ne görüntü var ne de sinyal !! acil yardım..

Sigma Digital HD DVB-S2 PCI Kartı Hakkında Tüm Bilgiler.

ne görüntü var ne de sinyal !! acil yardım..

İleti livorno191733 » Pts Mar 20, 2017 11:44 pm

hocam merhaba .. ya tv kartının driver ını yükledim alt dvb progdvb dvbdream hepsini denedim ama görüntü yok sinyal yok ..sabahtan beri uğraşıorm acill yardım lütfen..cd lerden biri boş çıktı ..üzerinde yazılar olan cd den kurulum yaptım ..prog dvb ile deniyorm sinyal var görünüor ama prog dvb yi tekrar kapatıp açınca sinyal sıfıra kalite sıfıra iniyor..sinyal var göründüğünde bile aramada kanal falan çıkmıor..alttaki linkten fotolara bakabilirsiniz..prgramı kapatıp tekrar açınca da 3. fotodaki gibi hata veriyor..en alttaki fotoda da pc özellkleri var

http://i.hizliresim.com/Ja3O1j.jpg

http://i.hizliresim.com/NpkOzk.jpg

http://i.hizliresim.com/01yEb9.jpg

http://i.hizliresim.com/4P0aLL.jpg
livorno191733
 
İleti: 2
Kayıt: Pts Mar 20, 2017 11:36 pm

Re: ne görüntü var ne de sinyal !! acil yardım..

İleti aQUa » Per Mar 23, 2017 1:50 pm

Driver kurulu gözükmüyor, sanırım telefonda da görüşmüştük ekran kartını çıkarıp takınca driver'ı görmüştü ana bu defa de sinyal görmemişti, tavsiyem üzerine iade talep ettiniz.

ASUS anakartlarla ilgili BIOS yazılımından kaynaklı bir soruna benziyor, PCI-PCI, PCI-AGP, PCI-PCIex slot üzerindeki kartların IRQ adresi çakışmasından kaynaklı olabilir. ASUS anakartlarda bu tip sorunlar çok fazla, sorun çıkmayan modeller de çıkabiliyor ancak ender, yazılım ve donanıma yatırım yapmak ve satışları bu şekilde arttırmak yerine, reklama ve bilgisayar firmalarındaki satış görevlilerine prim vererek arttırmayı tercih ediyorlar.

Ben genellikle Gigabyte anakart öneriyorum, bir defasında müşterimiz olmayan yani TV kartı kullanmayan bir arkadaşımıza bilgisayar konfigürasyonu önermiştim, ardından bilgisayar firmasındaki pazarlamadan anakartı değiştirip ASUS anakart ve ASUS ekran karttan oluşan bir konfigürasyon sunmuşlar fiyatı indirip ayrıca ücretsiz toplama yapmışlar, arkadaş ertesi günü geldi ekranda (Daha BIOS Ekranında) düzgün bir görüntü çıkmıyordu, çizgilenmeler vs.

Acemi olduğum 90'lı yılların sonunda kendim de ASUS anakart almıştım, saatlerce uğraşmama, distribitör firmayla defalarca görüşüp her dediklerini uygulamama rağmen sonuç çıkmamış, sonunda bizde problem yok problem sizde cevabını aldıktan sonra, tamemen aynı chipset'e ve özelliklere sahip farklı ve simi cismi dahi duyulmamış bir anakart markasında 1 TNT2 AGP Ekran kartı ile Creative SB Ses kartı ve Analog TV kartını yanyana hiç problem çıkmadan çalıştırabilmiştim.

Skystar2 kullandığınızı belirtmiştiniz, bundan bir kaç sene önce bazı ASUS anakart modellerinde SkyStar2 kartı takıldığında anakart yanıyordu, farklı forumlardan inceleyebilirsiniz. Sonuç olarak ASUS anakart kullanıyor ve ileride de kullanmayı düşünüyorsanız, PCI veya PCIex slotlara birden fazla kart takmamanız gerekecektir.
aQUa
aQUa
 
İleti: 5120
Kayıt: Cum Nis 08, 2005 12:56 am
Konum: Istanbul

Re: ne görüntü var ne de sinyal !! acil yardım..

İleti livorno191733 » Pts Mar 27, 2017 12:10 am

merhaba..öncelkle tekrar söylemek isterim.. bi tv kartı kullanmayı çok istediğim halde böyle bi sorunla karşılaştığm için epey üzldüm..geri iade etmek istemesem de anlayışınız karşısnda teşkkr ederk kartı iade etmek zorunda kaldımm..evet konuştuğumz gibi her öyle gelişti..daha önce skystar 2 kullandım neredeyse 10 yıl ufak sorunlar dışında pek sorun yaşamadım..ilk sorun dvb dream ın ücretli olmasydı..uzun süre 1.4 versionunu kullandım ..kartla ilgili tek sorun ise arada sırada pc kartı görmüyordu..bunu da tekrar söküp takarark çözüyordum ..kullandığım anakart alltki linkte olan asus modeliydi..
..
..
https://www.asus.com/Motherboards/P5LD2/

haliyle zamanla xp de işlevini yitrnce istemesem de win7 x64 e geçtim.. yeni bi pc topladım (performnsndan pek memnun değilim ama )..anakart olarak da bi asus aldım .
..
.
https://www.asus.com/tr/Motherboards/A68HMK/

pci tv kartını geri getrdiğimde usb ile çalışanı alacktım ama açıklamalarınızla ona da yanaşamadım ..bi tv kartı çok istediğim için gidip dark marka hd dream s1 s2 usb tv kartı aldım..ama maalesef ondan da istediğim sonucu alamadım..gerk cd içinden çıkan hidtv uygulamasının gerkse kurulumunun karmakarışık olmasndan dolayı şu an onu da kullanamıorum..ama sonra sizin indrdiğiniz dvb dream versiyonu sayesnde çalıştırabldm .. ama bu sefer de turksat da birçok kanal eksik tarıyor.. sinyal var ama ne ses gelio ne de görüntü..defalarca video ayarları yapmama rağmen sorunu çözemedm..

http://i.hizliresim.com/8MMVbr.jpg

cihazı ilk kurduğmda hidtv ile görntü alabilmştm ..ancak bazı kanalları defalarca kaydetmişti turksatta..bunu araştırrken darkın sitesnde secutool diye bi güncelleme işlemi gördümm.. düzelr diye onu uyguladım ve sonuç hüsran :(..

neyse durm böyle işte..herşey için teşkkrler..görüşmek üzere..
livorno191733
 
İleti: 2
Kayıt: Pts Mar 20, 2017 11:36 pm


Sigma Digital HD DVB-S2 PCI

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron