonunda kumandanın tam uyumlu olduğunu söylemişsiniz fakat bu versiyon Win8.1 x64 versiyonda çalışmadığı için son versiyon olan 7.2 ile denedim ve bu sonuca ulaştım.

6-) SD kanalların birbiri arasında geçişlerinde sorun yok demiştim. Aslında orada da ufak bir sorun var. Bir grubun SD kanal yayından diğer grubun SD yayına tıklayıp 1 saniye bile beklemeden başka bir kanala tıklayınca görüntü gelmiyor. Hatta bir çok kez Progdvb kendini kapatıp 5 saniye geri sayıp tekrar açtı. Bu sorun cihaz ile ilgili değil biliyorum fakat belki okuyan birine bilgi vermiş olurum. Kısacası bir kanala tıkladığınızda özellikle kanalın sesi geldiğinde mutlaka görüntüyü de beklemek gerekiyor. Tam ses geldiği esnada görüntü gelmeden başka bir kanala tıklarsanız sistem sapıtıyor.

7-) Diğer en büyük sorun bence Progdvb kanal listesinde kırmızı renkte görünen (şifreli) kanalların aslında şifreli olmayanlarının izlenememesi. Misal NTV Spor kırmızı renkte. Salondaki TV ye bağlı dreambox cihazımdan bakıyorum maç felan yok, bildiğiniz spor haberi var. Yani şifre olması mümkün değil. Ama sanırım yarım saat önce bir avrupa maçı varmış ve kanal şifre koymuş. Programı kapatıp açıyorum, pc yi restart yapıyorum ama halen NTV Spor kırmızı renkte ve görüntü vermiyor. Başka bir sitede bunun nasıl düzeltileceği anlatılmış. Pluginler ile sorunun çözülebileceğini gördüm. Gerekli 3 adet program ve plugini indirdim. Progdvb'nin plugin klasörüne bu dosyaları attım. Fakat progdvb yi açınca plugin sekmesinde göremedim. Sonradan öğrendim ki progdvb nin 64 bit versiyonunda bu sorun varmış. Bende onu kaldırıp 32 bit kurdum ve pluginleri göremeye başladım fakat anlatılanları tamamen uygulamama ve softcam dosyasını başarıyla yüklememe rağmen bir türlü NTV Spor'u izleyemedim. Tekrar HiDTV yi kurdum ve uzun bir tarama işleminden sonra NTV Spor'u buldum ve sorunsuz izledim.

Kısacası bir kanalda şifreli bir yayın varsa ve sonra tekrar şifresiz yayına geçiyorsa Progdvb ile böyle bir sorun yaşıyorsunuz. Bu sorunu aşacak bir yardım bulamadığım için belirtmek istedim.

Yukarıdaki sorunları yaşadığım, 4 gecedir sabahlara kadar uykusuz kaldığım ve aile içi huzursuzluğa neden olduğu için bu cihazı iade ettim. Böyle olmasını kesinlikle istemezdim fakat bir kaç gündür hiçbir yetkilinin sorularımızı yanıtlamadığını görünce de böyle bir karar almak zorunda kaldım. Bundan sonra bu cihazı alacaklara en azından birazcık bilgi olsun diye birebir yaşadığım olayları anlattım. Umarım birilerinin işine yarar.
Leiurus

İleti aQUa » Sal Mar 18, 2014 2:26 pm

e-mail ile cevap yazılmıştır.
aQUa
aQUa

İleti aznarut » Pts Ekm 24, 2016 10:45 pm

evet dvdreamle diseqcte sorunlu bir kart. İlk uydu hangisi ise her seferinde bu uydu üzerinden arama yapıyor ve doğal olarak bulamıyor. popüler ve en sık kullanılan program olan DVBdream kullananlar için uygun bir kart değil. kumandasıda denemedim ama yazılanlara göre sadece progdvb ile uyumluymuş.
aznarut

İleti aQUa » Çar Kas 16, 2016 2:25 pm

Hayır sadece ProgDVB ile uyumlu değil,

Kartımız, Windows işletim sistemi altında ProgDVB, Alt-DVB, My Theater, DVBViewer, HiDTV gibi yazılımlarla DiSEqC fonksiyonunu yerine getirebiliyor.
DVBDream firmamız dışında kendi çabaları ile yazılım yapmaya çalışan bir programcıya ait yazılımdır, kendi yazılımının içindaki BDA modülüne kartımıza uygun DiSEqC komutlarını eklediğinde bu yazılımla da sorunsuz DiSEqC fonksiyonu çalışacaktır biz gereken yazılım dosyalarını kendisine ulaştırdık bunu yazılımına eklemek onun sorumluluğu ister ekler ister eklemez bir yaptırımımız olamaz.

Bir ürünü karalamadan önce hangi TV kartının kumandası tüm alternatif yazılımlarla çalışıyor önce onu araştır, Bizimki senin düşündüğünün yada inandığının aksine tüm yazılımlarla çalışabiliyor sadece biraz kafayı çalıştırmak gerekiyor.

Ürünü bizden almadığın halde ve sadece DVBDream'de DiSEqC fonksiyonu çalışmıyor diye hiç de hakkın olmadığı halde geri vermek istedin sadece senin gibilerle uğraşmamak adına iade aldık, ve sen hala buralarda çirkefleşmeye ve ürünü karalamaya çalışıyorsun. Diğer seviyesiz yazını siliyorum bir daha buralarda benzer yazılar yazarsan üyeliğin iptal edilir.
aQUa
aQUa

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir