skyastar3 usb dvb s tv kartı

Kullanıcılar Arası Derin Olmayan Sohbetleriniz İçin.

Yetkili: aQUa, lokosit

skyastar3 usb dvb s tv kartı

İleti uludag_21 » Pzr Tem 15, 2007 6:12 pm

geçenlerde skystar3 usb tv kartım elime ulaştı.herşeyi kurdum. fakat sinyal az geliyor tv kartına.bizim normal uyduyada sinyal az geliyor.lnb marksı starsat.kablo da starsat rg6. swich in markasıda bestech.acab bunlardan mı kaynaklanıyor.eğer bunlardan kaynaklanıyorsa ne yapmam lazım.bana 26 metre kablo.bir adet swich.2 adet lnb lazım.eğer sizde varsa fiyatlarını nasıl öğrenebilirim.kargo ücreti ne kadara geliyor.nasıl sipariş verebilirim.
bu konu hakkında yardımlarınız bekliyorumm..
uludag_21

İleti aQUa » Pzr Tem 15, 2007 8:47 pm

Sonunda ürüne kavuştuğunuza memnun olduk.

DiSEqC ler sinyal seviyesinde özellikle sinyal kalitesinde çok fazla fark yaratıyor, sanıyorum kullandığınız swich markası botech ki bu sinyal seviyesinde en büyük kayıbı yapan swichlerden biridir. Bizdeki yüksek kalitedeki WinQuest Swichlerin fiyatları 5 YTL'dir, kablo fiyatları kalitesine göre değişiyor 600-900 Ykr Metre birim fiyatı arasında, tekli olan Maximum 0,3 dB LNB 12 USD yine aynı kalitedeki WinQuest LNB'nin de fiyatı aynıdır, ikili LNB fiyatları da yaklaşık 20-22 USD civarındadır.

Yukarıdaki melzemelerle tabi ki sinyal seviyenizde ciddi artışlar olacaktır ancak bir anteden gelen sinyal seviyesini belirleyen ana etken sadece ekipman kalitesi de değildir, antenin uyduya iyi odaklanmış olması ve LNB ayarının o uyduya göre yapılmış olmasıdır. Firma olarak hedefimiz müşteriyi kandırıp ürün satmak olmadığından, bu gerçekleri de belirtmekte fayda var. Örneğin en iyi ekipmana da sahip olsanız iyi odaklanmamış ve LNB ayarı yapılmamış bir uyduyla yine problem yaşamanız muhtemel.
aQUa
aQUa

Kullanıcılar Arası Sohbet

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir