Windows x64 Sürücüsü Test ve Değerlendirmeler

SkyStar3 USB 2.0 Hakkında Herşey Sürücü Güncellemeleri, Modül Dosyaları, Yazılımlar.

Yetkili: aQUa, lokosit

Windows x64 Sürücüsü Test ve Değerlendirmeler

İleti aQUa » Cum Kas 19, 2010 2:36 am

Windows 7 x64 Sürücüsü İle İlgili Test ve Değerlendirmeleri bu bölümde yazabilirsiniz. Sürücü henüz test aşamasındadır ve DiSEqC özelliği haricinde performanslı çalıştığı tarafımdan gözlemlenmiştir.

Bu bölümde Windows tabanlı işletim sistemleri ve çeşitli DVB-S Alternatif yazılımlarıyla ilgili test sonuçları hakkında değerlendirmelerinizi yazabilirsiniz. Değerlendirmelerinizi yazarken kullandığınız işletim sistem, 32-64bit? ve versiyonu ve kullandığınız alternatif yazılımın versiyonunu yazmayı unutmayın, sürücü ile ilgili bir problemle karşılaşırsanız bunu detaylı şekilde yazınız.

Yorumlarınızın yapıcı olmasına dikkat ediniz. Eğer yükleyemediyseniz veya çalışmadıysanız olmuyor çalışmıyor şeklinde kısa ve saçma yorumlar yazmayınız, bunların ne size ne de sürücünün gelişimine bir katkısı olmayacaktır. Yükleyemedim, çalıştıramadım veya şu noktada takılıyorum şeklinde yaklaşım doğru yaklaşımdır, sonuç olarak bizler ürünle ilgili problemlere çözüm getirmek için buradayız.
aQUa
aQUa

Re: Windows x64 Sürücüsü Test ve Değerlendirmeler

İleti abattal86 » Cum Kas 19, 2010 1:41 pm

resimli anlatım yapabilirmisiniz yapamadığım yerler varda?
abattal86

İleti aQUa » Cum Kas 19, 2010 2:37 pm

Kullandığınız ürün SkyStar3 PCI Rev. 1.0 ve 2.0 kartıdır, 64 bit sürücüsü olan ürünümüz şimdilik sadece SkyStar3 USB 2.0 Box'tır.
aQUa
aQUa

İleti izletime » Cum Kas 19, 2010 8:46 pm

valla olmadı yapamadım kurulumu ayrıntılı bir anlatsanız olmaz mı ?
izletime

İleti xxmehmet » Cmt Kas 20, 2010 4:14 am

işletim sistemi : windows 7 enterprise 64x
işlemci : Intel(R) Core(TM)2 Quad CPU Q8400 @ 2.66GHz
grafik kartı: nvidia gts 250
ram bellek: kingston 4gb 800mhz
dvb yazılımı : DVB Dream v1.5e - windows media center
uydu donanımı : lnb1-hotbird13e lnb2-turksat42e
sonuç:
1- DiSEqC ve "Microsoft Sertifikalı olmayan sürücüler" sorunu dışında eski sürücüye nazaran daha stabil ve hızlı kanal geçişleri ile gayet fevkalade şekilde çalıştı.
2- dvb dream donanımı otomatik olarak tanıdı.
3- eski sürücü ve windows 7 32x ile dvb dream kanal tarama sırasında çöküyordu, yeni sürücü ve windows 7 64x ile problem ortadan kaldırılmış.
4- windows media center donanımı otomatik olarak tanıdı . gerekli ayarları yapınca stabil bir şekilde kanalları gösterdi.
5- DiSEqC sorunu yüzünden sadece lnb1 deki hotbird kanallarını açabiliyorum.
6- sistem olarak genellikle linux ( ubuntu 10.10 ) kullanıyorum. bu sistemde ; kanallardaki renkler daha canlı oluyor. (belki window 7 de yüklediğim codeclerden dolayı aynı kaliteyi yakalayamıyorum.)

en kısa zamanda mevcut sorunların aşılması dileğiyle. iyi çalışmalar.
En son xxmehmet tarafından, Pts Kas 29, 2010 3:24 am tarihinde değiştirildi, toplamda 1 değişiklik yapıldı.
xxmehmet

İleti aQUa » Cmt Kas 20, 2010 5:58 am

xxmehmet,
Değerlendirmeler ve verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, bendeki ile hemen hemen aynı sonuçlar. DVBDream ile test etmemiştim bu iyi oldu.

Renkler konusunda haklı olabilirsiniz çünkü ben de XP işletim sistemi altında aldığım görüntüye şimdiye kadar Windows 7 altında ulaşamadım, sanırım bu durum codeclerin Windows 7'ye uyumu ile ilgili.

Kurulumu yapamayanlar için bir dosya hazırladım.

http://www.skystar3.com/Doc/02-02SkyStar3-USB2.0-Box-BDA-x64-Kurulum.pdf

İnternetten son sürümlerini indirdiğiniz alternatif yazılımları ProgDVB, DVBDream, MyTheater, DVBViewer, Blaze Media Pro veya BDA sürücüsüyle çalışan herhangibir yazılımı çünkü çok yazılım var. Yanılmıyorsam AltDVB'de BDA sürücüsü yok, internetten Alt-DVB için BDA modülünü indirip yazılımın içindeki Device klasörüne atmanız gerekiyor. Bilgisayarınıza kurarken veya kurduktan sonraki aşamada (yazılıma göre değişiyor) donanım veya aygıt olarak BDA sürücüsü seçeneğini işaretleyeceksiniz.

BDA sürücülerini yüklemeyi gerçekleştiremeyen arkadaşlar için aşağıdaki doküman faydalı olacaktır. Sanırım ProgDVB'de uydu seçimi ve kanal taratma işlemlerini kendiniz de bulabilirsiniz çünkü yeni ProgDVB lerin görüntüsü ve menüleri eskisine göre biraz daha farklı.
aQUa
aQUa

kanalları yükleyemiyorum

İleti peko5 » Pzr Kas 21, 2010 4:23 pm

windows7 64 bit te sürücüyü kurdum
progdvb yi kurdum
kanalları taratamıyorum
o nasıl olacak.
peko5

İleti aQUa » Pts Kas 22, 2010 12:52 am

Şahsen ProgDVB'nin sitesinden ProgDVB6.49.6 x64 sürümünü indirdim DiSEqC'den kurulumu Türksat olarak yaparsanız kanallar zaten taralı geliyor.

Kusura bakmayın BDA sürücülerini kuramadım dedi bir arkadaş doküman hazırlayalım derken gece 05:30'da yattım şimdi yeni ProgDVB'lerde kanal nasıl taranır diye hemen yeni doküman hazırlayamayacağım ama yazıyla kısaca anlatalım.

1. ProgDVB kurulum aşamasında BDA sürücüsünü seçiyorsunuz.
2. Kurulum tamamlandıktan sonra Setting yani "Ayarlar'a" giriyorsunuz.
3. TV Source seçeneğine tıklıyorsunuz.
4. Sağ tarafta {BDA} Sigma BDA DVB-S Tuner'in altındaki LNB butonuna tıklıyorsunuz.
5. Diğer ayarları kurcalamadan aşağıda Satellite penceresinden TurkSat 2A, 3A'yı seçiyorsunuz veya hangi uyduyu kullanıyorsanız onu seçin.
6. Ok butonuna tıklayarak pencereyi kapatıyorsunuz.
7. Üste ProgDVB ana penceresinde Channel List tıklıyorsunuz.
8. Channel Search'ten Türksat veya kullandığınız uyduyu seçip taratıyorsunuz.

Bu kadar.
aQUa
aQUa

Windows XP 32bit

İleti onur6n » Pts Kas 22, 2010 3:40 pm

Emeklerinize saglik -

Belki calisir diye denemek istedim. Windows XP 32bit'e kurmayi denedim.

Driver kuruldu fakat USB Device, aygit yoneticisi altinda hata verdi. Sari (!) isareti ile birlikte -

bilgi vermek istedim. Belki windows xp icin de BDA surucusu uyumlu hale getirilebilir.

selamlar...
onur6n

İleti aQUa » Sal Kas 23, 2010 12:12 am

Bildiğim kadarıyla 32 bit XP'de çalışmıyor, 32 bit Vista veya Windows 7 gerekli.

Benim anlamadığım bu kadar adam gece gündüz kafamın etini yedi Windows 7 64bit diye, forumda sürücüyü test eden sadece ve sadece tek bir kişi mi? Diğerlerinin tamamı sahte üye miydi?
aQUa
aQUa

Nihayet! Tebrikler

İleti Tevafuk » Sal Kas 23, 2010 2:57 am

Aqua Kardeşim! Şu an 32 bit win7 kullanıyorum.Fakat yine de işe yaradığını söylemeliyim.Önceden kullanamadığımız mytheatre programını kullanmaya başladım.Benim en beğendiğim yazılımlardan biriydi.Elinize sağlık.Ama siz yine de serinkanlılığınızı muhafaza edin.Ben de arada bir kontrol amaçlı baktığım için yeni haberim oldu.İyi yorumlar gelecektir.Siz merak etmeyin.Nasıl yaptığımı merak edenler için söyleyeyim.Aygıt yöneticisinden direk sürücü güncellemesi yaptım.Ve oldu.64bit'te de olacak kanaatindeyim.Bu olduğuna göre.
Bekleyen herkese hayırlı olsun.
Tevafuk

İleti aQUa » Sal Kas 23, 2010 1:20 pm

Bilgi verdiğiniz için teşekkürler, malesef 64 bit Windowslarda yükleme olayı o kadar basit olmuyor hazırladığım PDF dokümanına harfiyen uymak gerekiyor.
aQUa
aQUa

Maalesef olmamış!

İleti Tevafuk » Çar Kas 24, 2010 2:05 pm

Büyük heveslerle win7 64 bit progdvb 6.49 x64 kurdum.Sürücü çalışıyor sinyali de gösteriyor.Fakat görüntü gelmiyor.Ve hangi yazılımı denediysem aynı sorunla karşılaştım.Bunun bir çözümü var mı acaba?
Tevafuk

İleti aQUa » Çar Kas 24, 2010 4:07 pm

Görüntünün gelmemesi sürücü ile ilgili bir konu olduğunu sanmıyorum, Windows 7 altında zaten Microsoft MPEG2 filtreleri ile yayınları rahatlıkla izlenebiliyor, tabi bir şekilde bu filtreleri kaldırmadıysanız veya hasar vermediyseniz.
aQUa
aQUa

İleti izletime » Çar Kas 24, 2010 11:58 pm

sorunsuz kurdum teşekkürler şu sürücü yazılımı kapatma olayı da düzeltilirse süper olacak :)
izletime

Sonraki

SkyStar3 DVB-S USB 2.0

Kimler çevrimiçi

Bu forumu görüntüleyenler: Kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir