sigmatel disecq ve kanal bulamama problemi.

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Kartı Hakkında Tüm Bilgiler.

sigmatel disecq ve kanal bulamama problemi.

İleti canerkirac » Cum Mar 23, 2012 12:32 pm

iyi günler. disecq 4 lü . 1 de 7edt 2 de 13e hotbird mevcut. ancak. hangi programla denediysem (dvbviewer progdvb dvbdream) ikinci uydudan kanal arattığımda gidip 1 numaradaki 7e den kanalları buluyor. bu konuda problem yaşayan var mı ?
canerkirac

Re: sigmatel disecq ve kanal bulamama problemi.

İleti aQUa » Cum Mar 23, 2012 3:12 pm

Sırası ile aşağıdaki adımları uygulayınız,
1. Sürücüyü güncelleyiniz, sürücüyü güncellerken setup'tan değil disketi vardan konum göstererek yükleyiniz,
2. ProgDVB'nin daha yeni versiyonlarını deneyiniz,
3. ProgDVB'de aygıt ayarlarından BDA sürücüsünü Auto Genitech olarak değiştirin,
4. Aynı bölümde DiSEqC sinyal aralığını 100'e indirip DiSEqC tekrar ayarını 1 olarak değiştirin.
aQUa
aQUa

İleti Maleguenna » Pzr Ekm 07, 2012 5:58 pm

aynı sorun var aqua, yaklaşık 1 haftadır denemediğim kombinasyon kalmadı. sizin cevap olarak yazdığınız önerilerinizide denedim , driverı dediğiniz şekilde güncelledim. modül dosyalarını güncel dvbdream e atıp diseq ayarlarını yaptım ama sorunum çözülmedi.
Maleguenna

İleti aQUa » Pts Ekm 08, 2012 11:02 am

Sayın Malaguenna,
USB kartın bölümünde de belirttiğiniz gibi, USB Box ve Avermedia ile aynı sorunları yaşıyorsanız HD kartta da benzer problemleri yaşamanız muhtemeldir. Yukarıda bize şikayetini bildiren canerkirac ile sizin probleminiz tamamen birbirinden farklıdır. canerkirac'ın problemi yazılımsal sizin probleminiz ise uydu sistemindeki donanımsal sorundan kaynaklanmaktadır.
aQUa
aQUa

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir