Arıza

SkyStar3 USB 2.0 Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, lokosit

Arıza

İleti zekersin » Pzr Arl 14, 2014 5:21 pm

3 Yıldır sorunsuz kullanmaktaydım. bugün tv izlerken birden sinyaller gitti. biraz bekledikten sonra tekrar açtım. Sinyal geldi Fakat 2 dakika sonra tekrar gitti. Kırmız led çalışıyor. Programı açtığımda herhangi bir hata almıyorum. Sadece Sinyaller sıfır. Problem ne olabilir?

Not: Bu arada çanakta çift girişli lnb var ve diğer tv sorunsuz çalışmakta. Yani uydu ve kablolar ile ilgili bir problem yok. Usb 2.0 a gelen kabloya uydu cihazı bağladığımda da sinyal gelmekte. Fakat tv Kartı maalesef sinyali şu an için almıyor. Aradan zaman geçtikten sonra 1-2 Dakika çalışıyor ve sinyal tekrar kayboluyor. Disecq yok bu arada
zekersin

Re: Arıza

İleti aQUa » Cum Arl 19, 2014 1:43 pm

İki cihaz aynı LNB'den çalışıyorsa öncelikle LNB'de bir arıza olup olmadığını kontrol etmekte fayda var,
Kontrol işlemini diğer uçtaki cihazı tamamen devreden çıkarıp yani LNB kablosunu çıkarttıktan sonra USB Box'ı tek uçta deneyin, sorun yoksa LNB geçirgenlik yapıyordur dolayısı ile bozuktur, ancak sorun devam ediyorsa LNB'nin sağlam olma ihtimali yüksektir.

Diğer taraftan kullandığınız uydu alıcı cihazda farklı frekanslardaki yayınları kontrol edin, eğer bazı frekanslarda herhangi bir sinyal zayıflığı durumu varsa antenin tekrar ayarlanmasında fayda olabilir.

En kötü ihtimalle tüm göstergeler cihazda bir problem olduğunu gösteriyor ise, ürünün garanti süresi dolmuş olmasına rağmen ürünü bize ücretini ödemek suretiyle gönderir veya kendiniz getirirseniz ürünü tamir etmeye çalışırız eğer arıza imalat ile ilgili ise muhtemelen tamiri ücretsiz yapılacaktır.
aQUa
aQUa

İleti zekersin » Per Arl 25, 2014 9:37 pm

Öncelikle cevap için sonra da göstermiş olduğunuz hassasiyet için çok çok teşekkür ederim. İnşallah cihazda bir sıkıntı yoktur, olacağını da sanmıyorum gerçekten çok kaliteli bir cihaz. bugüne kadar da en ufak bir sorun yaşamadım. Cihazı da 2011 kasın ayında sizden almıştım. Çok hassas kullansam da bunca yıla rağmen ücretsiz tamir ederiz demeniz ürününüzün arkasında durudğunuzu güvendiğinizi gösterir. Tekrar tekrar teşekkür ederim.

Şimdi sondan başlayacak olursak;

- Çanağın pozisyonunda bir sıkıntı yok. diğer uydu cihazı ile en üst seviyede sinyal seviye ve kalitesinde yayınları alıyorum.

- Diğer önerinizi ( Diğer uydu ve kabloyu tamamen çanaktan ve lnb'den çıkarma) henüz yapamadım. Çünkü çanağın pozisyonu biraz müsait değil. anca hafta sonu deneyebilirim. Cumartesi kısmetse bunu deneyip size bildiririm.

- Üçüncü ve son olarak şu an arka planda cihaz laptopta çalışmakta. Fakat her kanal açılmıyor. sadece belli kanalalr açılıyor. bunun sebebini araştırayım derken bir şey farkettim. Şu an sadece sembol oranı "h" olanlarda sinyal gelmekte ve yayını sorunsuz izlemekteyim. Dikey olan yayınları alamıyorum. Fakat diğer uydu alıcısında herhangi bir problem yok. Hem yatay hem de dikey yayınları alabiliyor. Hal böyle olunca lnb'de sorun olma ihtimali olabilir mi? Mesela diğer cihaza giden lnb girişinde bir sıkıntı yokken bizim usb kutusuna gelen lnb çıkışında problem olabilir mi? (Çift girişli lnb'lerin iç yapısını bilmediğim için cevap bulamadım)

Kullandığım dvb programı Dvb dream v2.6a. İnşallah sorun lnb'dedir. Lnb'de değilse sadece yatayları açıp dikeyleri açmamasının nedeni olabilir? Bir de konudan biraz alakasız olacak ama yine aynı şekilde usb'li hdtv box çıkarmayı düşünüyor musunuz? 8psk yayınları için.

Tekrar tekrar teşekkür ederim.

Edit: Az önce dahili uydu alıcılı led tv'den uydu kablosunu çıkarınca benim usb box'taki yatay pozisyondaki yayınlar da gitti. Kabloyu led tv'ye tekrar taktığımda Usb boxtaki yatay yayınlar da tekrar geldi. Çok İlginç.
zekersin

İleti aQUa » Pts Arl 29, 2014 6:42 pm

Bahsettiğim şey zaten yukarı çıkıp LNB girişinden kabloyu sökmeniz değildi, yaptığınız gibi uydu alıcınıza inen kabloyu sökmenizdi;

İkili, yani çift çıkışlı bir LNB demek tek bir kutu içerisinde olsa dahi birbirinden tamamen bağımsız çalışan iki LNB anlamına gelir. Sizin ilginç diye bahsettiğiniz olay yani kabloyu diğer uydu alıcıdan çıkarmanız neticesinde USB kutunun da sinyalinin gitmesi sizin sahip olduğunuz LNB 'nin bağımsız çalışmadığını geçirgenlik durumunun söz konusu olduğunu bunun da iki cihaza birden hasar verdirebilme ve belki de vermiş olma durumu anlamı taşıyor. Genellikle bu gibi durumlarda TV kartları standart uydu alıcılara göre çok daha hassas bir yapıya sahiptir.

Derhal bağlantıyı çıkarıp bir daha o kattı kullanmayın ve en kısa zamanda LNB'nizi kaliteli bir ürün ile değiştirin.
aQUa
aQUa

İleti zekersin » Sal Arl 30, 2014 3:41 pm

Teşekkür ederim. Inverto Black Premium Twin lnb siparişini verdim. Bakalım sonucu tekrar bildiririm bana ulaştığında.
zekersin

İleti zekersin » Cmt Oca 03, 2015 4:02 pm

Almış olduğum lnb geldi ve hemen kablolar ve konnektörler dahil değişim yaptım. Sonuç; Cihaz sorunsuz çalışmakta. Kaliteli bir lnb ciddi anlamda fark ettiriyor bu arada. 0.2 db oranı ile sinyaller hissedilir derecede arttı.

Vermiş olduğunuz cevaplar için de teşekkür ederim.
zekersin

SkyStar3 DVB-S USB 2.0

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir