windows 7 kurulum sorunu herşeyi denedim lütfden yardım

SkyStar3 USB 2.0 Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, lokosit

windows 7 kurulum sorunu herşeyi denedim lütfden yardım

İleti recepduru85 » Per Nis 17, 2014 9:41 pm

programı burda yazanları yaparak (http://www.skystar3.com/Doc/02-02SkySta ... urulum.pdf) aktif ettim F8 deki imza olayını yaptım ses ve video bölümünde sigma sürücüsü aktif gözüküyor, fakat ne yaparsam yapayım program dvb yi açtıgımda aygıt başlatılamadı hatası alıyorum nasıl çözücem bu sorunu lütfen yardım edin
birde burda 64 bit için program dvb kurulumu var fakat cd nin içersinde yok ayrıca download merkezinde bulamadım cd nin içindekini kurdum eger bunun için olmuyorsa bu 64 bir işletim sistemi için olan program dvb programını nereden indirebilirim.... ????
recepduru85

Re: windows 7 kurulum sorunu herşeyi denedim lütfden yardım

İleti recepduru85 » Per Nis 17, 2014 10:29 pm

durum güncellemesi
promram dvb 7 yi kurdum fakat şimdide sinyal alamıyorum lütfen yardım edin sorunumu nasıl çözerim bir türlü kuramadım denemedigim şey kalmadı
recepduru85

İleti recepduru85 » Pzr Nis 20, 2014 12:32 pm

program dvb kurulum sayfasında yazan '' Sky3000.device ve SkyPCI.dll '' dosyalarını modüles klasöründe bulamadım acaba ondan kaynaklanıyor olabilir mi ?
recepduru85

İleti aQUa » Pts Nis 21, 2014 2:26 pm

Merhaba,

USB Box, 32 ve 64 bit işletim sistemlerinde kullanılabilmektedir.
32 bit işletim sistemlerinde zate kurulumlar otomatik olarak yüklenebilmektedir, sürücü yüklemesi ve alternatif yazılımların yüklenmesi bunları tamamladıktan sonra yapmanızda fayda olan iki şey transponder ve kanal listelerinin güncellenmesidir.

64 bit sürücüsünün otomatik kurulumu yoktur bu nedenle manual yükleme gerektirir 64 bit sürücüsünün nasıl yükleneceği ise ayrıntılı olarak hem forumda hem de CD içersindeki PDF dokümanlarında mevcuttur, ürünü seneler önce aldıysanız veya aldığınız CD'nin versiyonu 3.0 dan düşük ise, CD güncellemenizi download merkezimizden yapabilirsiniz. 64 bit sürücüsü Windows Vista, 7 ve 8 ile uyumludur. 64 bit sürücüsünü yükledikten sonra yine 64 bit işletim sistemine 32 veya 64 bit alternatif yazılım ProgDVB, DVBDream veya AltDVB kurmanız gerekecektir. Alternatif yazılımları yüklerken ürünü BDA sürücüsü olarak kurulumda işaretlemeniz ve ayarları buna göre yapmanız gerekecektir. CD ekranındaki alternatif yazılımların ve modüllerin hiçbiri ürününüzü 64 bit Windows altında çalışmayacaktır.

ProgDVB sürekli versiyonu güncellenen bir yazılımdır, bu nedenle bazı versiyonlarında ciddi hatalar ve problemler olabilir. Sinyal almama, kartı görmeme vs vs. Bizim testlerimizde 6.45.4 düzgün ve problemsiz çalışmaktadır ve internette arama yapıldığında bulunabilmektedir.

Bunun dışında ürün bilgisayar tarafından algılanamıyor sürücüsü yüklenemiyorsa güç kaynağından işletim sistemindeki bir hatadan, ürünün dizüstü bilgisayarın adaptörüne başlanması sonucunda hasar görmesinden veya uydu alıcı ile ortak kullanım, dual LNB arızaları gibi bir problemden kaynaklı sorunu olabilir. Bu sorunlarla ilgili kısa devre dokümanını da okumanızı öneririm.
aQUa
aQUa

İleti recepduru85 » Pts Nis 21, 2014 9:27 pm

sigmaelectronic download merkezinden hiç bir şey indirilemiyor ''This ID doesn't exist!'' yazısı çıkıyor bu yüzden güncel sürücüleri ve transponderleri indiremiyorum lütfen bu sorunu gidermenizi rica ediyorum

edit : TrpsMulti-130110-6X isimli transponderi bulup indirdim fakat sadece trt kanalları çıkıyor tarama yaptıgım zaman diger kanallar göstermiyor sebeb nedir acaba
recepduru85

İleti aQUa » Sal Nis 22, 2014 5:08 pm

Download Merkezindeki sorun giderilmiştir bilgilerinize, kanal bulamıyorsanız manual tarama yaptırmayı deneyiniz. yine bulamıyorsanız anten sisteminde bir problem olabilir veya ürün bir şekilde hasar görümüş olabilir.
aQUa
aQUa

İleti recepduru85 » Çar Nis 23, 2014 12:04 am

tek tek aratma yapıyorum sadece trt nin frekansında sinyal gösteriyor ve kanal buluyor XP deyken bir kaç kanal dışında çogu kanalı sorunsuz izliyordum w7 ye gect,kten sonra boyle oldu bunun bir çözümü yokmudur
recepduru85

İleti recepduru85 » Per Nis 24, 2014 9:54 pm

hocam son çare olarak program dvb 6X için kanal listesi var mı sizde varsa paylaşabilirmisiniz eger buda olmazsa umudu kesicem artık
recepduru85

İleti aQUa » Cum Nis 25, 2014 6:11 pm

Probleminizin kanal listesi ile ilgili olduğunu pek sanmıyorum, belki de faklı bir uyduyu farklı bir uyduya ait transponder listesi ile taratıyor olabilirsiniz. örneğin Türksat transponder listesi ile EutelSat W3A uydusunu taratıyor olabilirsiniz. Orada sadece 2-3 tane trt kanalı izlemeniz mümkün.
aQUa
aQUa

İleti recepduru85 » Cum Nis 25, 2014 9:59 pm

aQUa yazdı:Probleminizin kanal listesi ile ilgili olduğunu pek sanmıyorum, belki de faklı bir uyduyu farklı bir uyduya ait transponder listesi ile taratıyor olabilirsiniz. örneğin Türksat transponder listesi ile EutelSat W3A uydusunu taratıyor olabilirsiniz. Orada sadece 2-3 tane trt kanalı izlemeniz mümkün.

türksat 2a 3a yı seçiyorum
recepduru85

İleti aQUa » Çar Nis 30, 2014 2:44 pm

Bahsettiğim şey sizin seçiminiz ile DiSEqC konfigürasyonunun donanımsal olarak farklı olması, sizin sistemde EutelSat W3A bir nolu uydu Türksat iki nolu uydu ise siz EutelSat uydusunu Türksat olarak konfigüre edip Türksat transponder listesi ile taratığınızda bu sonuca ulaşırsınız.
aQUa
aQUa

İleti erosxman » Çar Haz 25, 2014 10:32 am

bu kart ve tedarikçi firma tamamen fiyasko sürücü olmayan kart mı olur 3 gündür bende uğraşıyorum ilerleme sıfır daha kartı tanıtamadım
erosxman

İleti aQUa » Pts Haz 30, 2014 3:52 pm

CD içeriğinde Türkçe dokümanlar var, yeterli bilginiz yoksa bu dokümanları takip edip kolayca kurulum yapabilirsiniz. Okumak istemiyorsanız o sizin bileceğiniz şey tabi, okuyup da anlamıyorsanız bir bilene yaptırın, çünkü o zaman problem kartta değil sizdedir.
aQUa
aQUa

SkyStar3 DVB-S USB 2.0

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir