Skystar 3 usb 2.0 program dvb bazı kanallar çıkmıyor

SkyStar3 USB 2.0 Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, lokosit

Skystar 3 usb 2.0 program dvb bazı kanallar çıkmıyor

İleti recepduru85 » Cum Haz 15, 2012 8:55 pm

En güncel transponder listesini indirdigim halde trt3, flash tv vb kanallar çıkmıyor bunun sebebi nedir
recepduru85

Re: Skystar 3 usb 2.0 program dvb bazı kanallar çıkmıyor

İleti aQUa » Cmt Haz 16, 2012 11:52 pm

Forumun muhtelif yerlerinde daha önceden de yazdığım gibi Digital TV kartırında tek bir frekansdaki yayınları gösterip göstermeme gibi bir durum söz konusu olamaz. Eğer üründe problem varsa mesela TürkSat uyudusunda 100-200 kanal daha alamamanız gerekirdi. Kendi anteniniz ise anten ayarlarındaki özellikle LNB polarizasyonu (açısı)'ndan doğan bir hata olabilir.
aQUa
aQUa

İleti recepduru85 » Pts Haz 18, 2012 12:41 am

LNB pozisyonu açısı nedir, şimfi meseleyi daha açık belirteyim o zaman biz burda toki evindeyiz tek bir çanakla bütün apartmana yayın veriliyor ver her bir dairenin tek bir kablo çekme hakkı var ben hiç bilmiyorum buraya taşındıktan sonra bazı kanallar göstermemeye basladı bende buranın tokinin teknik elemanını çagırdım kendisinde küçük bir resevera benzer cihaz var kücük bir tv aynı zamanda o cihaza taktı bizden gelen kabloyu bütün kanallar gösteriyo kendi gözümle gördüm ve bende sorunun tv kartından olduguna kanaat getirdim ama ne kadar güncel transponder ve kanal llistesi indirdimsede bu kanallar göstermiyor sebebi ne olabilir sizce bir çözümü varmıdır
recepduru85

İleti aQUa » Pts Haz 18, 2012 10:36 am

Sigma SkyStar3 USB 2.0 Box ürünümüz sizin de kullandığınız merkezi uydu dağıtım sistemleri ile uyumludur.
Piyasadaki birçok ürün merkezi sistemlerle 30-40 yayın dışında hiçbir yayın almazlar, zaten forumda da göreceğiniz üzere merkezi sistemlerle ürünümüzü kullanan birçok müşterimiz var. Eğer transponder listeleri (sadece bizim sitemizden indilenler doğrudur) kullandığınız halde birkaç kanalı alamıyorsanız bu durum kesinlikle merkezi ante sisteminizdeki switch dairelere tek tek dağıtımı sağlayan cihazdan kaynaklanıyordur.

Uydu alıcıların kendi güç kaynakları olduğundan (TV kartlarının beslemesi o kadar sağlam değildir) merkezi sistemdeki switchlere daha iyi sonuç verirler. Yani uydu alıcıyı getirip de bütün kanalları çekiyor demek yukardaki switch'in kaliteli olduğunun göstergesi değildir, o zaman biz de değişik switchler getirip bunlarla çalışıyor sizinkiyle niye çalışmıyor bu durumda switch hatalı diyebiliriz.

Uydu yayınları frekans ve polarizasyon değerlerine göre 4 band'a ayrılırlar.
10700-11700 Vertical (Alt Band - Dikey Yayınlar)
10700-11700 Horizontal (Alt Band - Yatay Yayınlar)
11700-12750 Verical (Üst Band Dikey Yayınlar)
11700-12750 Horizontal (Üst Band Yatay Yayınlar)

Eğer TV kartı merkezi sistemle çalışmasaydı sizin sadece 10700-11700 Vertical yayınlardan başka yayın alamamanız gerekir. Eğer her band ve polarizasyonda yayın alıyorsanız fakat arada bazı frekanslarda sinyal bulamıyorsanız sorun switchin algılamasından veya frekans kaydırmasından meydana geliyor olabilir.
aQUa
aQUa

İleti recepduru85 » Pzr Haz 24, 2012 8:31 am

çok tesekkurler sorun sanırım burdan kaynaklanıyor ama çözemedim
recepduru85

SkyStar3 DVB-S USB 2.0

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 7 misafir