Sigma Dvb Player'in Eksiklikleri

SkyStar3 USB 2.0 Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, lokosit

Sigma Dvb Player'in Eksiklikleri

İleti nlx » Pzr Eyl 18, 2011 5:15 am

Usb 2.0 box ürününüzün orijinal tv programını kullanıyorum. versiyonu sigma dvb player 2.6.4 dür. performansı diğer programlardan çok iyi. açılışı, kanal geçiş hızı baya tatminkar. ancak birkaç önemli eksiği var. bunlar giderilemez mi... ? çünkü önemli. mesela;

1 ) favori sekmesinde iken kumanda rakamları kullanılamıyor. illa TÜMÜ sekmesine geçmem gerek. ama orada 600 kanal bulunuyor. ya istediğim kanalın solundaki numarayı ezberledikten sonra tuşlayıp ulaşacağım. ya da tek tek kontrol ederek. bunun da ne kadar zaman alacağını siz düşünün. halbuki; tuşlara kanal atayabilmemiz gerekir. ya da dvb dream programında olduğu gibi hazır özel kumanda sekmesi oluşturursunuz.. bizlerde istediğimiz kadar kanalı o listeye göndeririz. çok faydalı olur.

2 ) favori sekmesine altı tane liste oluşturdum. kanal atıyorum ancak bir denetlememe eksiği var. şöyle ki; bir kanalı oluşturduğum altı farklı listeye ayrı ayrı ekleyebiliyorum.. fakat buna izin verilmemesi lazım. ikincisi; bir kanalı herhangi bir favori listesine eklemek istediğimde programınız sorgulama yapmıyor. eğer eklediğim o kanal herhangi bir favori listesinde bulunuyorsa " önceden eklenmiş " şeklinde uyarı göstermesi lazım. çünkü; aynı kanalı dalgınlıktan dolayı birden fazla listeye ekleyebiliyorum. bu yanlış.

3 ) Kanalları kendi istediğimize göre sıralayabilmemiz lazım. ancak program sadece alfabetik ve varsayılan olarak listeliyor. favori kısmında ise sıralamaya hiç izin yok. öyle bir özellik eklenmemiş.

4 ) Video ve ses codeclerini değiştiremiyoruz. Blaze codec standart olarak eklenmiş. halbuki; bundan daha iyi codecler var. bunu nasıl değiştirebiliriz.

5 ) Kısayol menüsünde " program sil " var. buna yanlışlıkla tıklayabiliriyoruz. sizin programınızda hemen kanalı siliyor. halbuki; ONAY alması lazım. çünkü; kanalı geri getirme imkanımız yok. kanal taratmamız lazım. frekansı bulamazsak bu sefer tümden otomatik tarama yapacağız. bu da işkence.

6 ) programınızda ses ayar kademesi 10 tırnak. ancak dvb dream de 20, prog dvb programında ise 25 dir. bu da daha iyi ses ayarını yakalayabilmemezi sağlıyor. bunu yükseltemez misiniz?

7 ) kumanda tuşlarının ekranda görsel simgeleri yok. örneğin; sesi kısıp- yükseltiğimizde .. ekrana ses barının çıkması lazım. sesi kapattığımızda ise MUTE simgesinin veya isminin ekranda görünüp sabit kalması gerekiyor. üçüncüsü; tam ekrandayken kayıt (rec) tuşuna tıkladığımızda kayıdın başlayıp-başlamadığını bilemiyoruz. halbuki; dvb dream 1.4i programında olduğu gibi ekranın sağ üst kısmında kayıt bitine kadar, bir bilgilendirme gözükürse çok faydalı olur.

dördüncüsü ; kanal değiştirmek istediğimizde isimleri ekranın sol üstünde ufacık olarak gözüküyor. bunu yerine diğer tv programlarında olduğu gibi ekranın altına ortalanmış... büyük puntularla kanal isimi yazılırsa çok güzel olur. bu zaten tv lerde ve tv kart programlarında bir standart.

......

bunları düzenleyip programı güncellerseniz. müşteriniz olarak çok memnun olurum. rica ediyorum. saygılar.
nlx

SkyStar3 DVB-S USB 2.0

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir