sinyal var görüntü yok

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Kartı Hakkında Tüm Bilgiler.

sinyal var görüntü yok

İleti yawuz58 » Pzr Haz 24, 2012 2:44 pm

merhabalar bende sigma dvb s2 hd tv pcı aldım fakat bazı sorunlarım var daireye merkezi sistemden iki kablo geliyor biri pc ye diğeri uydu alıcısına
pc ye gelen kabloda sinyal var hiç görüntü gelmiyordu kabloları değiştirdim artık tarama yapınca kanallar geliyor yine çoğunda sinyal var görüntü yok
birde pc yi katpatıp açınca hiç kanal gelmiyor tarama yapınca tekrar geliyor nasıl oluyor anlamadım güç kaynağımı yetmiyor acaba çünkü bazen sesi
açınca görüntü gidiyor bazı kanallarda sinyal kalite çok iyi ama görüntü hiç yok merkezi sistemdemi problem var pc demi yoksa karttamı sizce
bu arada kart gerçekten güzel hiç ısınma filan yok bazende mavi ekran hatası alıyorum bu bana power yetersiz gibi geliyor psu 500watt
ama ekran kartım gtx560 baya güç çekiyor hatta 500 watt psu ekran kartı için minimum düzeyde okadar sıkıldım pc den önceden başından kalkmazdım
son bir haftadır pc bana sorun gibi gelmeye başladı lütfen biri yardım etsin
yawuz58

Re: sinyal var görüntü yok

İleti aQUa » Pzr Haz 24, 2012 10:15 pm

Sürücüyü Download merkezimizden güncellediniz mi?

Ürünü kullanmak için daha sabil çalışan ProgDVB'nin 6.80 li versiyonlardan birini kullanmanız veya DVBDream 1.7 li versiyonlar daha iyi sonuç verecektir.
Ayarlar bölümünden aygıt seçeneklerinden aygıtı Geniatech BDA olarak ayarlayıp DiSEqC komut tekrarlamayı "1" sinyal aralığını "100" yapmanızda yarar olabilir.

Görüntü alamamanızın güç kaynağı ile alakalı olduğunu sanmıyorum, sonuçta bazı kanallardan görüntü alabildiğinizi beklirtmişsiniz ancak mavi ekran hem güç kaynağı yetersizliğinden yada işletim sisteminin eskimesinden kaynaklı bir durum olabilir. Temiz bir işletim sistemi kurmanızda fayda var, ekstra filtreler yüklemeyin, Kazaa Codec pack veya benzerlerini.

Ürünümüzü merkezi sistemlerde kullanan müşterilerimiz var genellikle pek sorun çıkmıyor. Sisteminizde tek bir uydu mu var bilemiyorum ama birden fazla uydu olan merkezi sistemlerde bazen farklı bir uyduyu yanlış frekans değerleri ile tarattığınızda genellikle kanalların %90'ı görüntü vermezden çok azı bir veya iki frekanstaki yayınlar açılabiliyor. Örneğin digitürk uydusunu Türksat frekansları ile taratmak gibi veya Hotbird.
aQUa
aQUa

Re: sinyal var görüntü yok

İleti yawuz58 » Pts Haz 25, 2012 11:54 pm

sürücüyü download merkezinden güncelledim prog dvb 6.80 versiyon kurdum kanal taramada çok az kanal buldu
biraz izledim oda gitti sinyal kalite var görüntü ses yok bu arada windows7 kullanıyorum codec pack yüklemeyin demişsiniz
onunla da alakası olurmu en iyisi cuma günü telefonla randevu alıp geleyim kartı bir test edelim boşuna kürek çekmemiş oluruz
yardımlarınız için çok teşekkürler
yawuz58

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir