Windows x64 Sürücüsü Test ve Değerlendirmeler

SkyStar3 USB 2.0 Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, lokosit

Re: Windows x64 Sürücüsü Test ve Değerlendirmeler

İleti aQUa » Pzr Mar 20, 2011 1:00 pm

Son sürüm ile DiSEqC çalışmaktadır Programcımız tarafından test edilmiştir.
aQUa
aQUa

İleti camci » Cmt Ağu 20, 2011 1:24 pm

selam hocam aynen arkadaşın yazdığı gibi ne yaptımsa disec 1 çalışıyor disec 2 deki uyduyu görmüyo çalıştıramadım bir gelişme yokmu acaba saygılar iyi günler
camci

İleti aQUa » Cmt Ağu 20, 2011 1:51 pm

DiSEqC çalışmıyorsa bunun 3 sebebi olabilir.
1. Download Merkezindeki USB Box sürücümüze ait son BDA sürümünü kullanmıyor olabilirsiniz,
2. Kullandığınız Alternatif yazılım hangisi ise içindeki BDA modülü eski olabilir,
3. DiSEqC anahtarınız USB Box'ı çalıştıracak kalitede olmayabilir. Eski sürücü ile 32 bitte çalıştırıyorsanız o halde bu seçeneği dikkate almayınız.
aQUa
aQUa

İleti camci » Cmt Ağu 20, 2011 10:56 pm

iyi akşamlar hocam burda yazılanları tektek yaptıp proğram sorunsuz çalışıyor teksorun disec 1 deki bağlantı çalışıyor 2.3.4 deki uyduları tanıtamıyorum görmüyo sanki yerlerini değiştirip kullanıyorum 1 re aldığım uydu sorunsuz gösteriyor dvbdream altdvb dvb 3 proğramdada sonuç aynı 32bitte sorun yoktu disec çalışıyordu bu gün usandım artık yarın uğraşmaya devam ederim iyi akşamlar
camci

İleti aQUa » Pts Ağu 22, 2011 1:04 am

Alternatif yazılımların yeni versiyonlarını kullanmanız gerekiyor, eski versiyon alternatif yazılımların içindeki BDA modülleri eski olduğundan bunların DiSEqC destekleri yeterli olmuyor, yeni BDA modüllerine sahip yani versiyon alternatif yazılımlar bu konuda daha avantajlı.
aQUa
aQUa

İleti camci » Sal Ağu 23, 2011 12:19 pm

arkadaşlar ben hala disec işini çözemedim kaploların yerini değişmekten usandım bütün proğramlarda denedim olmuyor disec 1.ci sıraya aldığım uydu sorunsuz 234 .disec çalışmıyor 32 bit başka bilgisayarda da deniyorum sorunsuz çalışıyor şu an izlemek istediğim uyduyu 1.sıraya alıyorum öyle kullanıyorum
camci

İleti ement » Pzr Arl 11, 2011 7:07 pm

BDA sürücüsünü zorda olsa win7 64bit sisteme kurdum ve Progdvb ve DVBDream 1.7 ile çalıştırmayı başardım ancak genel olarak sinyal oranlarında düşme oldu bazı kanallardan hiç sinyal alamıyorum XP'de cihazı çalıştırdım sinyal kalite %100 gösteriyor oysa win7'de %92, bazı kanallar çok geç açılıyor bu arada kumanda da çalışmamakta
ement

İleti aQUa » Pts Arl 12, 2011 3:47 pm

Güzel yazmışsınız da, sonuçta yeni çıkmış ve muhtemelen hataları ayıklanmamış tek bir DVB oynatıcıdan aldığınız performansa göre yorum yapmışsınız ki bu pek sağlıklı bir yorum değil.
aQUa
aQUa

İleti ement » Pts Arl 12, 2011 5:06 pm

aQUa yazdı:Güzel yazmışsınız da, sonuçta yeni çıkmış ve muhtemelen hataları ayıklanmamış tek bir DVB oynatıcıdan aldığınız performansa göre yorum yapmışsınız ki bu pek sağlıklı bir yorum değil.

3 programda birden denedim sonuç aynı benim merak ettiğim yapmam gereken herhangi bir ayar eksikliğimi var yüklediklerimin hepsi yeni versiyon yoksa eski sürüm bir player yükleyipmi denemem gerekiyor stabil çalışan bir program versiyonu verirseniz memnun olurum birde kumanda çalışması konusunda bilgi verirseniz
ement

İleti aQUa » Pts Arl 12, 2011 7:32 pm

Kumandanın BDA sürücüsü ile çalışıp çalışmadığını kontrol etmedim, muhtemelen çalışmayabilir, ancak kanal bulma veya düşük sembol oranlı bazı kanalları bulamama gibi bir sorun sadece eski BDA sürücüsünde mevcuttu Download Merkezinde de yayınladığımız son sürücüde böyle bir problem yok, kendim de kullandığım için biliyorum Windows 7 x64 Ultimate
aQUa
aQUa

İleti ement » Sal Arl 13, 2011 3:13 pm

04.02.2011 tarihli BDA sürücüsünü eskisini silerek yeniden kurdum kanal geçişleri inanılmaz hızlandı fakat düşük symbol oranlı frekanslarda sinyal problemi devam etmekte bazı kanallarda hiç sinyal alınamamakta sorun nerden kaynaklanıyor olabilir format atıp kursam dahamı sağlıklı olur?
ement

İleti aQUa » Sal Arl 13, 2011 7:55 pm

Daha sağlıklı olacağını sanıyorum çünkü düşük sembol oranlı kanallarda sinyal alım problemi eski BDA sürücüsünün tipik problemlerinden biriydi. Ben de download merkezini kontrol edip sürücünün yeni sürücü olup olmadığını kontrol edeceğim. Zaman zaman bu tip hatalar yapılabiliyor.
aQUa
aQUa

İleti muratoviç » Çar Arl 14, 2011 2:28 am

saygılar aqua ,skystar 3 usb 2.0 cihazı 3-4 yıl kadar xp de sorunsuz seyrettim.win 7 64 bit de ise sade sürücüyü kurabildim.1)xp de progdvb ve dvbdream kullanıyordum.iki program olmadan çalışmıyordu.yani ikisinden biri olmadan. win 7 de de durum böylemi? 2)çalıştıran arkadaşlarda katkıda bulunabilir,hangi programı hangi sürümüyle seyredebiliyorlar yazarlarsa sevinirim.kurulum aşamasını resimlerle anlatmışın ama o tarihlerde 64 bit için bda sürücüsü daha çıkmamıştı.yeni sürümlere anlattıklarını uyguluyorum olmuyo eski sürümlere yeni leri deniyorum oda olmuyo(codeclerde dahil bu duruma) .cıkış yolu bulamadım,yardımcı olursan çok sevinirim. disegh e 1 e türksat 2 ye sirius bağlı.bide ilgisi varmı belki saçma olucak laptop da entegre kamera olduğu için görüntü çakışması gibi veya daha değişik bişe olabilirmi? teşekkürler
muratoviç

İleti aQUa » Çar Arl 14, 2011 3:21 pm

Bu başlığın açılma sebebi sadece yeni BDA sürücüsünü kullananların, sürücü hakkında değerlendirmelerini açıklamaları içindir. Başlıktan da anlaşılacağı gibi sorun cevaplayalım bölümü değildir.

Sorduğunuz soruların cevapları forumda defalarca verilmiştir, aşağıdaki başlığı incelemeniz yararınıza olacaktır.
viewtopic.php?f=29&t=5726
aQUa
aQUa

İleti ement » Çar Arl 21, 2011 9:28 pm

Kullandığım win7 64 bit ultimate sistemde düşük sembol oranlı kanallarda geç açılma ve sinyal alamama sorunu yaşıyordum sonra sorunun SP1 yüklü olmasından kaynaklanabileceği aklıma geldi ve kullandığım tüm DVB programlarının uyumluluk modunu windows 7 olarak değiştirdim ve sinyal olmayan tüm kanallardan sinyal almayı başardım fakat düşük sembol oranlı kanalların geç açılması düzelmedi, sanırım SP1'den kaynaklanan bir problem var.
ement

ÖncekiSonraki

SkyStar3 DVB-S USB 2.0

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir