sinyal çok iyi görüntü ve ses yok

SkyStar3 USB 2.0 Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, lokosit

sinyal çok iyi görüntü ve ses yok

İleti dragut » Pts Oca 28, 2013 1:06 am

Sayın aqua;
Skystar3 USB 2.0 Box ürününüzü yanlış hatırlamıyorsam 2005 ya da 2006 yılında aldım ve kullandığım süre boyunca gayet memnun kaldım. Emeğinize sağlık... Ancak son yıllarda iş güç derken kartı hiç kullanmıyordum. Tekrar kullanmaya başlayınca da 64 bit sorunları çıktı. Uzatmayayım pdf belgelerini dikkatle okudum ve söylenenleri yaptım. Öncelikle yaptığım download merkezinizden 01.11.2012 tarihli cd güncellemesini indirmek oldu. Sonra USB 2.0 Box kullandığım için PDF de belirttiğiniz üzere http://www.sigmaelectronic.net/ccount/click.php?id=21 adresinden dosyayı indirdim ve açarak bir dosyada topladım. Sürücü imzası zorlamasını iptal ederek açtığım bilgisayara kurulumu gerçekleştirerek SigmaBDA DVB-S Tuner Device olarak tanınmasını sağladım. ProgDVB'nin 64 bit uyumlu sürümünü edindim ve kurdum. İlk açtığımda ProgDVB'nin kitlendiğini 20-30 saniye içinde normale dönsede hiç sinyal almadığını gördüm. Her kanal değiştirdiğimde yine kitleniyordu ve çoğu zaman görev yöneticisinden sonlandırmak zorunda kaldım. Bende bu sefer direkt download merkezinizden indirdiğim cd güncellemesinin içindeki driver kalsöründen x64 klasörünü göstererek kurulum aşamasını tekrarladım. ProgDVB sorunsuz açıldı, sinyal seviyesi çok güzel anacak ses ve görüntü yok. Nerede hata yaptığımı inanın pdf'yi didik didik etsem de çözemedim. Sanıyorum bu sorulardan bıktınız ancak inanın 2 haftadır size sormamak için denemediğim yol (bildiğim ölçüde) kalmadı. Uygun bir zamanda sorunun ne olabileceğine dair fikrinizi paylaşırsanız sevinirim. Böyle bir ürünü sunduğunuz için tekrar teşekkür eder, saygılar sunarım...
dragut

Re: sinyal çok iyi görüntü ve ses yok

İleti aQUa » Pts Oca 28, 2013 2:24 pm

Kilitlenme durumu Box'a sinyal gelmediğini gösterir, ancak sinyal seviyesinin çok iyi olduğunu belirtmişsiniz,
1. Herhangibir cihaz ile veya 32 bit işletim sistemi olan bir cihazda bahsettiğiniz kablodan yayın alabiliyor musunuz?
_. Alamıyorsanız sorun anten veya kablodan kaynaklı bir sorun olabilir DiSEqC varsa hava soğumasından bu aletler etkilenebiliyor.
2. Sinyal seviyesi her kanalda farklı farklı mı yoksa hepsinde aynı mı?
_. Aynı ise gördüğünüz sinyal sanal olabilir.
3. Sinyal seviyeleri farklı farklı ise yayın geliyor ancak ekranınıza görüntü yansımıyor olabilir.
_. Sorun varsayılan olarak yüklenmiş olan ve ProgDVB'nin de kullandığı Microsoft filtrelerinden kaynaklı olabilir, Microsoftun kendi filtreleri oldukça problemli özelikle de DVB standardında, yine CD içindeki 64bit için olan ProgDVB dokümanında da anlatıldığı üzere nVidia ve Cyberlink filtrelerini yükleyip, Demultiplexer ayarını da Cyberlink olarak değiştirmeniz probleminizi çözecektir.

ProgDVB'nin her versiyonu sağlıklı çalışmıyor, internetten bulabileceğiniz ProgDVB_Pro_6.45.4 versiyonu fena değil, bulamazsanız özel mesaj ile link atabilirim, ayrıca yine yukardaki bahsi geçen filtreleri yüklemek şartı ile download merkezindeki HD kart için olan Alt-DVB programını indirip kulanabilirsiniz, ancak Alt-DVB'de USB için DiSEqC çalışmayacaktır.
aQUa
aQUa

SkyStar3 DVB-S USB 2.0

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 5 misafir