Görüntü sorunu

SkyStar3 USB 2.0 Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, lokosit

Görüntü sorunu

İleti tetikçi_61 » Pzr Ağu 17, 2014 10:34 am

Merhaba arkadaşlar hepinize kolay gelsin. 4-5 gün önce Skystar 3 DVB-S Usb 2.0 Box cihazını internetten sıfır garantili bir şekilde aldım. Kurulumları cd içerisindeki gibi aynen uyguladım. Alt-Dvb programıyla görüntüye ulaştım. 1-2 tane sorum olacak.
1-)Tüm hd kanalları izleyebilirmiyim ? trt haber hd yayınızı izleyebiliyorum fakat diğer kanalların hd yayınları listede yok. Star tv hd ntv spor hd listede var fakat açılmıyor kırmızı görünüyorlar.
trt hd --> http://i.hizliresim.com/72QpWa.jpg
2-)Cihaz açıldıktan bir süre sonra(ısınınca) görüntüde ve seste bozulmalar meydana geliyor. Fakat tüm kanallarda bu sorun oluşmuyor(Kanalların %95 inde oluşuyor gerisi tık etmeden izleniyor)
Fox'tan aldığım bir görüntüyü koydum.-->http://www.youtube.com/watch?v=cW1PCv334qU&feature=youtu.be
3-)Programdaki kırmızı görünen kanalların anlamı nedir? şifrelimi yoksa açılamaz mı?
4-)Kumandayı içerisindeki pili ile denedim çalışmadı. yeni pil aldıktan sonrada çalışmazsa kumandası garantiye giriyormu?
5-)Cihaz ısınıncaya kadar veya belli bir süre geçinceye kadar ince bir ses çıkarıyor. Kanalları açmaya başlayınca ses değişiyor ve bir süre sonra ses kesiliyor. Bu durum acaba nedendir?

Şimdilik aklıma gelenler bu kadar. Bu yazdıklarımı nette araştırdım fakat bir sonuç elde edemedim. Konuyu yanlış şekilde açtıysam kusura bakmayın. Yardımcı olan arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Kullandığım program : Alt-dvb ve Prog-dvb pro trial(İkisindede aynı sıkıntılar mevcut)
İşletim Sistemi : Windows 7 x64
İşlemci : Amd Phenom 2 x6
Ram : 8
Ekran : 1 gb 256 bit Ati hd
tetikçi_61

Re: Görüntü sorunu

İleti aQUa » Pts Ağu 18, 2014 5:50 pm

Merhaba,

1. DVB-S2 standardında olmayan uydu alıcılar ile TV HD yayınları izleyemeniz mümkün değil, ayrıca kırmızı olanlar şifreli yayınlardır,
2. Görüntü ve sesteki problem ürünün ısınmasından-soğumasından kaynaklı değil bilgisayarın yetersiz kalmasından olabileceği gibi, tamemen tercih edip kullandığınız kodeklerle de alakalı olabilir, genellikle Windows 7 ve üstü işletim sistemlerinde varsayılan değerlerde Microsoft codeleri vardır ki bunlar seste ve görütüde ciddi problemler çıkararlar, standart yayınlar için nVidia, yüksek çözünürlük yayınlar için Cyberlink ve Multiplexer için Cyberlink, nVidia veya Elecard filtrelerini kullanmanız sorunu ortadan kaldıracaktır, CD içindeki 64 bit kurulumla ilgili ProgDVB dokümanında filtre ayaylarının nasıl yapılması gerektiğini öğrenebilirsiniz.
3. Şifreli,
4. Pil'i DVBDream programı ile native kumanda seçip kullanmak mümkün, diğer programlarda ekstra ayar yapılması gerekiyor,
5. İnce ses 22 KHz alt band üst band kanallara geçişten kaynaklanmaktadır kutunun metal olması bu titreşimin size ses olarak yansımasına sebebiyet vermektedir.
aQUa
aQUa

SkyStar3 DVB-S USB 2.0

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir