Win 7, driver sorunu, daisecler

SkyStar3 USB 2.0 Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, lokosit

Win 7, driver sorunu, daisecler

İleti arrow_hit » Cmt Mar 03, 2012 6:26 pm

Merhaba,

Askere gitmeden önce cihazımı XP de çok rahat kullanıyordum. Çok memnundum.

Askerden geldim, laptopu değiştirdim. win7 32 bitteyim. Geçen gün kurayım dedim. Olmadı. Bir türlü sistem aygıtlarında göstertemedim cihazı, driverı kaç kere yönetici olarak yükledim.

WMWARE de XP vardı orda yükledim, çok rahat gördü. Gördü görmesine de Digitürk var bende. Adamlar geldiğinde daisec ten verdiler hattı bana. nerden baksanız 1 tane mi ne vardı çıkışı. XP de çok rahat görmeme rağmen bir türlü sinyal gelmedi. Çoklu daisecten olduğunu düşünüyorum. Sorun bundan ise hiç kullanamayacakmıyım cihazı?

Bir de digiturk Turksat tan alıyor sinyali değil mi?

Ne yapacağımı bilemedim valla. Forumu da okudum. Çözüm bulamadım.

Teşekkürler.
arrow_hit

Re: Win 7, driver sorunu, daisecler

İleti aQUa » Pzr Mar 04, 2012 10:12 pm

Windows 7 ile XP driverı aynıdır dolayısı ile sorun varsa her ikisinde de vardır ki ben bizzat kulanıcısı olarak söylüyorum sorun yok o nedenle kendi kendinize icat çıkarmayın.

Digitürk LNB lerin LOF1 LOF2 ve Switch değerleri Universal LNB ler ile aynı değildir. Birkaç çeşit LNB kullanıyorlar bunların LOF değerleri de birbirlerindn çok farklı dolayısı ile kullandığını uydu izleme yazılımında LNB olarak üniversal değerler yani 9750 - 10600 - 11700 seçili ise digitürk sisteminden kesinlikle sinyal alamazsınız. Bunun sebebi ise adamlar kendi ekipmanları başka amaçlarla kulanılmasını engellemek.

Forumda Digitürk'e ait LOF değerlerini daha önce yazmıştım, 9550 veya 9750 değerlerini deneyin LOF 1 için, LOF 2 için ise 10000 veya 11000 deneyin Switch yine 11700 kalsın. Ancak en doğru değerleri Digitürk uydu alıcısının ayarlarına girerek orada görebilirsiniz.
aQUa
aQUa

SkyStar3 DVB-S USB 2.0

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir