W3'den hiç dosya indiremedim

SkyGrabber Offline Download Programı Hakkında Bilmek İstedikleriniz.

Yetkili: aQUa, st1905

W3'den hiç dosya indiremedim

İleti dijital74 » Sal May 20, 2008 7:42 pm

Merhaba arkadaşlar

Eutelsat W3'e bakan ikinci bir çanak kurdum. Uydu download için SkyGrabber ve Turbograbber kullanıyorum.
Bu programların hazır transponderlarından ne hikmetse bir türlü indirme yapmayı başaramadım. Bazıları hata veriyor
bazıları ise dinleme yapıyor fakat tek dosya inmiyor.

Şu an bana tavsiye edebileceğiniz frekanslar var mı? Varsa detaylı bir şekilde parametrelerini verirmisiniz?
LNB KHz, Diseq_StreamReader, Polarity (Horizontal/left(high), vertical/Right(low)) gibi. Forumlarda genellikle transponderın
frekansı ve sembol oranı veriliyor. Sanırım diğer parametreleri düzgün ayarlayamıyorum ve bu yüzden sorun çıkıyor.

Eutelsat W3den yararlanabildiğiniz 2 ya da 3 transponderın bu şekilde detaylı bilgilerini verirseniz sevinirim.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
dijital74

İleti aQUa » Çar May 21, 2008 5:26 pm

SkyGrabber yazılımlarının orjinalinde olan transponderların çoğu yanlış sembol oranı ve PID leri içerdiğinden download yapamıyor olabilirsiniz.

Yapmanız gereken aktif olan frekansları kullanmanız ve frekans değerlerini güvenilir bir siteden edinmenizdir. Örneğin www.lyngsat.com veya www.satcodx.com gibi. Hangi versiyon kart kullandığınızı belirtmemiş olmanızla birlikte SkyGrabber yazılımının nasıl kurulacağı ve ayarlarının nasıl ypılacağı hakkında oldukça geniş ve resimli bir doküman CD'nin içinde mevcuttur, yapmanız gereken kullandığınız karta uygun streamreader.dll dosyasını kullanmanızdır.
aQUa
aQUa

İleti dijital74 » Cum May 23, 2008 10:41 pm

Yardımlarınız için teşekkür ederim. Geçen akşam W3'den dosya indirmeyi başardım. 11263 Mhz H 27491 2/3 de şu sizin IPReciever programı ile aktif PIDleri buldum. Orada bulunan PIDleri SkyGrabber'a yükledim. SkyGrabber hiç şikayet etmeden indirmeye başladım.

Veri akışı olarak sanki Türksat biraz daha hızlı gibi. Bu frekansta nadiren 1 Megabit'e çıkabildim. Oysa Türksat 2 ila 3 Mb hızında seyrediyor.

Ne kadar dolu bir ürün verdiğinizi günden güne daha iyi anlıyorum. IPReciever programı ile PIDleri 5-6sn gibi zamanda buldum. Oysa Skygrabberin içindeki PID Scanner PID taramasını anlamsız derecede uzun sürdürüyor üstelik hali hazırdaki Diseq ayarlarını da bozuyor.
dijital74

İleti aQUa » Cum May 23, 2008 11:05 pm

IP Receiver konusunda haklısınız gerçekten birkaç saniye içinde bütün aktif PIDleri eksiksiz buluyor, bildiğim birçok yazılımın aktif PID leri bulması oldukça zaman alıyor.

W3A uydusundaki tek frekans 11262 frekansı değil, bunun dışında Türkiye'den alınabilen 3-4 download frekansı daha mevcut.
aQUa
aQUa

İleti ysr123 » Per Ağu 28, 2008 3:04 pm

slm ıp recıever progaramını nerden nasıl bulabılırım yardımcı olursanız link verebilirseniz sevinirim
ysr123

İleti aQUa » Cmt Ağu 30, 2008 1:26 am

IP receiver programı SkyStar3 TV kartlarının orjinal yazılımı olan DVBPlayer programı ile bilgisayarınıza birlikte yüklenmektedir. Ürün CD'sinde yüklenmesi zorunlu yazılımlar başlığı altındadır. Bunun dışında download merkezimizden de temin edebilirsiniz.
aQUa
aQUa

İleti ysr123 » Çar Eyl 03, 2008 9:26 am

bilgi için teşekurler kolay gelsin
ysr123

SkyGrabber

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir