Sigma DVB-S2

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Kartı Hakkında Tüm Bilgiler.

İleti beyazsoy » Sal May 01, 2007 12:06 am

dediklerimin arkasındayım ikincisi ben dvb-t kartı alacagımı söylemedim demek beni yanlış alamışınız bende bize niye böyle sert cevaplar veriyor diye düşünüyordum demek bizleri anlmakta zorlanıyormuşunuz
söz verip sözünüzde duramıyışınızı bana saldırarak unuturamazsınız bana okadar söz söylediniz dvb-t kartları şaçma biz bu kartı çıkarcaz diye demediğini bırakmıyorsunuz sonra bu kartı çıkartamacagız vakit alacak zaten 2 yıl sonra kulanılacak bu kart gibi manevra yapıyorsunuz bari bende özür dileyin ondan sonra bu açıklamayı yapım buraya gelmemin sebebi haklılıgımı görmek içinnn ve şuan çok mutluyum teknolojiden mutiş anladıgını söyleyen birinin düşüncelerini değiştirebilmek ve haklı çıkmak mana büyük haz verdi onun için yazıyorumm
beyazsoy

İleti korayus » Pzr May 27, 2007 6:59 pm

Selam,
SkyStar 3 DVB-S2 kartı çıkartmaktan vaz geçtiniz mi? Zira bu kart için uydu kartı alımımı bekletiyorum. Merak ettiğim teknik bir konu var. DVB-S1 olan Skystar 3 akrtına DVB-S2 destekli tuner takınca bu kart tamamen DVB-S2 uyumlu mu oluyor? Yoksa diğer bileşenlerin de mi buna uygun olarak değişmesi gerek?
Bunu soruyorum çünkü DVB-S2 kartın eknik olarak DVB-S1 den farklılıkları konusunda bana büyük bir ışık tutacak.
Saygılar...
Koray Üstüner
korayus

İleti aQUa » Pts May 28, 2007 12:39 am

Yazılımın ve diğer bazı bileşenlerinde değişmesi gerekiyor,

DVB-S2 için biraz daha beklemeye karar verdik, DVB-S2 yayın yapan sadece 1-2 promo kanal var diğerleri ise şifresi açılamayan tipte kanallar, ülkemizin ekonomik durumu belli, nispeten DVB-S1 kartlara nazaran pahalı olan ve ekstra hiçbir yarar sağlamayacak bir kartı hemen piyasaya sürüp ülkenin milli servetini boşa akıtmaya gerek yok, zamanı geldiğinde yaklaşık 6 ay 1 sene DVB-S2 kartlarını da pğiyasaya süreceğiz.
aQUa
aQUa

İleti mtaser » Cmt Arl 01, 2007 11:01 pm

kartı aldığıma alacağıma pişmanım 2 çanak olmasına rağmen
turksattan 50 hotbirtten ise hiç kanal seyredemiyorum tv den 1800 kanal seyrediyorum LNB 2 li
YARDIMINIZI BEKLİYORUM
YAYIN GÜCÜNÜ ÖLÇEBİLDİĞİM BİR PROGRAM VARMIDIR ?
mtaser

İleti aQUa » Pzr Arl 02, 2007 2:12 pm

Piyasada DVB-S2 kartımız yok,

Bu forumda kafanızın estiği her yere başlık açamazsınız,

Kendi anten sistemimizde (orta kalite malzeme kullanılmıştır) Türksat uydusundan 218 sadece TV kanalı toplamda 340 civarı kanal, ve Hotbird uydusundan toplamda 2000 küsür TV radyo data bulmaktadır. TV kartlarımızın tamamı piyasaya arz edilmeden önce tek tek test edilmektedir.

Ben çok akıllıyım 3 YTL'ye DiSEqC switch aldım kar ettim diye düşünüyorsanız, satın aldığınız DiSEqC switchle (çöplük) performans alamadığınızda, bunun hesabını benden veya firmamızdan sormaya hakkınız yok.

Elinizdeki ürünü firmamıza getirirsiniz, Türksattan 200 küsür TV kanalı bulduğunu gözünüzün önünde ispatlarım, gerisi ise beni zerre kadar ilgilendirmiyor, çünkü anteninizin ayarı veya malzeme kalitesi sizi ilgilendiriyor, ürünün kitapçığında ve CD içinde kullanılması tavsiye edilen malzemeler tek tek belirtilmiş.
aQUa
aQUa

İleti schtauffen » Cum Nis 04, 2008 3:39 am

merhaba; acaba konu açıldığından bu yana bu kart çıktı mı acaba? aqua isimli admin abinin tavsiyesiyle bu kartı almak istiyorum ama yardım ederseniz sevinirim.
schtauffen

İleti aQUa » Cum Nis 04, 2008 10:28 am

Kart piyasaya sunulmadı, bu konuda çalışmalar devam etmekle birlikte S2 formatındaki yayınların tamamının şifreli olması ve pluginler ile çözülememeleri nedeniyle S2 kartları piyasaya sürmek konusunda acil bir durum olmadığını düşünüyoruz.

Firma olarak yeterli kalite ve maliyeti sağladığımızda S2 ürünlerimizle de piyada olacağız.
aQUa
aQUa

İleti mmrrcc » Cmt Haz 28, 2008 9:04 pm

skystar 3 dvb-s2 kartımla karasal televizyon yayınlarını alabilir miyim ?

teşekkürler.
mmrrcc

İleti aQUa » Pts Eyl 15, 2008 3:49 pm

S2 terimi (Satellite) yani uydu anlamına gelir dolayısı ile S kartlar ile T yayınları izleyemezsiniz.
aQUa
aQUa

İleti kkcocuk » Pts May 04, 2009 12:10 am

Sayın aQUa,

Forum'un çeşitli yerlerindeki DVB-S/DVB-S2, HDTV,8PSK/QPSK vs. ile ilgili bilgileri okudum...

Ancak birçok konu dağınık olduğu için sizden ricam bu başlık altında DVB-S ve DVB-S2 arasındaki farkı kısaca bize özetlemeniz...

Bu ara PCI/USB kartlarda HD adı altında yeni versiyonlar çıkmaya başladığı için yeni kart alacak yada kartlarını upgrade edecek birçok arkadaşa ve bana yardımı olacağına inanıyorum.... Pazarlama taktiklerine aldanıp gereksiz bir kart almayalım... (2-3 sene önce bi ton para verip HD Ready yada Full HD, 16:9, LCD alıp bu özellikleri TV yayınları adına hemen hemen hiç kullanamamış tüketicilerin düştüğü duruma düşmeyelim...)

Teşekkür ederim...

Benim özel sorularım; Soft DVB-S2 kart ne demek? DVB-S(Skystar 3)'den farkı nedir? Modülasyon nedir?Çift Tuner DVB-S/DVBS2 ne demek? Yeni aldığım Skystar 3 kartım mevcut, DVB-S2 kart almak için doğru zaman mıdır?
kkcocuk

İleti aQUa » Pts May 04, 2009 4:50 pm

Forumumuzda çeşitli zamanlarda yaptığım açıklamalarda sorularınızın büyük bölümüne cevap vermiştim, modülasyon konusu ise yüksek matematiğe girdiğinden herkesin anlayacağı dilde bunu toparlayıp anlatmak için bir parça zamana ihtiyaç duyuyorum.

Forumda yazdığım diğer yazılarla beraber modülasyon konusunu da toparlayıp bağımsız bir başlık altında yayınlayacağım.
aQUa
aQUa

İleti neskali » Per Haz 17, 2010 4:48 pm

evet mümkün mevcut skystar 3 v.3.0 lada izlenebiliyo sky hd ler
neskali

Re: Sigma DVB-S2

İleti cuneytkuru » Per Nis 26, 2012 2:22 pm

merhaba bir kaç şey soracağım kartı kartımı bu gün aldım yanlız sorunlarım var yardım edersiniz umarım öncelikle ben progdvb nin 6 sürümünü kullanmıyorum 4 sürümü ile çalıştıramazmıyım bu kartı?
diğer sorum ise dvbdream 4 uydumdada kanalları bulmuyor hızlıca geçiyor ama hiç bir kanal bulmuyor manuel tarama yapınca buluyor ama 4 uyduyu tek tek manuel taramak saatler sürer bu sorunu nasıl çözerim
cuneytkuru

İleti aQUa » Per Nis 26, 2012 10:49 pm

ProgDVB'nin 4.x li versiyonları yeni versiyonlara göre çok daha stabil çalışması sebebiyle eski ürünlerimiz için hazır setuplarda genellikle bu versiyonları tercih etmekteydik. Ancak 4.x li versiyonlar bildiğim kadarıyla HD yayınları (DVB-S2) desteklememektedir ayrıca 4.x li yazılımlarda BDA modülleri oldukça eskidir ve BDA sürücüleri güncellenmiş ve yeni olan TV kartlarını malesef desteklememektedir. Yani i7 işlemciyi, en eski pentium boardlara uydurmaya çalışmak gibi birşey olur.

DVBDream yazılımına gelince yine eski DVBDream yazılımları 1.3 ve 1.4 lü versiyonlar aynı sebepten dolayı problem çıkarabilmektedir, kendi yaptığımız testlerde 1.7 versiyonunun oldukça performanslı çalıştığı görülmüştür. Zaten kendimizde TV kartımızı bu versiyonda kullanmaktayız. Bununla birlikte 1.4 lü ve daha önceki versiyonlarda ürünün Windows Vista ve Windows 7 altında görüntü çıktısını etkileyen Enhanced Video Renderer bulunmamaktadır. Internetten bulup indirebilirsiniz.

Kendi sistemimizde DVBDream altında otomatik kanal taramaları oldukça performanslıdır ve 300+ üzerinde kanal bulmaktadır, kanal taramasında problem çıkmasının sebebi aşağıdaki nedenler olabilir.
1. Aynı anda bilgisayarda birden fazla TV kartının ve BDA sürücüsünün bulunması,
2. Transponder listelerinin yeterince güncel olmaması, (Download Merkezimizden Güncelleyebilirsiniz.)
3. DiSEqC anahtarının hassas olmaması veya kullandığınız yazılımın versiyonundaki bazı hatalar.
4. Çift çıkışlı ise LNB'nin arızalı olmasından dolayı receiver tarafından belli bir frekansa kilitlenmiş olması, TV kartının aranılan frekansa sabitlenememesi.
aQUa
aQUa

İleti cuneytkuru » Per Nis 26, 2012 11:16 pm

pc yi bu gün 3 defa formatladım ayrıca diğer kartı çıkardım dvbdreamın 1.7 sürümünü kullanıyorum diğer sürümlerinide denedim aynı sorun devam ediyor lnb lerde yada diğer parçalarda bir sorun olsa progdvb 6 sürümünde hiç bir sorun çıkarmıyor sorun sadece dvbdream kanalları taramıyor manuel tarama yapılabiliyor ancak 4 uydudan 100lerce transporteri tek tek taramak imkansız
cuneytkuru

ÖncekiSonraki

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir