Sanırım Aldığım Ürün Arızalı

SkyStar3 USB 2.0 Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, lokosit

Sanırım Aldığım Ürün Arızalı

İleti adamoladam » Cmt Haz 22, 2013 1:05 am

Öncelikle Selamlar,

Yaklaşık 1 yıl önce Skystar3 DBV-s USB 2.0 satın almış bulunmaktayım.bir süredir iş yoğunluğundan dolayı ilgilenememiş olmakla beraber sürekli aklında sabırla kullanmak için bekledim. ancak sabahtan beri okumadığım foru sayfası ve denemediğim program kalmadı ve ne bir sinyal nede bir kanal bulabildim.son olarak fastsatfinder ile uydu aratmakla beraber halen %50 bile olsa hiç sinyal alamadım ki recevier da herhangi bir problem yaşamamaktayım. Son olarak Fastsatfinder ile arattıktan sonra pes ettim ama hala umudum var. Amacım kesinlikle ürünü karalamak değil cihazı çalıştırmaktır. cihazın bozuk olup olmadığını anlayabileceğim son bir yöntem varmıdır ? (bütün driver v.b doğru olarak kurulmuş vaziyette). Eğer bu bahsedeceğiniz yöntemlerlede cihazım çalışmasa üzerine soğuk su içip bu hevesten vazgeçeceğim.

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
adamoladam

Re: Sanırım Aldığım Ürün Arızalı

İleti aQUa » Cmt Haz 22, 2013 4:35 pm

Sayın Müşterimiz,
Garanti şartları doğrultusunda, ürünün firma garantisi iki yıldır. Geçmişte ürünlerimizle ilgili problem yaşamış olan müşterilerimiz, ürünlerimizde karşılaşılan problemler müşteri kaynaklı olsun veya olmasın, ürünün garanti süreci devam etsin veya etmesin hatta garanti süresi dolduktan sonra üzerine de 2-3 sene geçmiş olsa dahi, bu tip problemlerle firmamıza başvuran hiçbir müşterimizi geri çevirmediğimizi ne de birini mağdur etmediğimizi bilirler.

Yazınızdan anladığım kadarıyla, ürünü yaklaşık olarak bir yıl önce satın aldığınızı, bu sürede ürünü hiç kullanmadığınızı ve 1 yıl sonra kullanmaya karar verdiğinizi ve kurulumları doğru şekilde gerçekleştirdikten sonra ürünün çalışmadığını ve sinyal almadığını belirtmişsiniz doğru mudur?

Öncelikle online olarak yardımcı olmaya çalışacağım;

1. Ürünü satın aldığınızda ürünü direk bir firmadan mı yoksa ikinci el mi aldınız?
Eğer ürün ikinci el ise yine yardımcı olmaya çalışırız ancak önceki kullanıcı tarafından ürün hatalı kullanım nedeniyle hasar görmüş olabilir, bu hasarlar özellikle anten kısa devreleri tunere su girmesi tuner hasarı veya DiSEqC switchleme ünitesinin hasar görmesi ile sonuçlanabilmekte ayrıca daha yüksek voltajda bir adatör ile kullanılması ürünü çalışmaz duruma getirebilmektedir. İkinci el ürün satanlar genellikle ürüne ait adaptör ve USB kabloyu değiştirip satabilmekteler. Ürünü orijinal USB2.0 kablosu ve adaptörü ile mi kullanıyorsunuz? Orijinal olmayan USB2.0 kablolar ile ürün performanslı çalışmayacaktır buna kanal bulma ve arama özellikleri de dahildir. Ürüne ait orijinal parçaları firmamızdan temin edebilirsiniz.

2. Ürünü hangi işletim sistemi ile kullanıyorsunuz?
Sürücüler doğru şekilde yüklenmiş görünüyor mu? XP işletim sistemi kullanıyorsanız minimum SP1 ve SP2 ile ana karta ait USB 2.0 sürücülerinin yüklü olduğuna kontrol edin, CD ekranında yüklenmesi zorunlu yazılımlar başlığı altında DVB Player yazılımının yüklü olup olmadığını kontrol edin, ProgDVB kullanıyorsanız Windows firewall tarafından engellenip engellenmediğini ayrıca transponder listelerinin sitemizden indirilmiş son versiyon olup olmadığını kontrol edin eski ise download merkezimizdeki güncellemeleri indirip tarama işlemini tekrarlayın. Vista işletim sistemi zaten doğru düzgün çalışmamaktadır.

3. %50 sinyal seviyesi gerçekten son derece düşük bir sinyal seviyesidir, TÜRKSAT uydusu için söylüyorum, kendi 90 cm lik anten ile sinyal seviyelerimizin tamamı %80-100% arasındadır.

Vereceğiniz bilgilere göre gereken yardımı yapmaya hazırız, bahsi geçen ürün sadece sizin tarafınızdan değil yaklaşık olarak 2300 civarı müşterimiz tarafından birçok işletim sistemi ile hemen her platformda memnuniyetle kullanılan bir üründür.
aQUa
aQUa

SkyStar3 DVB-S USB 2.0

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir