sevgili aqua lütfen yardım, disecq sorunu

SkyStar3 USB 2.0 Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, lokosit

sevgili aqua lütfen yardım, disecq sorunu

İleti Maleguenna » Pzr Ekm 07, 2012 4:38 pm

Sevgili aqua işin içinden çıkamadım. Sistemimi tarif edeyim

Windows xp professional 1gb ram
ss3 usb
dvb yazılımı ise sizin cd deki yazılımlar
disecq 20TL lik baff marka 4 lü disecq
port 1 Turksat
port 2 Eutelsat
port 3 hotbird
port 4 astra

bütün yazılımlara denedim, hotbird üzerinen kanal aradığım zaman, sürekli türksat kanallarını buluyor. yani disecq in sürekli birinci portu aktif oluyor. 3 defa disecq değiştirdim sorun aynı. ayrıca avermedia tv kartımda var, onunlada aynı sonuçları aldım. dvbdream, progdvb ile sadece türksat kanalları çıkıyor. avermedianın kendi yazılımı var , ismi aver tv, sadece ondan hotbird kanallarını taratabildim. acaba lnb sorunumudur bu? çünkü tek çanakta 3 uydu var aparatla (port 2-3-4), türksat çanağı ayrı.
Maleguenna

Re: sevgili aqua lütfen yardım, disecq sorunu

İleti aQUa » Pts Ekm 08, 2012 10:48 am

Bazı tavsiyelerim şunlar olabilir, uygulama yaparken bu sıra ile yapın:
1. Çok ender de olsa işletim sisteminin problemli olması bu tip sorunlar yaratabilir, temiz kurulum sonucu değiştirebilir,
2. Kalitesiz F konnektörler zamanla oksitlenir, kaplaması ayrılır ve paslanır, tümünü yenilemeniz faydalı olacaktır,
3. F konnektörleri yeniledikten sonra mutlaka bağlantı noktalarını su girmeyecek şekilde silikonlayın,
4. Anten sisteminiz eski ise (2 yıl+), LNB ile DİSEqC arasındaki kabloların tümünü değiştirin,
5. BAFF için 20 TL astronomik rakam 3 katını ödemeişsiniz, sırayla Switchmaster (biraz pahalıdır), Winquest veya StarSat öneririm,
6. DiSEqC - TV kartı mesafesi 40 metrenin üzerindeyse DiSEqC-TV kartı arasındaki kabloyu değiştirip RG11 kullanmanızı öneririm,
aQUa
aQUa

Re: sevgili aqua lütfen yardım, disecq sorunu

İleti Maleguenna » Per Ekm 11, 2012 5:20 pm

evet oksitlenmeyi farkettim, dediğiniz gibi sırayla tasiyelerinizi uygulayıp sonucu yazacağım. çok teşekkür ederim ilginize. başarılar dilerim
Maleguenna

SkyStar3 DVB-S USB 2.0

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir