Windows 8 - SkyStar3 DVB-S USB 2.0

SkyStar3 USB 2.0 Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, lokosit

Windows 8 - SkyStar3 DVB-S USB 2.0

İleti hsavas » Cmt Şub 16, 2013 3:08 pm

aQUa, öncelikle daha önceki yanlış başlık altında gönferdiğim ve vaktinizi aldığım mesajım için özür dilerim. Hakkınızı helal edin. Gerçekten okumayı pek sevmeyen, herşeye balıklama atlayan bir millet olduğumuzdan mı nedir, benim de öyle bir anıma denk geldi sanırım. Oysa, x64 driver kullanımını dokümanlarda oldukça detaylı bir şekilde anlatmışsınız. Benim şimdiki sorum, 02 SkyStar3 USB2.0 Box 64 Bit x64 Kurulum Klavuz un son sayfasında 13. maddenin altındaki görüntünün elde edilmesi uydu alıcının çalışması için yeterli midir? Bu aşamada programı çalıştırınca "Aygıt başlatılamadı" gibi bir mesaj verdi. İlginiz için teşekkür ederim.
hsavas

Re: Windows 8 - SkyStar3 DVB-S USB 2.0

İleti aQUa » Cmt Şub 16, 2013 9:18 pm

Zaman zaman uyarılarım yanlış anlaşılıyor olabilir yeri gelmişken bir açıklama yapmak istiyorum,
Sadece foruma üye olanlar aradıklarını forumda bulabilmeleri gayreti içindeyim ve hatta buna uyarı da demeyelim sadece hatırlatma desek daha doğru olur.

Başlığınız Windows 8 ve yazınızın içeriği 64 bit sürücü konulu olduğu için, ürünümüzün Windows 8 altında çalışmamasının sebebini daha önce başka bir başlık altında açıklamıştım, Güvenli mod ve alt seçenekleri ile sürücü imza zorlamasını devre dışı bırakan F8 menüsünün çıkmaması, bu menünün Windows 8 işletim sisteminde varsayılan ayarlar olarak seçilmemesinden kaynaklanmaktadır, daha önceki başlıkta verdiğim linki takip ederek Windows 8 açıldıktan sonra bahsi geçen ayarlar bölümünden F8 menüsünü aktif hale getirin ve bilgisayarı tekrar başlatım F8 ile bilgisayarı açıp menüden sürücü zorlamasını devre dışı bırakın, gerisi tamemen Vista ve 7'de anlatıldığı gibi olması gerek, alternatif yazılımın nasıl kurulacağı ile ilgili doküman zaten mevcuttur. Windows 7'de Microsoft filtreleri genellikle problem çıkarıyordu DVB yayınlarda, Windows 8'de nasıl bilmiyorum, filtrelerin yüklenmesinde farklılık olmaması gerek.

Yukarıdaki işlemleri yapıp sonuçları ve deneyimlerinizi burada paylaşırsanız sanırım Windows 8 kullanan tüm üyelerimiz bundan memnun olacaktır.
Kolay gelsin.
aQUa
aQUa

İleti hsavas » Cmt Nis 06, 2013 2:22 am

2.JPG
2.JPG (19.71 KiB) 13588 defa görüntülendi
1.JPG
1.JPG (19.67 KiB) 13588 defa görüntülendi
Dökümanlardan anladığım kadarıyla tüm işlemleri yaptım. Windows 8 sürücü zorlamasını devre dışı bıraktım. ProgDVB 6.87 x64 programını kurdum. Progdvb klasöründeki SkyStar3 ProgDVB modüllerini program klasöründeki Modules klsörüne kopyaladım. Fakat program arayüzüne ulaşamadım. Yukarıdaki hatayı veriyor. Yardımcı olabilir misiniz?
hsavas

İleti aQUa » Pts Nis 08, 2013 12:09 pm

Anladığım kadarıyla driver'ı doğru şekilde kurmayı başarmışsınız ki aygıtlar bölümünde ürün problemsiz şekilde kurulmuş görünüyor.

Sıkıntı ProgDVB'yi çalıştıramamanız ile alakalı. Bahsettiğiniz hata kodunu internete yazınca birçok online oyunun ve farklı yazılımların da Windows 8 altında WinLicense error altında çalıştırılamadığına rastladım. Biraz daha araştırma yapınca ProgDVB ile alakalı olarak bir çok kişinin de aynı problemle karşılaştığı belirtiliyor.

Çözüm aşağıdaki adreste belirtilmiş.
http://forums.iobit.com/showthread.php?p=68835

İngilizce bilmeyenler için özetlemek gerekirse; aşağıdaki yazılımlardan herhangibiri kurulu olduğunda sistem WinLicense error veriyor. Bu programları servis dışı bırakmak zorunun düzelmesi için yeterli oluyor.
•IObit Malware Fighter
•ESET Anti-Virus
aQUa
aQUa

İleti hsavas » Çar Nis 10, 2013 1:25 am

Hata mesajının sebebinin Deepfreeze programından kaynaklandığını öğrenmiş bulunmaktayım. Bu programı kaldırınca ProgDVB çalıştı ancak codec sorunu veriyor. Birtakım codecleri denememe rağmen sonuç alamadım. Sizin bir çözüm öneriniz var mı? Her kanala tıkladığımda bu hata mesajını veriyor?
Eklentiler
mpeg2codec.JPG
mpeg2codec.JPG (69.76 KiB) 13576 defa görüntülendi
hsavas

İleti aQUa » Cmt Nis 13, 2013 10:20 pm

Codecle ilgili problemleri çözebilmek için
http://www.skystar3.com/Doc/03-01ProgDV ... llanim.pdf
dokümanının son sayfalarını okumanızda fayda var.
aQUa
aQUa

İleti gadanalam » Cum Oca 03, 2014 3:41 am

İyi günler SkyStar3 DVB-S USB box cihazı bu gün aldım. CD de dahil olmak üzere forumda da epey dolaştım. Cihazı bilgisayara tanıtabildim fakat progdvb de cihaz listesinde iki tane SigmaUSB DVB-S Box görünüyor birinin dosya adı DM1204.Device diğeri de SigmaUSB.Device ama ikisi de başlatılamıyor. Cihazı usb ye taktığımda kırmızı ışığı yanıyor ve bilgisayar tanıyor. Windows 8 kullanıyorum, sorun nedir yardımcı olursanız sevinirim?
gadanalam

İleti aQUa » Cum Oca 03, 2014 1:54 pm

Sanırım 64 bit işletim sistemi kullanıyorsunuz.

Sürücü CD'si içersinde 64 bit işletim sistemlerine USB Box'ın kurulumu ve 64 bit Windows altında ProgDVB gibi alternatif yazılımlara kartın nasıl tanıtılacağı ile ilgili PDF dökümanları mevcut bunları takip ederek kurulumu rahatlıkla tamamlayabilirsiniz.

Not: Güncel CD kurulum arabiriminde belirtildiği üzere kurulumunu yapmış olduğunuz ProgDVB, 32 bit sürücüleri ile ilişkilendirilmiş modülleri içermekte BDA sürücüsüne ait modül içermemektedir.
aQUa
aQUa

İleti gadanalam » Cum Oca 03, 2014 2:42 pm

Hayır 32 bit işletim sistemi kullanıyorum. CD içindeki dokümanları da dikkatle okudum. Dediğim gibi aygıt yöneticisinden baktığımda ses, oyun ve video denetleyicilerinde "SigmaUSB DVB Device" görünüyor. Dvb Playeri açar açmaz aygıt başlatılamadı diye uyarı alıyorum. Progdvb'de de aygıt listesinde görmeme rağmen başlatamıyorum. Tv kartı için XP'ye dönmek de olmaz.
gadanalam

İleti gadanalam » Cum Oca 03, 2014 9:56 pm

Bu arada bütün alternatif programları yükleyip denedim, hepsinde de aygıt başlatılamıyor hatası aldım. Oysa ki aygıt listesinde görünüyor. İki gündür uğraşıyorum, artık bıkmaya başladım. 7 yıldır elimde ss2 usb box var ama çoğu kanal donduğu için bunu aldım. Onu bütün işletim sistemlerinde sorunsuz kullandım (donarak da olsa). Anladığım kadarıyla sorunum da çözülmeyecek, cevap alamıyorum çünkü. Doğuda şehre 75 km uzakta bir köyde imamlık yapıyorum. Sırf bunun için Pazartesi tekrar şehre gitmem gerekiyor, iade etmeyi düşünüyorum.
gadanalam

İleti aQUa » Pzr Oca 05, 2014 4:33 pm

Anladığım kadarı ile sorunum çözülemeyecek demişsiniz, şimdiye kadar bu forumda sorunu çözülememiş müşterimiz bulunmamaktadır.
Sürücüleri tanıtıyorum ancak orjinal ve alternetif yazılımların çalışmadığını modül dosyalarının çalışmadığını veya başlatılamadığını ifade etmişsiniz.

Sorun muhtemelen alternetif yazılımların Windows8 uyumlu olup olmaması ile alakalı olabilir veya alternatif yazılımların Windows 8 sertifikalı olmamasından kaynaklanabilir, gerçi windows 8 32 bit ve 64 bit altında ürünü kullanan müştierilerimiz var ancak 32 bit işletim sistemi kullanıyorsanız niçin daha az ram ve cpu kullanan Windows7 işletim sistemini denemiyor veya kullanmıyorsunuz?
aQUa
aQUa

İleti gadanalam » Pts Oca 06, 2014 12:22 am

Evet windows8 ile alakalıymış. Ama mahrumiyet bölgesinde olduğum için sıkıntı yaptım. Kalkıp şehire geldim win7 cd mi alıp win7 yükledim. Şu an sorunsuz yükleyip kanalları izleyebiliyorum. Ancak görüntü çok kaliteli değil sanki. Ayrıca HD kanallar da açılmıyor ama o kadar da olsun skystar 2 usb de ATV, FOX,TV8 vs vs kanalları dahi donduğu için izleyemiyordum. Şimdi HD olmayan bütün kanallar açılıyor. Bu arada telefon ile arayıp yardım istediğimde samimi bir şekilde yardımcı olup her zaman da arayabilirsiniz diyerek de güvenilirliğinin arkasında olduğunu ıspatlayan sizlere teşekkür etmek istiyorum. Allah razı olsun.
gadanalam

İleti aQUa » Sal Oca 07, 2014 2:52 pm

Ürünü Windows 8 ile de kullanmak mümkün işletim sistemi daha yeni olduğu için sıkıntının nereden kaynaklandığı konusunda tecrubemiz eski işletim sistemlerine oranla tabi ki daha az.

HD daha doğrusu S2 yayınları SS3 USB Box ile izleyemezsiniz, çünkü ürünün tuneri DVB-S2 yayınlara uygun değildir, Sigma DVB-S2 HD PCI kartımız ancak bu yayınları izletebilir. Windows 7 ile birlikte standart filtrelerle görüntüsü kalitesinede eksilme oluyor, özellikle ProgDVB gibi yazılımların yeni vesiyonlarında varsayılan değerlerde ve demultiplexer olarak Microsoft filtreleri olunca, XP'den sonraki işletmin sistemlerinde renderer olarak EVR daha iyi sonuç veriyor bununla birlikte Cyberlink veya nVidia filtrelerini kurup kullanmanız görüntü performansını istediğiniz kaliteye getirecektir.
aQUa
aQUa

SkyStar3 DVB-S USB 2.0

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 8 misafir