SKYSTAR2 USB

SkyStar3 USB 2.0 Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, lokosit

SKYSTAR2 USB

İleti yazılıkaya » Çar Şub 03, 2016 11:08 pm

Merhaba arkadaşlar skystra usb tv box ikinci el.aldım. orjinal adaptörü yoktu bende yanlışlıkla 12 volt 3 amperlik bir adaptörle çalıştırmaya kalkıştım. Işık yanıyor ancak usb 2.0 taktığımda arızalı giriş usb tanımadı hatası alıyorum ve cihazda ısınma var. Teknik servis tavsiyesi veya yardımcı olacak arkadaşlara ihtiyacım var. Şimdiden teşekkürler.
yazılıkaya

Re: SKYSTAR2 USB

İleti aQUa » Pts Şub 08, 2016 5:54 pm

Adaptörün orjinali de 12 Volt'tur ancak 1.5A akıma sahiptir kullanmış olduğunuz adaptör ise 3A, bu durum ürün açısından bir problem yaratmaz çünkü bu rakam sağlayacağı maksimum gücü temsil eder, amperin yüksek olması adaptörün değerini arttırır. Bununla birlikte sertifikalı ve uluslararası standartlara sahip olmayan adaptörler üzerlerinde yazan değerlerden alçak veya daha yüksek değerlere sahip olabilir. Örneğin 12 Volt yerine 16-18 Volt çıkış verebilir ki bu durum ürünün arızalanmasına sebebiyet verecektir, aynı şekilde 12V yerine 9-10V civarındaki gerilim ürünün çalışması için yeterli değildir. Sonuçta uygun adaptör ile kullanılmaması ürün hasar görmüş olabilir veya ileride hasar görebilir.

Ürünün orjinal adaptörünü ve orjinal USB kablosunu 10 TL + KDV = 11,8 TL'ye firmamızdan temin edebilirsiniz.

Ürünün USB kablosu da belli standartlara sahip olmalıdır. Orjinal kablo USB 2.0 standardındadır ve piyasadan temin edilebilecek kablolar bu standardı desteklemeyebilir. Örneğin standarttan uzun kablolar ile kullanıldığında, USB 2.0 standardını desteklemeyen kablolar USB HUB'lar kullanılmaması durumunda ürün yine çalışmayabilir. Masaüstü bilgisayarlarda ise standart olmayan güç kaynakları da ürünün çalışmasını engelleyebilir.
aQUa
aQUa

SkyStar3 DVB-S USB 2.0

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir