SkyGrabber hız sorunu.

SkyGrabber Offline Download Programı Hakkında Bilmek İstedikleriniz.

Yetkili: aQUa, st1905

SkyGrabber hız sorunu.

İleti chack » Pts Kas 24, 2008 6:01 pm

Sayın aQUa;
Öncelikle böyle bir kartı bizlere sunduğunuz için teşekkürler. 2 yıldır SkyStar3 DVB-S PCI Rev 3.0 kartını sorunsuz ve başarılı olarak kullanmaktayım. Dün kendime boş bir zaman ayırarak hazırlamış olduğunuz hazır SkyGrabber 2.8.6.2 Setup Ver 1.2.0 by aQUa programını indirip bilgisayarıma kurdum ve sorunsuz bir şekilde offline download yapmaya başladım. İnen dosyaların hızlarına baktığımda küçük dosyalarda 10,00 kb/s , büyük dosyalarda ise 40,00 kb/s hızından yukarı çıkamıyorum. Deneme amaçlı tek bir büyük dosyada denememe rağmen sonuç değişmedi. Bu konu hakkında yardımınızı bekliyorum.Turksat ve Hotbird uydularına sahibim. Hotbird uydusundan da offline download yapabilir miyim?
Şimdiden teşekkürler...
chack

İleti aQUa » Pts Kas 24, 2008 7:32 pm

Bahsi geçen hız TV kartının indirme veya TV kartının kapasitesi ile alakalı değil. Eğer ADSL bağlantısı kullanıyorsanız ne demek istediğimi kolayca anlayacaksınız.

Download Hızını Etkileyen Faktörler;

1. Bize verilen bandwidth (bant genişliği) 1 Mbps ise, kayıpsız bağlantımız olduğunu kabul ettiğimizde, saniyede indirebileceğiniz maximum veri miktarı 125 Kb'dır.

2. Eğer aynı anda birden fazla dosya indiriyorsak, tüm dosyaların indirme hızı toplamı 125 Kb'tı geçemez. Yani saniyedeki download miktarı 250 Kb olmaz.

3. Alış hızı kadar veriş hızı da önemlidir, genellikle web siteleri veya serverlar kendilerine bağlanan ve data talep edenlere IP adreslerine göre belli bir bandwidth bant genişliği ayırırlar ki başka taleplere de cevap verebilsinler.

Zaman zaman sürekli sabit kalmamak koşulu ile tek bir dosyanın 100-120 Kb/s ile download hızına ulaştığına tanık oldum. W3A uydusundaki hizmet sağlayıcılar daha yüksek bağlantı hızlarında da servis verebilmektedirler.
aQUa
aQUa

İleti chack » Pts Kas 24, 2008 8:56 pm

Bu kadar kısa süre zarfında cevap verdiğiniz için teşekkürler. Kolay gelsin...
chack

SkyGrabber

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir