64 Bit'te Alternatif Yazılımların Kurulumu:

SkyStar3 USB 2.0 Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, lokosit

64 Bit'te Alternatif Yazılımların Kurulumu:

İleti aQUa » Sal Oca 31, 2012 3:16 pm

1. 32 bit sürücüleri 32 bit çalışan bir işletim sistemine yüklerseniz DVBPlayer, ProgDVB, DVBDream ve Alt-DVB gibi, 32 bit sürücüler için hazırlanmış ve 32 bit sürücülerine ait modül dosyaları yüklenmiş orjinal veya alternatif yazılımları rahatlıkla çalıştırabilirsiniz.

2. 64 bit BDA sürücüsü yüklerseniz DVBPlayer, ProgDVB, DVBDream ve Alt-DVB gibi, 32 bit sürücüler için hazırlanmış ve 32 bit sürücülerine ait modül dosyaları yüklenmiş orjinal veya alternatif yazılımların hiçbiri çalışmayacaktır. CD kurulum ekranından yükleyip çalıştırdığınızda "Device Not Started" Aygıt başlatılamıyor uyarısını alırsınız.

Şu durumda peki 64 bit işletim sisteminde 64 bit sürücüleri yükleyip hangi programla nasıl görüntü alacağınızı merak ediyorsanız;

1. DVBPlayer'ı artık kullanamazsınız bu yazılım 32 bit yazılım olup içindeki ana yazılım 32 bit sürücülerine göre dizayn edilmiştir ve değiştirilemez.

2. ProgDVB, DVBDream, Alt-DVB gibi alternatif yazılımlar, modül dosyaları ile çalışırlar, yani bu yazılımların içinde sizin kartınıza ait ve kartınızı bu programların altında çalışmasını sağlayan modül dosyalarına ihtiyaç vardır. Bizim CD içindeki hazır ProgDVB, DVBDream veya Alt-DVB sadece ve sadece 32 bit sürücüsüne göre dizayn edilmiş modülleri barındırır.

3. İsmi üzerinde ürünümüzün 64 bit sürücüleri BDA adı verilen bir formatta dizayn edilmiştir, BDA sürücüsü genel bir sürücü olup Windows işletim sistemine yüklendiğinde BDA arabirimini kullanan ve içinde genel BDA modüllerini taşıyan her yazılım tarafından kendiliğinden tanınması anlamına gelir. Kısaca sürücünüz BDA ise BDA arabirimine sahip her alternatif yazılım donanımınızı görecek tanıyacak anlamına gelir.

4. Bu noktada yapılması gereken CD'deki hazır ProgDVB, DVBDream Alt-DVB gibi yazılımları yüklemek yerine CD içinde mevcut olan orjinal Setup (hazır kurulum olmayan) alternatif yazılımları çalıştırıp kurulum aşamasında BDA modülünü seçip yükleme işlemini tamamlamanızdır.

Alternatif yazılımların BDA modülü ile nasıl kurulacağını bilmiyorum diyorsanız, Sigma Digital DVB-S2 PCI kartı için BDA sürücülerinin nasıl yükleneceği aşağıdaki PDF dokümanlarında anlatılmıştır, kullanılan donanım farklı olmakla birlikte BDA modüllerinin seçim aşaması her iki ürün için de aynıdır. Aşağıdaki PDF lerdeki kurulumları takip ederek alternatif yazılımlara USB aygıtınızı kurabilirsiniz. Kolay gelsin.

http://www.skystar3.com/Doc/03-01ProgDV ... llanim.pdf
http://www.skystar3.com/Doc/03-02DVBDre ... llanim.pdf
http://www.skystar3.com/Doc/03-03Alt-DV ... llanim.pdf
aQUa
aQUa
 
İleti: 5140
Kayıt: Cum Nis 08, 2005 12:56 am
Konum: Istanbul

SkyStar3 DVB-S USB 2.0

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron