32 bit BDA driver

SkyStar3 USB 2.0 Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, lokosit

32 bit BDA driver

İleti dakini » Pts Şub 11, 2013 3:46 pm

Merhaba
Ürün tanıtımındaki "Windows Vista ve Windows 7 x86 ve x64 BDA Sürücüsü ve Media Center Uyumu" yazısını görüp bu kartı aldık.
Fakat cd içinden 32bit BDA sürücü çıkmadı,forumda aradım bulamadım.
Önemli bir projemiz var ve skystar2 usb karttan yavaş olduğundan dolayı vazgeçip bu ürüne yöneldik.Yardımcı olabilirmisiniz?
dakini

Re: 32 bit BDA driver

İleti aQUa » Sal Şub 12, 2013 12:42 pm

http://www.sigmaelectronic.net/tr/prodcp06.htm

Orada farklı bir şey kasdedilmiş ancak aynı ifade yanlış anlaşılmaya da müsait, bu ifade en kısa sürede düzeltilecek, genellikle müşterilerimizden gelen talepler 64 bit yönünde olduğu için ve ürünün zaten 32 bit sürücüsü mevcut olduğundan sadece 64 bit BDA sürücüsü yazdırdık. Bu bizim vazifemiz değildi kartın dizayn eden firmanın göreviydi. Eğer işinize yaramayacaksa ve sitedeki ifade nedeniyle bu ürünü satın aldıysanız, ürünü tüm aksesuarları ile birlikte geri getirip iade edebilirsiniz.

Eski driver ile alternatif yazılımlardan ProgDVB, DVBDream ve Alt-DVB yazılımlarından istediğinizi çalıştırabilirsiniz zaten CD'de hazır kurulumları da mevcut. İşinize yarar mı bilmiyorum ancak deneyen ve başarılı olan arkadaşlar vardı sanırım, ProgDVB'yi media center üzerinden çağırıp çalıştırabiliyorsunuz.
aQUa
aQUa

İleti dakini » Sal Şub 19, 2013 9:46 am

Bizim amacımız mediaportal ile beraber kullanmaktı sorunu projede kullandığımız pc ye 64 bit windows kurarak çözdük.
Karttan çok memnun kaldık teşekkür ederiz.Daha önce skystar2 usb kullandık,çok yavaş kalıyordu ve sürekli kilitleniyor,donuyordu.Şimdi kanal geçişleri vs. tam istediğimiz gibi oldu.

Yalnız bugün yeni bir sorun baş gösterdi.Bir haftadır cihazı sorunsuz kullanıyordum.BDA sürücüyü tanıttım,dijital imza olayını DSEO ile yapmıştım.Her şey sorunsuzdu.

Bu gün bilgisayarı açtığımda Aygıt yöneticisinde daha önce "Sigma Bda USB" benzeri görünen cihaz şimdi "WDF DVB-USB 2.0" olarak görünüyor ve üzerinde ünlem işareti var ve haliyle çalışmıyor..Daha önceki işlemleri defalarca yapmama rağmen düzelmedi.

Daha önce böyle bir şey oldumu,tavsiyeniz nelerdir acaba?
dakini

İleti aQUa » Sal Şub 19, 2013 12:46 pm

Bahsettiğiniz olayla birkaç defa karşılaştım, sorun sürücü imzası ile alakalı bir durum,

Sorunun nereden kaynaklandığını konusundaki tahminim ise, Windows yaptığı otomatik güncellemelerden sonra sanıyorum sürücü imzası ile ilgili registerları değiştiriyor veya default ayarlara geri dönüp sıfırlama yaratıyor, bu değişiklik ise DSEO yazılımının devre dışı kalmasını sağlıyor, nitekim bilgisayarı tekrar F8 ile açıp sürücü imza zorlaması devre dışı bırakıldığında ürün tekrar "Sigma Bda USB" şeklinde algılanıp çalışır hale geri dönüyor bu noktaya geldikten sonra DSEO işlemini tekrarlamak gerekiyor.

Windows güncellemeleri yapılmadığınıda problem çıkmayacağını tahmin ediyorum veya güncellemelerden sonra F8 + DSEO işlemini tekrarlamalısınız.

300-400 arasında bir miktar alınacaksa 32 bit BDA sürücüsü de yazdırılabilir tabi ki sürücü yazdırmanın maliyeti ve emeği çok fazla, özellikle de ürünün kaynak kodları olmadan.
aQUa
aQUa

SkyStar3 DVB-S USB 2.0

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir