Sigma Digital HD DVB-S2 PCI izlenimleri

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Kartı Hakkında Tüm Bilgiler.

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI izlenimleri

İleti deliyürek » Pts Nis 23, 2012 12:17 pm

Arkadaşlar yaklaşık ürünü alalı 20 gün felan oldu ilk etapta sd yayınlarda oldukça başarı sağladım ama hd yayınlarda pürüzlerim vardı daha sonra sitede özgürruh niki altında başlık açtığımda ( aQUa ) nikli bir kişiyle diyaloğa girdik ilk etapta fikir alışverişi olarak başlayan konuşmalar tartışmaya döndü sonrada bu kişinin bana karşı hakaret içeren tavırlarıylada konuşma son buldu neyse lafı uzatmayacağım ürün üzerinde çalışmalarıma devam ettim farklı yapılarda 4 ayrı makinalarda denedim hepsinde sorunsuz çalışırken sadece benim sistemde hd kanallarda sorun çıkarıyordu ama sd kanallarda sorun yoktu sonra arge ( araştırma geliştirme ) yaparak donanımsalmı yosa yazılımsalmı sorun var diye yaklaşık 15 gündür bu ürünle uğraşıyorum ve sonuç akla çok fazla gelmeyecek bir netice çıktı anakartımın bios yazılımdan kaynaklanan bir pürüzdü son güncellemesini yaptığım anakartımın biosunu bir kaç eski versiyona geri çektim ve bu çalışma sonucu ses kartının çalıştığı veri yolları değişti ve sonuç itibarıyla tv kartındaki sorun kendiliğinden çözülmüş oldu tv kartı ses kartıyla veri yolu çakışması yaşadığı için sd kanalları rahatlıkla çözerken hd kanallarda tıkanma yaşıyordu ve şimdi tv kartının hd görüntülerini yayınlıyorum.

Resim

Resim

Resim

Resim

tv kartı gerçekten mükemmel iş yapıyor donanımsal ve yazılımsal sorunları giderdikten sonra gerçekten hem performansından hemde görüntü kalitesinden memnun kaldım firma olarakta ilk aradığımda sorun için orda engin bey diye biri vardı bu sayede o kişiyede teşekkür ederim ilgilerinden dolayı aslında ilk sorunla karşılaştığımda geri yollayacaktım ama engin beyle yaptığım görüşmeden sonra ürünü geri yollamak yerine sorununu çözmeyi deneyerek sizlerle paylaşmaya karar verdim ve işte sonuç gerçekten mükemmel bir görüntü.

kanal geçişleri çok iyi

sd yayınlarda çok seri hd yayınlarda ise belki saniseler o kadar

ses ve görüntü olarak donanıma verdiği destek çok iyi

codec olarak sorun hallediltikten sonra hiç ayırmadı her türlü codecle çalışıyor ve görüntü veriyor belki kanal geçişlerinde hafif geçikme yaşanıyor o kadar

progdvb kullanıyorum bütün kanalları buldu hiç sorun yok hemde free versiyon pro bile olmasına gerek yok

soru sormak ve yardım almak isteyen arkadaşlar olursa elimden geldiğince yardımcı olabilirim bu site üzerinden alıpta kullanmak isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim
deliyürek

Re: Sigma Digital HD DVB-S2 PCI izlenimleri

İleti deliyürek » Pts Nis 23, 2012 1:01 pm

Arkadaşlar buda tv kartının sd yayınlarındaki görüntüleri sadece şunu dile getirmek isterim resimlerde ne kadar belirgin olabilir bilemiyeceğim ama inanın hd görüntüler anlatılmaz derecede net sanki içinden çıkacak gibi geliyor insana neyse size sd yayınlarıda koyuyorum

Resim

Resim

bunlarda sd yayınlar gayet iyi ve güzel sd yayınlar kullanılan codeclere göre farklılıklar gösterebilir bilginize arkadaşlar
deliyürek

İleti aQUa » Sal Nis 24, 2012 11:27 pm

En azından gerçekleri dile getirecek dürüstlüğü göstermişsiniz. Umarım bundan böyle, nedenini bilmediğiniz veya birkaç donanımda deneyip sonuçtan emin olmadığınız halde, aşağıda alıntılar yaptığım yazılarınızdaki olduğu gibi agresif tavırlar sergilemez bir ürünü karalamaz ve bir ürünü piyasaya süren firmalar hakkında ileri geri yazılar yazmazsınız. Agresif yaklaşım, doğal olarak karşılığında agresif yaklaşım getirecektir. 37 yıllık firma olarak şimdiye kadar kendi içimize sinmeyen kendimizin kullanıp da memnun kalmayacağı hiçbir ürünü bir başkasına satmadık ve piyasaya sürmedik. Bazı ürünleri basit yazılım problemleri sebebiyle 1 yıl piyasaya sürmeyip bekleten bir firmayız. Doğal olarak kalitesiz ve işe yaramayan bir ürün satıyormuş birilerini kandırıyormuşuz şeklinde saldırgan davranışlar bizi üzmektedir.

Cum Nis 06, 2012 9:54 am
kullanabildiğim kadar kullanıp sonra kenara kaldıracağım ama bir gerçek bizim daha kırk fırın ekmek yememiz gerekiyor elimdeki tv kartlarıyla kıyasladığımda çok kalite farkı var bunu forum sitelerindede dile getireceğim

Cum Nis 06, 2012 2:39 pm
sadece elimde olan diğer 2 kartla yan yana koyduğumda malzeme işçilik çok zayıf dedim yani kalite farkı var elimde 8 yıllık skystar 2.6d var oki düz dijital karttır yapısal olarak bu karttan çok daya iyi teknoloji

Cmt Nis 07, 2012 1:46 pm
YANLIZ BİR ŞEY SÖYLEMEK İSTİYORUM BUDA SİTE YETKİLİLERİNE BAZEN HATALARI KABUL ETMEK BİR ERDEMLİKTİR BU SİZİN ÜRÜNÜNÜZDE OLSA OLUMSUZLUKLARI KABUL EDİP ÇÖZÜM ÜRETMEK YERİNE TERSLENMEK VE OLUMSUZ OLMAK BİR FİRMAYA YAKIŞMIYOR GENEDE İLGİLERİNİZDEN DOLAYI TEŞEKKÜRLER BİZDE HER ZAMAN KLASİKLEŞMİŞ HAREKETLER ÜRÜNÜ SAT AMA ASLA ARKASINDA DURMA OLMAZ SONRADA YABANCI ÜRETİCİLERLE REKABET ETMEYE ÇALIŞIYORSUNUZ.

Pzr Nis 08, 2012 1:06 pm
elimdeki kartların ve sizin tv kartı diye sattığınız oyuncağın resmini koydum millet öğrensin diye ben pislik yapmıyorum ama siz maşallah iyi çirkeflik yapıyorsunuz sonuçta haksız olduğunuzu biliyorsunuz ve kendinize yediremiyorsunuz ben sahtekar değil aslında bilinçli bir tüketiciyim ve merak etmeyin aldığım ürünü aldığım siteye geri iade edeceğim sadece bu günde uğraşıp o şekilde iade edecektim ama sizin sahtekarlığınızı gördükten sonra uğraşmaya değmez dedim işte klesik türk satış stratejisi sat sonra sorunlu çıkınca çirkefleş

Pzr Nis 08, 2012 3:20 pm
BENİM TEK İSTEDİĞİM BU SAYFAYA BAKANLARDAN TEK TEK EN BAŞTAN BENİM YAZDIKLARIMI VE SİTE YETKİLİSİNİN YAZDIKLARINI OKUYUP ONA GÖRE KARAR VERMELERİDİR ADAMLARIN KARŞISINA BİLİNÇLİ BİR TÜKETİCİ ÇIKTIĞINDA TAKINDIKLARI TAVRI GÖRSÜNLER VE ONA GÖRE HAREKET ETSİNLER GERİSİ TÜKETİCİNİN BİLECEĞİ İŞTİR BEN MADURİYETİMİ DİLE GETİRDİM
aQUa
aQUa

İleti deliyürek » Çar Nis 25, 2012 8:20 am

iyi güzelde benim yazdıklarım kadar senin yazdıklarınıda koysaydın ya buraya kişilere nasıl haksızlık yaptığın ve ne boyutlarda hakeret ettiğin ortaya çıksın sen bilirkişisin ya çözüm üretmek yerine hakaret etmeyi biliyorsun neden koyduğum resimleri kaldırdın peki çok dürüstsün ya çok biliyorsun ya hiç yoktan ben erdemlik yaptım yılmadım sorunu çözdüm ve ortaya çıkan sonuçları yayınladım peki kim hatalı burda bir sor bakalım kendine hakaretle başından savdığın bir kullanıcı olarak ve yılmayıp sorunu çözüp yayınlayan benmi yoksa her önüne gelene hakaret eden senmi geçmiş form yazılarınada baktım senin çok fazla bu şekilde tavırların sen önce kendine bir bak sonra başkalarını eleştir bide ıp adresimi kalkmış izmir diyorsun koyduğum fatura resimleri nerde neden kaldırdın bide parçaları yan yana koyduğum resimleri sanada parçanın boyutları komik geldi değilmi 10 yıllık skystar.ın yanında bile ufacık kalıyor bide kalkmış bana ahkam kesiyorsun ama ben gene dürüstçe kalkıp hiç yoktan ürün hakkında düşüncelerimi dile getirdim sen hala atıp tutuyorsun
deliyürek

İleti aQUa » Çar Nis 25, 2012 1:58 pm

Yeni tartışmalara girmek istemiyorum, siz de artık gereksiz tartışmalara girmekten vazgeçin. Her ürünün resmi internette var isteyen herkes bakabilir ayrıca
IP adresiniz İzmir görünüyor isterseniz kendiniz kontrol edin.

Son olarak, nano teknoloji adı verilen bir teknoloji var. Örneğin SkyStar2 gibi kartlarda birçok entegre mevcuttur, bizim ilk nesil SkyStar3 kartlarında da ana entegrenin dışında bir sürü entegre devre mevcuttur, nano teknoloji dediğimiz gelişmeler neticesinde birçok entegre kullanmak yerine, farklı görevler yerine getiren entegreler tek ve minik bir entegrenin içine sığdırıldı ve daha komplike hale getirildi. Resimlerini yayınladığınız kartların çoğu tek yönlü emprime devreye sahiptir bizimki ise çift taraflıdır ve arkasında da malzeme vardır. Yani ürün benzerlerinden küçükse, ısınmıyorsa ve her işlemi eksiksiz yerine getiriyorsa bu eşittir yüksek teknoloji. İyi teknoloji, doğru dizayn, zaten bu ürün bizim dizaynımız değil MSI firmasının TV @nywhere Satellite II DVB-S2 kartıdır. Herhalde MSI firması, kıytırık başka firmaların dizaylarını yalvar yakar lisans alarak çinde fason yaptırıp satan, sonra da üzerine %100 alman malı yazarak, düşük bedelli faturalarla gümrüklerimizi dolandırıp, dürüst çalışan firmalarla haksız rekabet yapmaya çalışan kıytırık Technisatın çok üzerinde bir firmadır.

http://www.computeruniverse.net/product ... agent=1665

SkyStar2 o kadar iyi teknoloji ise ısınmaması gerekir ancak kullandığı daha doğrusu kullanmak zorunda kaldığı enerjinin çok daha fazlasını ısı enerjisine dönüştürmemesi gerekirdi, boşu boşuna güç kaynağınızdan daha çok enerji çekiyor, kasanızın daha çok ısınmasına sebebiyet veriyor, doğal olarak enerji olarak paranızı daha çok israf ediyor, çünkü sadece kartın ısınmasına değil ortaya çıkan ısıyı sisteminiz soğutmaya çalışıyor. Biz de bu firmanın ürünlerini kullanan kaç kişinin güç kaynağının infilak ettiğini söylemeye gerek dahi yok.
aQUa
aQUa

İleti deliyürek » Per Nis 26, 2012 12:53 pm

evet gereksiz tartışmalara gerek yok bence şu gereksiz yazıları sen silde sadece ürün hakkında fikir alışverişi yapalım resimlerden aşağı hem senin yazdıklarını hem benim yazdıklarımı sil gitsin önemli olan ürünü daha nasıl mükemmel yaparız ve onu geliştirecek yazılımlar buluruz bide daha tam denemedim ama uzaktan kumanda ile ilgili fikrine danışabilirim ayarlarıyla ilgili bilgin olsun
deliyürek

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir